FTC sai hukka Twitteri failide ajakirjanike nimede küsimise pärast

0

FTC jälitab ajakirjanikke, kellele anti juurdepääs Twitteri failidele, nõudes nende ajakirjanike nimede nimekirja, kellele Twitter juurdepääsu andis, osana agentuuri üha agressiivsemast lähenemisest platvormi vastu.

FTC poolt Twitterile saadetud kirjade seerias nõudis võimas reguleeriv asutus sotsiaalmeedia platvormilt hulga teavet, sealhulgas Twitteri failide ajakirjanike nimesid ja Elon Muski isiklikku suhtlust.

Elon Musk viipab 10. veebruaril 2022 Texases SpaceX-i pressikonverentsil kõneledes. (JIM WATSON/AFP Getty Images kaudu)

FTC väitis oma kirjavahetuses, et kasutajate privaatsus on üks tema peamisi probleeme.

“Oleme mures, et need töötajate arvu vähendamised mõjutavad Twitteri võimet kaitsta tarbijate teavet,” kirjutas FTC.

Ajakirjanik Matt Taibbi, kes avaldas mitmeid Twitteri faile, juhtis tähelepanu sellele, et Twitteri failide avalikustamine tõestas, et valitsus esitas Twitterist arvukalt ebaõigeid taotlusi kasutajaandmete saamiseks, mille pärast FTC tundub vähem mures.

“Kuigi #TwitterFilesi reporterid ei küsinud ega saanud juurdepääsu privaatsete kasutajaandmetele, on failid ise täis juhtumeid, kus valitsusasutused küsivad seda valesti,” ütles Taibbi.

Detsembris avalikustas Twitteri failide reporter Michael Shellenberger FBI taotlused Twitterilt privaatsete kasutajaandmete saamiseks, millest ettevõte toona keeldus.

“FBI küsib Twitterilt korduvalt teavet, mille kohta Twitter on juba selgeks teinud, et ta ei jaga väljaspool tavalisi seaduslikke kanaleid,” teatas Shellenberger.

Shellenbergeri postitatud meilis küsib FBI teavet sihtkasutajate kasutatavate VPN-teenuse pakkujate kohta, taotlust, mis tõenäoliselt kahjustaks nende privaatsust, ja taotlust, millest Twitter keeldub.

“Me vajame juriidilist protsessi, et anda lisateavet IP-de, alamvõrkude, pakkujate jms kohta, mis on seotud nende kontode autentimise IP-dega,” vastas Twitteri töötaja Yoel Roth.

FTC tegevus on tõmmanud tuld esindajatekoja kohtukomitee esimehele Jim Jordanile (R-OH).

“See võib olla kõige kohutavam oht ​​esimesele muudatusele, mida ma kunagi näinud olen, ja see Twitteri ahistamine sai alguse siis, kui Elon Musk ettevõtte ostis. Ma arvan, et nad saadavad umbes kahe kuu jooksul 12 erinevat kirja,” ütles Rep Jordan.

“Minu hinnangul oli kõige julmem mõte, et nad otsivad ajakirjanikku, ja nad nimetasid isiklikult mõned ajakirjanikud, kes olid osa Twitteri failidest.”

Allum Bokhari on Breitbart Newsi vanem tehnoloogiakorrespondent. Ta on autor #DELETED: Big Techi lahing Trumpi liikumise kustutamise ja valimiste varastamise nimel.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply