Fed alustab Silicon Valley panga järelevalve ülevaatamist

0

14. märts (UPI) – Mõni päev pärast seda, kui Silicon Valley Pank ebaõnnestus ja finantssüsteemis lööki saatis, teatas föderaalreservi juhatus, et on alustanud tehniliste idufirmade laenuandja järelevalve ülevaatamist.

Föderaalreservi esimees Jerome Powell teatas esmaspäeval Silicon Valley panga järelevalve ja reguleerimise ülevaatamisest, öeldes, et seda juhib järelevalve asepresident Michael Barr.

“Silicon Valley Bankiga seotud sündmused nõuavad Föderaalreservi põhjalikku, läbipaistvat ja kiiret läbivaatamist,” ütles Powell avalduses. “Peame olema alandlikud ning hoolikalt ja põhjalikult läbi vaatama, kuidas me seda ettevõtet kontrollisime ja reguleerisime ning mida me peaksime sellest kogemusest õppima.”

California regulaatorid sulgesid reedel Silicon Valley Banki, muutes selle esimeseks FDIC-ga kindlustatud pangaks, mis on üle kahe aasta pankrotis. Päevi hiljem sulgesid regulaatorid Signature Banki, teise tehnoloogiale keskendunud laenuandja.

Pärast nende sulgemist on föderaalasutused püüdnud leevendada muret süsteemi pärast, öeldes, et see “jääb vastupidavaks ja tugevale alusele” tänu reformidele, mis viidi ellu pärast 2008. aasta finantskriisi, mille käigus paljud pangad ebaõnnestusid.

President Joe Biden ütles varem esmaspäeval, et kahe panga hoiustajate kaitsmiseks on võetud kiireid samme ja avalikkus “võib olla kindel, et pangandussüsteem on turvaline”.

“Teie hoiused on olemas, kui neid vajate,” ütles ta.

Föderaalreservi juhatus teatas, et selle ülevaade avalikustatakse 1. mail.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply