FDA: riskide tõttu kutsuti tagasi veel kaks silmatilkade kaubamärki

0

USA tervishoiuametnikud hoiatavad tarbijaid veel kahe silmatilkade tagasivõtmise eest, kuna see võib põhjustada nägemisprobleeme ja tõsiseid vigastusi.

WASHINGTON — USA tervishoiuametnikud hoiatavad tarbijaid veel kahe silmatilkade tagasivõtmise eest, kuna need võivad põhjustada nägemisprobleeme ja tõsiseid vigastusi.

Need teated järgnesid eelmisel kuul Indias toodetud silmatilkade tagasikutsumisele, mis olid seotud ravimiresistentsete infektsioonide puhanguga. Üks inimene suri ja veel vähemalt viiel inimesel oli püsiv nägemiskaotus.

Miski ei viita sellele, et viimased tagasikutsumised oleksid nende toodetega seotud.

Toidu- ja ravimiamet postitas eraldi teatised teatud Pharmedica ja Apotexi levitatavate silmatilkade kohta pärast seda, kui ettevõtted teatasid, et tõmbavad turult vabatahtlikult mitu partiid oma tooteid. Mõlemad ettevõtted ütlesid, et tagasikutsumised viidi läbi FDA-ga konsulteerides.

Pharmedica teatas reedel, et kutsub tagasi kaks partii puhtalt rahustavaid 15% MSM Drops’i, kuna on probleeme, mis võivad põhjustada pimedaksjäämist. Käsimüügi tilgad on mõeldud silmade ärrituse raviks. Phoenixis asuv ettevõte ütles, et tarbijad peaksid viivitamatult lõpetage tilkade kasutamine ja viige need tagasi ostukohta.

Ettevõtte andmetel puudutab tagasikutsumine ligi 2900 pudelit. Tilgad toodeti Arizonas.

Eelmisel nädalal postitas FDA eraldi Apotexi tagasikutsumisteate, milles kutsus tagasi kuus partii retsepti alusel väljastatavat silmatilku, mida kasutati teatud glaukoomi vormide raviks. Ettevõte teatas, et algatas tagasikutsumise pärast seda, kui avastas peotäies pudelikorgis praod.

Tilgad jaotatakse brimonidiintartraadi oftalmilise lahusena. 0,15% ja müüdi eelmise aasta aprillist veebruarini.

Apotex ütles meilis, et silmatilgad on toodetud Kanadas. Ettevõte ei ole saanud teateid kukkumistega seotud vigastuste kohta.

___

Associated Pressi tervise- ja teadusosakond saab toetust Howard Hughesi meditsiiniinstituudi teadus- ja haridusmeedia rühmalt. AP vastutab ainuisikuliselt kogu sisu eest.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply