Cooki maakond, Chicago ei kuulu Illinoisi uue kohustusliku tasustatud puhkuse seadusesse. Siin on Miks

0

Illinoisi uus kohustusliku tasulise puhkuse seadus jõustub järgmisel aastal, pakkudes peaaegu kõigile osariigi töötajatele tasustatud puhkust, kuid Cooki maakonna ja Chicago puhul kehtivad erinevad reeglid.

Määrused sisse Cooki maakond ja Chicago juba praegu nõuavad tööandjad tasustatud haiguspuhkuse pakkumist ja nendes kohtades olevatele töötajatele kehtivad jätkuvalt olemasolevad seadused, mitte uus seaduseelnõu.

Chicago ja Cooki maakonna määrused olid üleriigilise seadusandluse pilootprogrammid ja veensid kriitikuid, kes ennustasid massilist ettevõtete sulgemist, mis ei täitunud, ütles Sarah Labadie, mittetulundusühingu Women Employed propageerimis- ja poliitikadirektor Sarah Labadie. tasustatud puhkust alates 2008. aastast ja aidanud seadusandlust läbi suruda.

“Ilmselt juhtus meil pandeemia ajal kummalisi asju, kuid pandeemiaeelsel ajal see nii ei olnud. Chicago oli edukas majandusmootor, ”ütles ta.

Nüüd on Illinoisist valmis saama järgmine osariik, mis nõuab peaaegu kõikidele töötajatele tasustatud puhkust.

Alates 1. jaanuarist peavad Illinoisi tööandjad pakkuma töötajatele töötundide alusel tasustatud vaba aega, ilma et oleks vaja selgitada puudumise põhjust, kui nad teatavad tööandja mõistlikest standarditest ette.

Kuberner JB Pritzker kirjutas esmaspäeval alla kõigi töötajate tasustatud puhkuse seadusele.

Töötajad saavad aega kasutama hakata, kui nad on töötanud 90 päeva, ütleb seadus.

“Töötavad pered seisavad silmitsi piisavalt väljakutsetega, ilma et peaks muretsema päevapalga kaotamise pärast, kui elu segab,” Pritkzer ütles 11. jaanuari avalduseskui seaduseelnõu läbis mõlemad kojad.

“Ootan pikisilmi sellele seadusele allakirjutamist ja töökatele illinoislastele turvavõrgu loomist.”

Ja kuigi teistes osariikides on sarnaseid arveid, nõuavad Illinoisi laienevad tasustatud puhkuse seadused osariigi tööandjatelt töötajatele töötundide põhjal puhkust, mida kasutatakse mis tahes põhjusel – mitte ainult tervislikel põhjustel.

Lihtsalt Maine’i ja Nevada mandaat teenis tasustatud vaba aja ja andis töötajatele vabaduse otsustada, kuidas seda kasutada, kuid Illinoisi seadus on kaugemale ulatuv, ilma ettevõtte suurusest tulenevate piiranguteta. Sarnaselt struktureeritud eeskirjad, mis nõuavad tööandjatelt tasustatud haiguspuhkuse pakkumist, on olemas 14 osariigis ja Washingtonis, kuid töötajad saavad seda kasutada ainult tervisega seotud põhjustel.

Toetajad ütlevad, et tasustatud puhkus on võtmetähtsusega tagamaks, et töötajad, eriti madala sissetulekuga töötajad, kes on haavatavamad, saaksid vajaduse korral puhkust võtta, kartmata tööandja kättemaksu.

Kuid kriitikud väidavad, et seadus koormab üle väikeettevõtteid, kes juba praegu hädas pandeemiajärgse ajastu üleelamisega keset kõrget inflatsiooni, mis on riiki peaaegu kaks aastat tabanud.

Kõik uued kohalikud seadused, mis kehtestatakse pärast osariigi seaduse jõustumist, peavad pakkuma soodustusi, mis on suuremad või võrdsed osariigi seadusega.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply