California, ravimitootja partner taskukohase insuliini tootmiseks

0

DOWNEY, California California osariik ja geneeriliste ravimite tootja teatasid laupäeval 10-aastasest partnerlusest, et toota taskukohase hinnaga riikliku kaubamärgiga insuliini, mis loodab konkureerida kauaaegsete tootjatega ja langetada miljonite ameeriklaste kasutatavate ravimite hindu.

Toodet on poelettidele oodata alles vähemalt järgmisel aastal ning raske oli ennustada, millist mõju see niigi muutustest raputatud turule avaldab. Selle nädala alguses lubas teine ​​suur insuliinitootja järsku hinnakärpeid, kuna ravimitootjatele ja kindlustusandjatele avaldatakse survet ravimi hinda kärpida.

Demokraatlik kuberner Gavin Newsom ütles, et loodab, et California esilekerkimine insuliinitootjana viib hinnad kokku kukkuma. Uuringud on näidanud, et ravimi hinnad on viimase paarikümne aasta jooksul enam kui kolmekordistunud.

“Me kavatseme seda teha turuhäirete tõttu,” ütles Newsom pakti väljakuulutamise tseremoonial Los Angelese lähedal asuvas farmaatsialaos. Ta nimetas seda “mängu muutjaks” 8 miljonile ameeriklasele, kes kasutavad diabeedi raviks insuliini.

Palju küsimusi jääb. Osariik ja selle partner, mittetulundusühing Civica, ei ole veel leidnud Californias asuvat tootmisüksust. Vaja on regulatiivseid kinnitusi. Newsom ütles, et 10-milliliitrine viaal riikliku kaubamärgiga insuliiniga müüakse 30 dollari eest, kuid on võimalik, et konkurendid võivad oma hindu langetada ja riigi toodet alla lüüa.

“Kas see on täiuslik? Me ei tea veel,” tunnistas Newsom ühel hetkel.

Vaid mõni päev tagasi ütles president Joe Biden, et tema administratsioon on “intensiivselt” keskendunud tervishoiukulude vähendamisele, sealhulgas avaldab ravimifirmadele survet insuliinikulusid langetada. Eelmisel aastal vastu võetud õigusaktid piirasid Medicare’i abisaajate insuliinitasude ülempiiri 35 dollarit kuus. Biden on teinud ettepaneku laiendada seda ülempiiri kõigile ameeriklastele.

Novo Nordisk teatas teisipäeval, et langetab alates järgmisest aastast osa oma USA insuliinihindadest kuni 75%. Teade saabus vähem kui kaks nädalat pärast seda, kui rivaal Eli Lilly teatas, et langetab sel aastal osa oma hindadest 70% või rohkem.

Üleriigilise tarbijate tervishoiu edendamise rühma Health Access California tegevdirektor Anthony Wright tervitas Newsomi teadet, öeldes, et California ja teiste jõupingutused konkureeriva geneerilise ravimi väljatöötamiseks on tõenäoliselt tegur, mis sunnib insuliinitootjaid oma hindu langetama.

Siiski on takistusi.

“Töö geneerilise ravimi väljatöötamiseks, FDA heakskiidu saamiseks ja tootmise seadistamiseks võtab reaalajas,” ütles Wright e-kirjas. “Võib olla isegi rohkem aega, et panna arstid ravimit välja kirjutama, kindlustusandjad ja (apteegihüvitiste haldurid) lisama selle oma ravimvormidesse ning patsiendid ja avalikkus seda aktsepteerima ja küsima.”

Võib esineda muid riske. Osariigi analüütikud on hoiatanud, et California turule tulek võib sundida teisi tootjaid oma ravimite kättesaadavust vähendama, mis võib olla soovimatu tagajärg.

Osariigi seadusandjad kiitsid eelmisel aastal projekti jaoks heaks 100 miljonit dollarit, millest 50 miljonit eraldati kolme tüüpi insuliini väljatöötamiseks ja ülejäänu eraldati tootmisüksusesse investeerimiseks.

Isegi konkurentsivõimelisele väljakujunenud turule sisenemise väljakutsetega on Newsom öelnud, et maksumaksjatel on “väga piisav kaitse”.

Kui mis tahes põhjusel tehing riigile kasuks ei tulnud, on olemas kõikvõimalikud sätted, mis võimaldaksid meil … välja astuda, ütles ta.

Riigi dokumentide kohaselt võib kavandatud programm säästa paljusid patsiente 2000–4000 dollarit aastas. Lisaks võivad madalamad kulud kaasa tuua märkimisväärse kokkuhoiu, sest riik ostab igal aastal seda toodet miljonite inimeste jaoks oma riiklikult rahastatavate tervisekavade raames.

Riik uurib ka võimalust tuua turule teisi ravimeid, sealhulgas üleannustamisravimit naloksooni. Ravimit, mis on saadaval ninasprei ja süstitavas vormis, peetakse peamiseks vahendiks võitluses üleriigilise üleannustamise kriisiga.

“Me ei peatu siin,” ütles Newsom.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply