HSBC korraldab kokkuvarisenud Silicon Valley Banki Ühendkuningriigis üleskukkumise peatamise maailmavõistlusena

0

Sammud ülemaailmse panganduskriisi ärahoidmiseks pärast Silicon Valley Banki (SVB) ajaloolist hävingut jätkusid esmaspäeval, Ühendkuningriigi, Prantsusmaa ja Iisraeli valitsused ühinesid USA-ga, et rahustada asutusi, mis on ohustatud.

AP aruanded Ühendkuningriigi riigikassa ja Inglise keskpank teatasid, et aitasid kaasa Silicon Valley Bank UK müügile Euroopa suurimale pangale HSBC, tagades sellega 6,7 ​​miljardi naela (8,1 miljardi dollari) suuruse hoiuste turvalisuse.

Omandamise eest maksti nominaalne 1 nael (1,2 dollarit).

Briti ametnikud töötasid terve nädalavahetuse, et leida ostja Californias asuva panga Ühendkuningriigi tütarettevõttele. Nagu Breitbart News teatas, oli selle kokkuvarisemine ajaloos suuruselt teine ​​panga maksejõuetus ja suurim panga maksejõuetus pärast 2008. aasta finantskriisi.

Ühendkuningriigi kantsler Jeremy Hunt ütles, et tehing on kaitsnud kõiki klientide sissemakseid ilma maksumaksja sularaha kaasamiseta:

Reguleerivad asutused teatasid ka pühapäeva hilisõhtul, et New Yorgis asuv Signature Bank ebaõnnestus ja see arestiti. Oma enam kui 110 miljardi dollari varaga on Signature Bank USA ajaloos suuruselt kolmas panga maksejõuetus.

Ka pühapäeval teatas teine ​​vaevatud pank First Republic Bank, et on tugevdanud oma finantsseisundit, saades juurdepääsu Föderaalreservi ja JPMorgan Chase’i rahastamisele.

NAKKUS: kliendid ootavad väljaspool First Republic Banki, et pärast SVB kokkuvarisemist raha välja võtta:

Krediit: @Dr_PhillipB Spectee /TMX kaudu

Püüdes tugevdada laiemat usaldust pangandussüsteemi vastu, ütlesid rahandusministeerium, föderaalreserv ja FDIC, et kõik Silicon Valley panga kliendid on kaitstud ja neil on juurdepääs oma rahale, seisab AP raportis. Kavas on ka sammud, mille eesmärk on kaitsta panga kliente ja vältida täiendavaid pangajooksmisi.

“See samm tagab, et USA pangandussüsteem täidab jätkuvalt oma olulist rolli hoiuste kaitsmisel ning kodumajapidamistele ja ettevõtetele juurdepääsu tagamisel krediidile viisil, mis soodustab tugevat ja jätkusuutlikku majanduskasvu,” seisis agentuuride ühisavalduses USA presidendina. Joe Biden kutsus üles rahunema.

Plaani kohaselt saavad SVB ja Signature Bank hoiustajad, sealhulgas need, kelle osalus ületab 250 000 dollari suuruse kindlustuslimiidi, oma raha juurde pääseda esmaspäeval.

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu ütles, et tema valitsus hindab SVB kokkuvarisemise mõju Iisraeli ettevõtetele ja otsustab, kas neid aidata või mitte.

Iisrael on koduks elavale kõrgtehnoloogilisele tööstusele ja kohaliku meedia teatel võivad sajad kohalikud ettevõtted kokku puutuda finantsmõjuga.

SVB ja Signature’i kaksikpankrotid Prantsusmaa finantsasutustele ohtu ei kujuta, rahandusminister Bruno Le Maire rahustas investorid esmaspäeval.

“Ma ei näe nakkusohtu, seega pole kohalikele laenuandjatele erilist hoiatust,” ütles Le Maire ringhäälingule FranceInfo.

Le Maire lisas, et Prantsusmaa pangad ja finantssüsteem olid tugevad ja kõrge likviidsussuhtega, et taluda šokke.

Jälgi Simon Kenti Twitteris: või e-posti aadressil: skent@breitbart.com

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply