Amazoni suhe politseiga põhjustab ausatele kodanikele privaatsusõudusunenägu

0

Amazonile kuuluv koduvalvekaamerasüsteem Ring on loonud politseiga sümbiootilise suhte ja loob ausatele kodanikele privaatsuse õudusunenägu, andes privaatset videomaterjali õiguskaitseorganitele üle ilma suurema tagasilöögita.

Eelmise aasta lõpus, kui Ohio ettevõtte omanik Michael Larkin tegi koostööd politseiga, kes uuris tema naabrit, andes üle tema välisukse Ringi kaamerast videomaterjali, läks olukord sündmuste kohaselt Amazonile kuuluva ettevõtte tegevuse tõttu kontrolli alt välja. sees aruanne Politico poolt.

Jeff Bezos / Instagram

Algselt tegi Larkin koostööd, andes politseile kaadreid oma Ringi video uksekellast – mille väidetavalt on enam kui 10 miljonit ameeriklast oma välisuksele paigaldanud –, arvates, et see on kõik, mida nad vajavad. Kuid mida aeg edasi, nõudsid ametivõimud üha rohkem kaadreid, mis Ohio ettevõtte omaniku arvates oli koormav, mistõttu ta lõpetas nõuete täitmise.

Pärast seda ei kuulnud Larkin detektiivist enam, kuid sai hiljem Ringilt e-kirja, milles teatati, et tema kontole on Hamiltoni politseijaoskond välja andnud.

Kohtunik oli allkirjastanud korralduse, mis andis kohalikule politseile juurdepääsu kõikidele Larkini turvakaamerate salvestustele – sealhulgas tema kodust tehtud salvestustele – uurimise jaoks, millel polnud temaga mingit pistmist.

Kuigi Ring ütleb, et võib taotlusi tagasi lükata, osalisi vastuseid anda või kõik orderis sisalduva üle anda, siis Larkini puhul andis Amazonile kuuluv ettevõte kõik politseile üle.

Käsumäär sisaldas kõiki viit Larkini välikaamerat, kuuendat kaamerat tema majas ja muid tema kontoga seotud kaamerate videoid, mis hõlmasid tema kauplusesse paigaldatud 13 kaamerast salvestatud kaadreid.

Kuid Ring ei pidanud kogu Larkini filmi lihtsalt korrakaitsjatele üle andma. Kuigi ettevõte on seadusega kohustatud korralduse saamisel politseiga koostööd tegema, oleks ta võinud oma esitatud taotlusi tagasi lükata, kui taotlus tundus liiga ulatuslik.

Ringi pressiesindaja Brendan Daley ütles väljaandele Politico: “Me vaatame läbi kõik meile edastatud juriidilised dokumendid ja kui meil on põhjust arvata, et nõue on liiga lai, seame taotluse kahtluse alla ja võime paluda õiguskaitseorganitel soovitada teabe esitamist piiratumalt.”

Kuid Larkini puhul ettevõte seda ilmselgelt ei teinud. Selle põhjuseks võib olla see, et uksekellakaamerate populaarsuse kasvades on muutunud ka Ringi suhted õiguskaitseorganitega. Teadaolevalt on politseiosakonnad kinkinud isegi Ringi uksekellasid, mille ettevõte neile andis.

“Ringil tekkis sümbiootiline suhe politseiga, kes mõistis, et eraomanduses olevad kaamerad genereerivad väärtuslikku jälgimismaterjali, mida nad saavad uurimise jaoks kasutada,” märkis Politico.

Kuigi neljas muudatus kaitseb ameeriklasi laiaulatuslike politseiotsingute eest, muutes selle nii, et vandetunnistused peavad olema konkreetsed (määrates, millist eset otsitakse ja millises ruumis see asub), on elektroonilise side puhul jooned hägusem, kuna õigussüsteem pole veel digimaailmale järele jõudnud.

“See ütleb mulle, et võmmid võivad siseneda ja kutsuda kedagi välja, olenemata sellest, kui nõrgad on nende tõendid,” ütles Larkin, et politseile anti luba juurdepääsuks kõigile tema kaamerasalvestistele, hoolimata sellest, et uurimine on tema naabri üle.

Loe lähemalt Politicost siin.

Sa saad järgige Alana Mastrangelot Facebook ja Twitter aadressil @ARmastrangeloja edasi Instagram.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply