2. koondamiste laine Metas; Kaotatakse 10 000 töökohta

0

Facebooki emaettevõte Meta vähendab 10 000 töökohta, umbes sama palju, kui sotsiaalmeediaettevõte teatas eelmise aasta lõpus oma esimeses kärbevoorus, kuna ebakindlus maailmamajanduse suhtes tabab tehnoloogiasektorit eriti rängalt.

Ettevõte teatas novembris 11 000 töökoha koondamisest, mis moodustas umbes 13% tollasest tööjõust. Lisaks koondamistele ütles Meta teisipäeval, et ei täida 5000 avatud ametikohta.

“See saab olema raske ja sellest ei saa kuidagi mööda,” ütles tegevjuht Mark Zuckerberg.

Meta ja teised tehnoloogiaettevõtted on agressiivselt tööle võtnud vähemalt kaks aastat ning viimastel kuudel on hakanud osa neist töötajatest lahti laskma. USA-s on palkamine endiselt tugev, kuid mõnes sektoris on vallandamised rängalt tabanud.

Eelmise kuu alguses avaldas Meta kasumi langust ja kolmanda järjestikuse kvartali tulude langust. Samal päeval teatas ettevõte, et ostab oma aktsiaid tagasi kuni 40 miljardit dollarit.

Ettevõte Menlo Park teatas teisipäeval, et vähendab oma värbamismeeskonna suurust ja teeb täiendavaid kärpeid oma tehnikagruppides aprilli lõpus ja seejärel ärigruppides mai lõpus.

Zuckerberg on investeerinud kümneid miljardeid dollareid, et arendada oma metaversumit, oma virtuaalreaalsuse kontseptsiooni, ja nimetanud ettevõtte ümber Metaks, mis annab märku Facebooki uuest fookusest.

“Kuna ma olen sel aastal rääkinud tõhususest, olen öelnud, et osa meie tööst hõlmab töökohtade eemaldamist – ja see aitab nii lahjema ja tehnilisema ettevõtte ülesehitamisel kui ka meie äritegevuse parandamisel, et võimaldada meie pikka aega. tähtajaline nägemus,” ütles Zuckerberg.

USA suurimad tehnoloogiaettevõtted vähendavad kulusid ka mujal.

Sel kuul peatas Amazon Virginias oma teise peakorteri ehituse pärast ettevõtte ajaloo suurimat koondamiste vooru ja kaugtöö plaanide muutmist.

Ülemaailmne inflatsioon on püsinud kangekaelne ja selle põhjuseks on USA kodumajapidamiste ja ettevõtete jaoks raskemad otsused

Kiiresti kasvavad ettevõtted, sealhulgas paljud tehnoloogiasektoris, vaevlevad ebasoodsate majandustingimuste pika perioodi pärast.

“Praegu arvan, et peaksime valmistuma võimaluseks, et see uus majanduslik reaalsus jätkub veel aastaid,” ütles Zuckerberg töötajatele saadetud sõnumis.

Meta aktsia tõusis teisipäeval ligi 7%.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply