Abiraha või mitte? Kas föderaalvalitsus päästis Silicon Valley panga ja Signature Banki?

0

Sõna “päästmine” paneb kindlasti kõik, kes mäletab 2008. aasta finantskriisi, kõige hullemal moel nostalgiat tekitama. Tol ajal kasutas valitsus maksumaksja raha, et hoida pinnal mõningaid riigi suurimaid finantseerimisasutusi.

Kaks piirkondlikku panka kukkusid hiljuti kokku. Kuna nende pankade hoiustajad kartsid oma kontodel oleva raha pärast, astus Fed sisse, et täiendada raha, mille hoiustajad oleksid kaotanud.

USA valitsus ja isegi pangad näevad vaeva, et nimetada seda päästepaketiks mis tahes viisil, mis on seotud 2008. aastal juhtunuga, kuna valitsus keeldub seda päästmiseks üldse nimetamast ja sellel kõigel on paar põhjust.

Mis juhtus?

Millal Silicon Valley Bank (SVB) ja Signature Bank Eelmisel nädalavahetusel regulaatorid konfiskeerisid ja sulgesid, nende pankade hoiustajad kartsid oma raha pärast. FDIC kindlustab hoiustajate raha vähemalt 250 000 dollarini – see tähendab, et kui teil oli ühes neist pankadest rohkem kui see summa, võib teil õnnetu olla.

Rahandusosakond, Föderaalreserv ja FDIC teatasid aga, et nad tagavad, et kõik hoiustajad, kellel on kontod SVB-s ja Signature Bankis, pääsevad järgmisel päeval oma rahale juurde – peale FDIC-i garanteeritud 250 000 dollari.

Fed teatas ka mõnest muust tegevusest – näiteks rahaliste vahendite võimaldamine teistele finantsasutustele üheaastaste laenude vormis. See kõik on selleks, et sisendada usaldust teistesse pankadesse pärast SVB kokkuvarisemist ja vältida pankade jooksmist.

Raha läheb klientidele, mitte asutustele.

“2008. aastal päästsime ettevõtteid tegelikult välja,” ütles Art Hogan, B. Riley Wealth and Art’si peastrateeg, kellel on üle 30-aastane USA aktsiaturgudel töötamise kogemus. “Pangad, mida peeti liiga suurteks, et ebaõnnestuda.”

Kuid nüüd, nagu Hogan ütleb, ei tule valitsus SVB-d ega Signature Banki päästma – märkides, et kogu raha läheb hoiustajatele, mitte pankadele.

“Aga [the government] ei lase hoiustajatel haiget saada,” ütleb Hogan. “Tegelikult päästavad nad hoiustajaid pankades, kes tegid umbes viimase aasta jooksul halbu otsuseid.”

See tähendab, et investoritel, töötajatel või teistel, kes nendest asutustest raha teenisid, ei vea ja nad ei tohiks puudutada raha, mida valitsus kasutab hoiustajate terviklikuks muutmiseks.

“Mis juhtus finantskriisi ajal: valitsus päästis paljude meie suurimate pankade aktsionärid ja võlakirjaomanikud,” ütles RBC Capital Marketsi tegevdirektor Gerard Cassidy. Cassidy on olnud RBC-le USA pangandussektori investeerimisuuringud ja pakkunud seda rohkem kui 30 aastat.

„Kahe pankrotti läinud lugupeetud panga – Silicon Valley ja Signature – aktsionärid ja võlakirjaomanikud kustutati täielikult; Sellest vaatenurgast ma ütleksin, et see ei ole päästepakett, ”sõnas ta.

SVB ei ole täielikus segaduses. HSBC teatas esmaspäeval tehingust Silicon Valley Banki Ühendkuningriigi tütarettevõtte ostmiseks, millel on uus nimi: SVB Bridge Bank.

Aga tagasi sõna “päästmine” juurde, millel puudub traditsiooniline määratlus. Mõned peavad endiselt valitsuse viimase nädala meetmeid päästmiseks. Mõne eksperdi arvates on erinevus praeguse ja 2008. aasta vahel lihtsalt selles, keda päästetakse: hoiustajaid.

“Bailout,” karjus Brookingsi Instituudi vanemmajandusteadlane Aaron Klein ABC Newsile antud telefoniintervjuu ajal. “See on see, mis on lihtne ja lihtne.”

Klein töötas üle kümne aasta valitsuses, sealhulgas Senati panganduse peaökonomistina. Selle aja jooksul töötas ta Troubled Asset Relief Program (TARP) – 700 miljardi dollari suuruse valitsuse päästeprogrammi kallal, mille kongress lubas 2008. aasta oktoobris.

Kleini mõte on selles, et hoiustajad, kes muudetakse terveks üle esialgse 250 000 dollari suuruse tagatise, saavad sisuliselt abi. Ta märkis, et kõigile, kelle kontol oli sellest vähem, garanteeris Fed juba raha tagasi.

FOTO: Silicon Valley panga kontorit on näha Arizi osariigis Tempes 14. märtsil 2023.

Silicon Valley panga kontor on Arizi osariigis Tempes 14. märtsil 2023.

Rebecca Noble / AFP Getty Images kaudu

“Kui panite ühte tuppa ritta 20 ameeriklast, on rikkuselt 19. inimese pangakontol keskmiselt 69 000 dollarit,” märkis Klein. “Väga vähestel ameeriklastel on ühes pangas rohkem kui 250 000 dollarit.”

Panga enda kirjelduse järgiSVB teenindas oma teenuseid riskikapitalistidele (VC), idufirmadele ja tehnoloogiatööstuse liidritele – kellest paljusid võib pidada rahaliselt “hea järjega”.

“VC-d peaksid tänama,” kirjutas NYT ja CNBC Andrew Ross Sorkin Twitteris.

“See on päästepakett,” kirjutas ta. “Mitte nagu 2008. Aga see on riskikapitali kogukonna + nende portfelliettevõtete (nende investeeringute) päästmine. See on SVB hoiustajate baas.

Kui valitsus sekkub, et tagada nendele pangaklientidele nende raha, mis ületab 250 000 dollari garantiid, jäävad paljud mõtlema, kust see raha tuleb ja kuidas seda ei peeta päästmiseks.

Fed ütleb, et maksumaksja raha ei kasutata.

Valge Maja, riigikassa ja FDIC on ühe kõneaine osas otsekohesed olnud: raha nende SVB ja Signature Banki hoiustajate jaoks ei tule maksumaksjatelt.

“Pankade puhul, mille pankade pankade pankrotti oli pandud, kasutab FDIC hoiuste kindlustamise fondi vahendeid, et tagada kõigi hoiustajate kogumine,” ütles rahandusosakonna kõrge ametnik pühapäeval.

Hoiuste kindlustusfond (DIF) on FDICi hallatav programm, mida rahastatakse peamiselt kindlustatud pankade kvartaalsete hindamiste kaudu, mida maksavad pangad, samuti intresside kaudu valitsuse võlakirjadesse investeeritud vahenditelt. Nii tagatakse see 250 000 dollarit, kuid nüüd ületab valitsus seda garantiid, et tagada usaldus.

DIF-il on praegu üle 100 miljardi dollari, mis peaks olema SVB ja Signature Banki terviklikuks muutmiseks piisav summa, ütlesid ametnikud esmaspäeval.

Rahalised vahendid, mida pakutakse üheaastase laenuna teistele pankadele, hoiuühistutele, krediidiühistutele ja teistele nõuetele vastavatele depoopankadele – kes kõik peavad tagatiseks panema kvalifitseeruva vara – pärinevad uuest pangatähtajalise rahastamise programmist. (BTFP).

See on pigem tõrkekindel. BTFP eesmärk on kaitsta panku, kes võisid pärast SVB ja Signature Banki kokkuvarisemist kaotada hoiustajate usalduse.

“See meede tugevdab pangandussüsteemi suutlikkust kaitsta hoiuseid ning tagada jätkuv raha ja laenude andmine majandusele,” seisis Föderaalreservi avalduses. “Föderaalreserv on valmis tegelema mis tahes tekkida võiva likviidsussurvega.”

Vajadusel rahastatakse BTFP-d osaliselt kuni 25 miljardi dollari ulatuses Börsi stabiliseerimisfondist (ESF). ESF on erakorraline reservfond, mida tavaliselt kasutatakse välisvaluuta sekkumiseks.

Fed ütleb, et “ei eelda, et on vaja neid tagamisvahendeid kasutada.”

Pole selge, kui palju kahju SVB ja Signature Banki kokkuvarisemine hoiustajate usaldusele tegi – selle nädala alguses kukkusid enam kui kahekümne piirkondliku panga aktsiad.

Erineva suurusega pangad üle kogu riigi, sealhulgas San Franciscos asuv First Republic Bank ja Salt Lake Citys asuv Zions Bank, satuvad turu segadusse, kuna mõned kliendid tormasid oma hoiuseid välja võtma ja investorid müüsid pankade aktsiaid, kartes nende pankade kaotust. .

Segadused USA piirkondlikes pankades levisid täna Euroopasse. Pikalt raskustes olnud Šveitsi panga Credit Suisse aktsia langes täna 24%. Samal ajal kui Ameerika pankade aktsiatel oli järjekordne languspäev. Analüütikud ütlevad, et föderaalreservi kiire intressitõusude tõus kõigutab usaldust kogu sektori vastu.

Sellegipoolest ütleb Fed, et on valmis muutma hoiustajad terveks, kui mõnda muud panka peaks tabama sama saatus nagu SVB ja Signature Bank.

Väärib märkimist, et enamik eksperte nõustub, et nende kahe panga kokkuvarisemise põhjustas halb juhtimine ja väärad finantsotsused ning seda tuleks pidada erandlikeks asjaoludeks.

“See oli halvasti juhitud pank, mis puutus samal ajal kokku mitme erineva probleemiga,” ütles Cassidy SVB kohta. “Tundub, et kõigi raha on kindlustatud isegi üle 250 000 dollari – nii et mõte pole paanikaks sattuda, see laheneb… me saame sellest üle.”

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply