BlackRocki juhi Larry Finki uusim kiri läheb ESG-st eemale

0

Kuna poliitiline tagasilöök ESG-vastase liikumisega kasvas, näis, et BlackRocki tegevjuht Larry Fink võttis oma iga-aastases kirjas investoritele keskkonna-, sotsiaal- ja juhtimisinvesteeringute osas teistsuguse lähenemisviisi.

Vaatamata maailma suurimale varahaldurile uhkelt surudes vasakpoolsest ESG investeerimispoliitikast kui jätkusuutliku investeerimise praktikast, ei kasutanud Fink oma kirjas kordagi akronüümi ESG. Tegelikult lükkas BlackRocki tegevjuht esile idee, et varahaldur soovib, et see oleks investori enda valik säästva investeerimise ja energia ülemineku osas:

Paljud meie kliendid soovivad juurdepääsu andmetele, et tagada oluliste jätkusuutlikkuse riskitegurite kaasamine nende investeerimisotsustesse, mis võivad mõjutada varade pikaajalist tootlust. Seetõttu teeme koostööd teiste ettevõtetega ja anname ülevaate sellest, kuidas muutuv kliima ja üleminek võivad portfelle pikemas perspektiivis mõjutada.

[…]

Valitsuse poliitika, tehnoloogiline innovatsioon ja tarbijate eelistused määravad lõpuks dekarboniseerimise tempo ja ulatuse. Meie ülesanne on mõelda läbi ja modelleerida erinevaid stsenaariume, et mõista nende mõju meie klientide portfellidele.

Sellepärast on BlackRock viimastel aastatel nii häälekalt propageerinud avalikustamist ja esitanud küsimusi selle kohta, kuidas ettevõtted kavatsevad energiaüleminekuga liikuda. Väikeaktsionäridena ei ole meie asi ettevõtetele öelda, mida teha. Minu kirjad tegevjuhtidele on kirjutatud ühe eesmärgiga: tagada, et ettevõtted teeniksid meie klientidele püsivat ja pikaajalist investeeringutasuvust. [Emphasis added.]

Fink väitis ka, et varahaldurite kliendid “soovivad meie abi, et mõista süsinikdioksiidi heitkoguste tõenäolisi tulevasi teid” ja “kuidas valitsuse poliitika neid teid mõjutab ning mida see investeerimisriskide ja võimaluste osas tähendab.”

Lisaks väitis ta pärast selliseid ideid edasiviiva ettevõtte eesotsas olemist: “BlackRocki taolise varahalduri roll ei ole kavandada majanduses konkreetset tulemust” ega tegutseda “keskkonnapolitseina”.

Nagu Breitbart News on varem märkinud, on ESG poliitika vasakpoolse aktivismi vorm finantsinvesteeringute vallas, millest on saanud uusim vektor, mis mõjutab seda, kuidas Wall Streeti finantsettevõtted ja -korporatsioonid jätkavad sotsiaalsete ja poliitiliste positsioonide võtmist, mis ei ole nende äriga seotud. , selline kliimamuutustega seotud seisukohtadena, samuti mitmekesisuse, võrdsuse ja kaasatuse (DEI) tegevuskavaga.

Finki kiri tuleb ajal, mil poliitikud, eriti riigikassad, on võtnud sihikule ESG poliitikaliikumise.

Kogu viimase aasta jooksul on osariigi laekurid keskendunud ameeriklaste harimisele ESG-poliitika ohtude osas. Nad on pannud musta nimekirja palju varahaldureid, kes suruvad peale ESG reegleid investeerimisel, näiteks BlackRock. Tegelikult on mitmed osariigid selliseid investeerimisstrateegiaid edendavatelt varahalduritelt välja võtnud miljardeid dollareid riiklikke pensionifonde.

Seda ka siis, kui Kongress võttis vastu resolutsiooni president Joe Bideni ESG-reegli tühistamiseks, millele ta tõenäoliselt vetoks. Tema tööosakonna kehtestatud reegel, lubatud fondihaldurid seadma finantsinvesteeringutes esikohale ESG algatused, vasakpoolse aktivismi vorm – see on endise presidendi Donald Trumpi ajal kehtestatud reegli tagasivõtmine.

Jacob Bliss on Breitbart Newsi reporter. Kirjuta talle aadressil jbliss@breitbart.com või jälgige teda Twitteris @JacobMBliss.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply