Hoolimata protestidest jätkab Prantsuse valitsus pensioniseaduse läbisurumist, senati hääletab sel nädalal

0

PARIS (AP) – Ebapopulaarne seaduseelnõu, mis tõstaks pensioniiga Prantsusmaal 62-lt 64-le, sai tõuke Prantsusmaa Senati poolt selle meetme vastuvõtmisega vaatamata tööstreikidele, tänavaprotestidele ja kogunemata prügi kogunemisele iga päevaga kõrgemale. .

Prantsusmaa peaminister Elisabeth Borne säutsus laupäeva hilisõhtul pärast häältega 195:112, et ootab pikisilmi seaduseelnõu lõplikku vastuvõtmist, et “kindlustada meie pensionisüsteemi tulevik”.

President Emmanuel Macroni esindusõigusaktid, mis kannavad valitsuse jaoks riske, peavad nüüd liikuma läbi keerulise poliitilise territooriumi, millel on mitu võimalikku tulemust.

Peaminister Elisabeth Borne kutsus kokku pühapäevaõhtuse kohtumise ja käskis ministritel eelseisvatel päevadel seadusandjate seas konsensust saavutada.

Valitsus loodab, et ei pea kasutama erilist põhiseaduslikku varianti, mis sunniks pensionireformi läbi ilma hääleta. Borne on seda mehhanismi varem kasutanud 10 korda ja sellele tuginemine poliitiliselt delikaatsete pensioniprobleemide lahendamiseks võib käivitada umbusaldusavalduse.

Valitsuse pressiesindaja Olivier Veran rõhutas pärast kohtumist, et valitsus soovib vältida põhiseadusliku variandi kasutamist. Kuid küsimuse peale lisas ta: “Me ei loobu oma pensionireformist”.

Kuna ametiühingud on seaduseelnõule vastu, on prügitöötajate streigi ajal Pariisi ja teistesse linnadesse kuhjunud kogumata prügi. Mõjutatud on ka teenused teistes sektorites, nagu energeetika ja transport, mis on paranenud.

Pariisi raekoda teatas, et pühapäeva seisuga oli Prantsusmaa pealinna tänavatel kuhjatud umbes 5400 tonni prügi, sealhulgas senati kogunemise hoone ees. Tuules levis mädanenud kala ja muu toidu hais, eriti mõne restorani ümbruses.

Televisiooni uudistekanal CNews tsiteeris kanalisatsiooni eest vastutavat abilinnapead Colombe Brosselit, kes ütles, et probleemi põhjuseks on peamiselt ummistunud põletusahjud.

Sellised katsed ei pruugi niipea lõppeda. Ametiühingud plaanivad kolmapäeval, päeval, mil pensioniseaduse eelnõu jõuab seitsmest senaatorist ja seitsmest alamkoja seadusandjast koosnevale komisjonile, korraldada rohkem streike ja korraldada kaheksas üleriigiline protestivoor.

Ühiskomisjoni ülesandeks on leida kompromiss seadusandluse senati ja rahvusassamblee versioonide vahel.

Parlamendi heakskiit annaks pensioniplaanile suure legitiimsuse, mistõttu valitsus loodab hoiduda seaduseelnõu vastuvõtmisel oma põhiseadusliku erivolituse kasutamisest.

Kuid on mitmeid stsenaariume, enne kui õigusaktist saab seadus, mis muudab selle tee ebakindlaks.

Kui parlamendikomisjon jõuab kolmapäeval kokkuleppele, hääletatakse heakskiidetud tekst järgmisel päeval nii senatis kui ka rahvusassamblees. Tulemust Rahvusassamblees, kus Macroni tsentristlik liit eelmisel aastal enamuse kaotas, on aga raske ennustada.

Kui komisjon kokkuleppele ei jõua, naaseb eelnõu tõenäoliselt rahvusassambleesse täiendavaks aruteluks ja hääletamiseks ning seejärel senat kaalub seda enne assambleesse naasmist.

Peaminister Borne säutsus oma optimismi, et meede “võetakse lähipäevil lõplikult vastu”.

Macron ei ole veel vastanud ametiühingu palvele korraldada “kodanike konsultatsioon” seadusandluse üle, mis esitati laupäeval pärast seda, kui pensioniea tõstmise vastased protestid kogusid palju vähem inimesi kui neli päeva varem toimunud marsside voorus.

Ametiühingud väidavad, et prantslased hääletavad tänavatel ja streikides reformi vastu.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply