Esindajatekoja demokraadid väidavad, et Trump ei avalikustanud välisriikide liidritelt saadud kingitusi

0

17. märts (UPI) – Endine president Donald Trump ja tema perekond ei teatanud kingitustest, mille väärtus ületab 250 000 dollarit välisriikide poolt tema eesistumise ajal, teatas esindajatekoja demokraadid reedeses raportis.

Raporti kohaselt on kadunud 3755-dollarine kullast golfikepp, mille andis Trumpile Jaapani endine peaminister Shinzo Abe, ja “elusuurusest suurem maal” Trumpist, mille andis talle El Salvadori president Nayib Bukele.

Kokku jättis Trumpi Valge Maja avalikustamata enam kui 100 kingitust, mille väärtus on üle 250 000 dollari ja mis olid kingitud Trumpile, tema naisele Melaniale, tütrele Ivanka Trumpile ja väimehele Jared Kushnerile.

“Kui president ei järgi välismaiste kingituste ja teenetemärkide seadust, muutub see lihtsalt välismaiste kingituste seaduseks ja varjab põhiseaduse välismaiste tasude klausli võimalikke rikkumisi, mis oli asutajate peamine vastumürk vürstide, kuningate ja võõrvõimude altkäemaksu vastu. ,” ütles Marylandi demokraatlik esindaja Jamie Raskin avalduses. “Donald Trumpile on omane rikkuda kogu välisriikide kingitusi reguleerivat režiimi.”

Administratsiooniametnikud peavad esitama välisministeeriumile saadud kingituste nimekirja. Aruande kohaselt ei suutnud välisministeerium esitada 2020. aasta välismaiste kingituste nimekirja.

Esindajatekoja demokraadid ütlesid, et kingitustest teatamata jätmine võib rikkuda tasude klauslit, mis keelab presidentidel saada ametisoleku ajal hüvitisi välismaistelt üksustelt.

Komisjon jätkab uurimist, kuhu kingitused läksid, ja otsustab, kas seadusi tuleks muuta.

“Samuti hindame, kas on vaja seadusandlikke reforme tagamaks, et välismaistest kingitustest teatatakse ning Ameerika põhiseaduslikke väärtusi ja piire enam ei tallata,” ütles Raskin.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply