Hispaania printsess Leonor valmistub kolmeaastaseks sõjaliseks väljaõppeks

0

Hispaania troonipärija printsess Leonor valmistub augustis algavaks kolmeaastaseks sõjaliseks väljaõppeks.

Teate tegi teisipäeval Hispaania kaitseminister Margarita Robles.

“Nagu kõigis parlamentaarsetes monarhiates, [the heir] peab olema sõjaväeline taust ja sõjaväeline karjäär,” ütles Robles pärast valitsuskabineti koosolekut, vahendas Reuters.

17-aastane Hispaania kroonprintsess Leonor on troonipärija.

17-aastane Hispaania kroonprintsess Leonor on troonipärija. (Carlos Alvarez / Getty Images)

“Aja jooksul saab relvajõudude ülemjuhatajaks naine ja viimastel aastatel oleme teinud väga suuri jõupingutusi naiste kaasamiseks relvajõududesse,” rääkis Robles.

Väljaande teatel saab 17-aastane noormees oma esimese õppeaasta Zaragozas asuvas sõjaväe sõjaväeakadeemias. Seejärel suundub ta mereväekooli, kus ta seilab Juan Sebastian Elcano treenitava kõrge laevaga. Seejärel lõpetab ta õpingud Lennuakadeemias.

Nii valitsus kui ka kuningakoda ütlesid, et Leonori ülikooliõpingutele eelneb “väga intensiivne” sõjaline väljaõpe. Ta järgib oma isa kuningas Felipe VI jälgedes.

HISPAANIA KUNINGANNA LETIZIA ESITAB OMA KÕHUPÕHJAD JULGE LÕIKEGA KUUMROOSAS KLEIDIS

Hispaania printsess Leonor järgib oma isa kuningas Felipe VI jälgedes.

Hispaania printsess Leonor järgib oma isa kuningas Felipe VI jälgedes. (Carlos Alvarez / Getty Images)

15-aastaselt juhtis printsess oma esimest avalikku üritust ilma oma 55-aastase isa kohalolekuta. Ta osales keele- ja kultuurikeskuse 30. aastapäeva tähistamisel. Leonoriga oli Madridis Cervantese Instituudi peakorteris kaasas asepeaminister Carmen Calvo. Printsessiga oli kaasas ka instituudi direktor Luis García Montero.

Oma visiidi ajal andis Leonor hoiule Hispaania põhiseaduse ja Miguel de Cervantese klassikalise “Don Quijote” koopia instituudi kirjanduskambrisse, kus hoitakse hispaaniakeelseid kirjanduslikke aardeid.

Cervantese instituut edendab hispaania keele ja kirjanduse õppimist kogu maailmas.

Sellel 2019. aasta fotol on kuningas Felipe VI koos oma naise kuninganna Letizia ja nende tütarde vasakult printsess Leonori ja printsess Sofiaga Palma de Mallorcal, Hispaanias.

Sellel 2019. aasta fotol on kuningas Felipe VI koos oma naise kuninganna Letizia ja nende tütarde vasakult printsess Leonori ja printsess Sofiaga Palma de Mallorcal, Hispaanias. (Europa Press Entertainment / Europa Press Getty Images kaudu)

Toona teatas kuninglik maja, et Leonor lõpetab oma kaks viimast keskkooliaastat Walesi internaatkoolis.

Hispaania monarhia on viimastel aastatel olnud tugeva kontrolli all. Kuninga isa Juan Carlos I loobus troonist 2014. aastal seoses maksupettuse juhtumiga, milles osalesid kuningliku perekonna liikmed. Sel ajal kannatas Hispaania sügava majanduslanguse käes. 85-aastane mees sai vastureaktsiooni ka Aafrikas elevandijahireisil.

Endine monarh on elanud Abu Dhabis alates 2020. aastast. Sel aastal astus tema endine armuke Corinna zu Sayn-Wittgenstein üles True Royalty TV originaaldokumentaalfilmis “Hispaania kuninga tõus ja langus”, milles oli tema esimene kaameraintervjuu, milles kirjeldatakse tema suhteid langenud kuninglikuga.

MEELELAHUTUSE UUDISKIRJA SAAMISEKS LIITUMINEKS KLIKI SIIA

Hispaania endine kuningas Juan Carlos I elab Abu Dhabis alates 2020. aastast.

Hispaania endine kuningas Juan Carlos I elab Abu Dhabis alates 2020. aastast. (Emmanuel Dunand / AFP Getty Images kaudu)

KUNINGAS JUAN CARLOSE endine armuke karts ALGUSES RÄÄKEMIST, MIDA TA OLEKS SEISMA: DOK

Juan Carlos lahkus pärast seda, kui Hispaanias ja Šveitsis algatati mitu väidetava pettuse uurimist. Pärast seda on uurimised katkestatud. Mais sai ta korraks oma perega kokku.

Associated Press aitas selle raporti koostamisele kaasa.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply