Biden kuulutas välja tuumaallveelaevad Austraaliasse

0

SAN DIEGO — President Joe Biden ning Austraalia ja Ühendkuningriigi juhid teatasid esmaspäeval, et Austraalia ostab USA-lt tuumajõul töötavad ründeallveelaevad, et moderniseerida oma laevastikku, sest mure Hiina mõju pärast Indo-Vaikse ookeani piirkonnas kasvab.

Biden lendas San Diegosse, et esineda koos Austraalia peaministri Anthony Albanese ja Briti peaministri Rishi Sunakiga, kui nad tervitasid 18 kuud kestnud tuumapartnerlust, millel on lühend AUKUS – Austraalia, Ühendkuningriigi ja USA jaoks.

2021. aastal välja kuulutatud partnerlus võimaldab Austraalial vastukaaluks Hiina sõjaväe suurendamisele pääseda juurde tuumaallveelaevadele, mis on vargsemad ja võimekamad kui tavamootoriga laevad.

Biden, kes näis olevat tundlik pingete suhtes Hiinaga ja selle tehingu kriitika suhtes, rõhutas, et allveelaevad on “tuumajõul töötavad, mitte tuumarelvastatud”.

“Nendel paatidel ei ole ühtegi tuumarelva,” ütles ta San Diegos mereväe baaspunkti Lomas toimunud välitseremoonial, kus tema kõrval olid albanlased ja Sunak. Kaks allveelaeva, USS Missouri ja USS Charlotte, olid liidrite taga Vaikses ookeanis järgmisel muulil kinni seotud.

Albanese ütles, et leping kujutab endast suurimat investeeringut Austraalia kaitsevõimesse kogu meie ajaloos. See on ka esimene kord 65 aasta jooksul, kui USA jagab oma tuumajõutehnoloogiat, “ja me täname teid selle eest,” ütles ta.

Sunak nimetas AUKUSt “põlvkondade jooksul kõige olulisemaks mitmepoolseks kaitsepartnerluseks”. Ta ütles, et Ühendkuningriik jagab ka oma 60-aastast kogemust oma allveelaevastiku juhtimisel Austraalia inseneridega, “et nad saaksid ehitada oma laevastiku”.

Enne ametlikku teadet tehtud ühisavalduses ütlesid liidrid, et nende riigid on aastakümneid töötanud rahu, stabiilsuse ja õitsengu säilitamise nimel kogu maailmas, sealhulgas Vaikse ookeani piirkonna riikides.

“Usume maailma, mis kaitseb vabadust ja austab inimõigusi, õigusriiki, suveräänsete riikide sõltumatust ja reeglitel põhinevat rahvusvahelist korda,” öeldakse avalduses, mis avaldati enne nende ühist esinemist San Diegos.

“Täna välja kuulutatud sammud aitavad meil neid vastastikku kasulikke eesmärke järgmistel aastakümnetel edendada,” ütlesid nad.

San Diego on Bideni esimene peatus kolmepäevasel reisil Californiasse ja Nevadasse. Ta arutab relvavägivalla ennetamist Californias Monterey Parkis, kus jaanuaris toimunud massitulistamises hukkus 11 inimest, ja tema plaane vähendada Las Vegases retseptiravimite kulusid. Reis hõlmab raha kogumise peatusi, kuna Biden suurendab oma poliitilist tegevust enne järgmisel kuul eeldatavat tagasivalimisteadet.

Demokraatliku Rahvuskomitee ametniku sõnul eeldatakse esmaspäeva õhtul Californias Rancho Santa Fe’s toimuval rahakogumisel umbes 40 osalejat ja demokraatide jaoks miljon dollarit.

Austraalia ostab AUKUSe raames kolm ja võib-olla kuni viis Virginia klassi paati. Ühendkuningriigis ja Austraalias ehitatakse USA tehnoloogia ja toel tulevase põlvkonna allveelaevad.

USA suurendab ka oma sadamakülastusi Austraalias, et anda neile rohkem teadmisi tuumajõul töötava tehnoloogiaga enne, kui tal on sellised allveelaevad. USS Asheville dokiti esmaspäeval Austraalias Perthis, ütles Biden.

Biden kohtus ka individuaalselt Sunaki ja albanlastega, mis andis võimaluse kooskõlastada strateegiat Venemaa sõja Ukrainas, maailmamajanduse ja muu kohta.

Sunak kutsus Iiri päritolu Bideni aprillis Põhja-Iirimaad külastama, et aidata tähistada rahulepingu ehk 1998. aasta suure reede lepingu 25. aastapäeva. Biden vastas, et tema “kavatsus” on minna nii Põhja-Iirimaale kui ka Iiri Vabariiki.

Järgnenud kohtumisel albanlastega ütles Biden, et kavatseb mais külastada Austraaliat kohtumisteks, kus osalevad Jaapani ja India juhid.

Biden peab piirkonna partnerlussuhteid ja liite USA tulevaste aastate strateegia nurgakivideks. Biden vastas küsimusele, kas AUKUS jääb ellu, kui valitakse uus isolatsionistlikum president – ​​varjatud viide Donald Trumpile, kes kandideerib uueks ametiajaks.

Salaja vahendatud AUKUS-tehing hõlmas Austraalia valitsuse poolt Prantsusmaal ehitatud tavaallveelaevade 66 miljardi dollari suuruse lepingu tühistamist, mis tekitas lääneliidus diplomaatilise tüli, mille parandamiseks kulus kuid.

Hiina on väitnud, et AUKUS-leping rikub tuumarelva leviku tõkestamise lepingut. Ta väidab, et tuumarelvamaterjalide üleviimine tuumarelva omavast riigist tuumarelvavaba riiki on pakti vaimu “räige” rikkumine. Austraalia ametnikud on kriitikale tagasi lükanud, väites, et nad töötavad selle nimel, et hankida tuumajõul töötavaid, mitte tuumarelvaga allveelaevu.

“Küsimus on tegelikult selles, kuidas Hiina otsustab reageerida, sest Austraalia ei tagane sellest, mida ta teeb – mida ta näeb siin oma huvides tegevat,” ütles Charles Edel, Strateegilise ja Strateegiakeskuse Austraalia juht. Rahvusvahelised uuringud. “Ma arvan, et ilmselt Pekingi vaatenurgast on nad Austraaliat juba arvestanud kui häid keskriike. Näis, et see on täielikult USA leeri läinud.

Biden pistis albaanlastega kohtumise ajal konkurentsi Hiinaga väiksemaks.

“Ma ei pea seda, mida me teeme, kellelegi väljakutseks,” ütles ta.

Enne Californiasse lahkumist rääkis Biden Valges Majas sammudest, mida administratsioon võtab hoiustajate kaitsmiseks ja laiemate majandusraskuste eest pärast USA ajaloo suuruselt teist ja kolmandat pankade tõrget.

Biden ütles, et riigi finantssüsteemid on turvalised. Ta ütles, et püüab panna vastutusele panga maksejõuetuse eest vastutavad isikud, nõudis suuremate pankade paremat järelevalvet ja reguleerimist ning lubas, et maksumaksjad ei maksa kahjude eest.

___

Superville teatas Washingtonist.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply