14. märts (UPI) – Rahvusvaheline kaubandus kummikuulide ja muude märulipolitsei ja julgeolekujõudude kasutatavate relvadega tuleks reguleerida, et vähendada rahumeelsete meeleavaldajate hukkumise ja vigastatute arvu, teatas Amnesty International teisipäeval.
Surudes nende kasutamise rangele kontrollile ja ÜRO toetatud piinamise vabakaubanduslepingule, ütles rühmitus, et julgeolekujõud kogu maailmas kuritarvitavad regulaarselt kummi- ja plastkuule ning muid õiguskaitserelvi rahumeelsete protestide vägivaldseks mahasurumiseks ja elumuutvate vigastuste tekitamiseks. ja surmad.
Amnesty üleskutse järgneb enam kui 30 riigis läbiviidud viieaastasele uuringule, mille käigus leiti, et tuhanded meeleavaldajad on sandiks saanud ja kümneid tapetud „vähem surmava korrakaitserelvastuse, sealhulgas kineetiliste löökmürskude, näiteks kummikuulide sageli hoolimatu ja ebaproportsionaalse kasutamise tõttu. samuti tulistatakse kummeeritud hoovi ja pisargaasigranaate, mis on suunatud ja tulistati otse meeleavaldajate pihta.
“Usume, et kuritarvituste eskaleeruva tsükliga võitlemiseks on hädasti vaja seaduslikult siduvat ülemaailmset kontrolli vähem surmavate relvade, sealhulgas KIPS-i tootmise ja nendega kauplemise üle ning tõhusaid suuniseid jõu kasutamise kohta,” ütles Amnesty Internationali teadlane Patrick Wilcken. sõjaliste, julgeoleku- ja politseiküsimuste kohta.
Koostöös Omega Research Foundationiga koostatud aruanne dokumenteerib selle sõnul silmavigastuste, sealhulgas silmamuna rebenemiste, võrkkesta irdumise ja täieliku nägemise kaotuse murettekitavat suurenemist.
Muud vigastused on luu- ja koljumurrud, ajutraumad, siseorganite rebend ja hemorraagia, murtud ribidest torgatud südamed ja kopsud, suguelundite kahjustused ja psühholoogilised traumad.
Tšiili riikliku inimõiguste instituudi hinnangu kohaselt põhjustas politsei tegevus 2019. aasta oktoobris alanud protestide ajal rohkem kui 440 silmavigastuse, üle 30 silmakaotuse või silmarebendi juhtumi.
Amnesty teatas, et 1990. aasta kuni 2017. aasta juunini kogu maailmas läbi viidud meditsiinikirjandusel põhineva eelretsenseeritud uuringu kohaselt suri vähemalt 53 inimest julgeolekujõudude väljalastud mürskude tõttu. Samuti selgus, et 1984-st viga saanud inimesest 300 kannatas püsiva puude, kuid tegelik arv olid tõenäoliselt palju kõrgemad.
Sellest ajast alates on KIP-ide kättesaadavus, mitmekesisus ja kasutuselevõtt kogu maailmas eskaleerunud, edendades “protestipolitsei militariseerimist”, ütles Amnesty.
Amnesty-Omega raportis leiti, et riiklikud juhised KIP-i kasutamine vastas harva jõu kasutamise rahvusvahelistele standarditele, mille kohaselt tuleks neid kasutada ainult viimase abinõuna, kui vägivaldsed isikud kujutavad endast otsest ohtu inimestele kahjustada.
Raportis väidetakse, et politsei rikub regulaarselt karistamatult määrusi.
Amnesty ja Omega Research Foundation kuuluvad 30 organisatsiooni hulka, kes nõuavad ÜRO toetatud lepingut, mis keelaks “loomulikult kuritahtlike KIP-ide” ja muude õiguskaitserelvade tootmise ja kauplemise ning kehtestaks inimõigustel põhineva kaubanduskontrolli muude õiguskaitseorganite tarnimisel. varustus, sealhulgas kummi- ja plastkuulid.
“Piinamise vaba kaubandusleping keelaks igasuguse tootmise ja nendega kauplemise olemasolevate olemuslikult kuritarvitavate õiguskaitserelvade ja -varustusega, sealhulgas olemuselt ohtlikud või ebatäpsed üksikud KIP-id, kummiga kaetud metallkuulid, kummeeritud pauk ja mitme mürsuga laskemoon, mis on põhjustanud pimestamist, muid tõsiseid vigastusi ja surmajuhtumeid kogu maailmas,” ütles Michael Crowley, Omega Research Foundationi teadur.
Detsembris teatas ajaleht The Guardian, et Iraani julgeolekujõud võtsid režiimivastastel meeleavaldustel sihikule naisi, tulistades nende nägu, rindu ja genitaale, selgub intervjuudest kogu riigis.
Arstid ja õed, kes ravisid meeleavaldajaid salaja, et vältida vahistamist, ütlesid, et nad jälgisid seda praktikat pärast seda, kui märkasid, et naised saabusid sageli erinevate haavadega meeste juurde, kellel olid sagedamini jalas, tuharatel ja seljas püssikuulid.
Euroopa Liidu peamise statistikaagentuuri Statista 2019. aasta Prantsusmaa avaliku arvamuse uuringust selgus, et 54% inimestest on vastu kummikuulirelvade Flash-Balls ehk niinimetatud relva LBD-40 kasutamisele politsei poolt.
Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.