Ford koondab pärast teisi Euroopa koondamisi Hispaanias 1100 töökohta

0

Ford Motor Co. teatas, et vähendab umbes 1100 töökohta oma tehases Hispaanias Valencias

KõrvalJENNIFER O’MAHONY Associated Press

MADRID — Ford Motor Co. teatas reedel, et vähendab umbes 1100 töökohta oma tehases Ida-Hispaania linnas Valencias.

Kärped lisanduvad 2300 koondamisele suures osas Saksamaal ja Ühendkuningriigis, millest autotootja eelmisel kuul teatas, et see on osa “Euroopa hõredamast ja konkurentsivõimelisemast kulustruktuurist”.

Ford Spain teatas oma avalduses, et teavitas reedel ametiühinguid “oma tegevuse põhjaliku ümberkorraldamisena”. Ford on hiljuti valinud Valencia tehase kui oma eelistatud koha “järgmise põlvkonna” elektrisõidukite kokkupanemiseks kontinendil.

UGT ametiühingu pressiesindaja José Luis Parra Navarro ütles, et kui tehas läheb üle elektriautode tootmisele, muutub tööjõud “ülejäägiks”, kuna töö “nõuab vähem tööjõudu”.

Tehas on Fordi ainus selline tehas Hispaanias ja annab praegu tööd 5400 inimesele.

Töökohtade kärpimine oli “peamiselt tingitud juba teatatud S-Maxi ja Galaxy mudelite tootmise lõpetamisest 2023. aasta aprillis,” ütles Ford Spain e-kirjas.

Dearbornis, Michiganis asuval ettevõttel on strateegia pakkuda 2035. aastaks Euroopas täiselektrilist autoparki ning selle esimese Euroopas ehitatud elektriauto tootmine algab eeldatavasti selle aasta lõpus.

Töökohtade kärpimine tuleneb globaalses autotööstuses toimuvast järsust muutumisest gaasi ahmivatest sisepõlemismootoritest elektrisõidukiteni. Valitsused püüavad vähendada kliimamuutusi soodustavaid heitkoguseid ning sellest tulenev võidujooks elektrisõidukite arendamiseks on tekitanud autotootjate vahel tiheda konkurentsi.

Jaanuaris teatas Ford, et Valencia rajatises avati uus päikeseelektrijaam, mis näib muutuvat süsinikuneutraalseks ettevõtteks.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply