HSBC ostab ebaõnnestunud Silicon Valley Banki Briti haru

0

13. märts (UPI) – kokkuvarisenud Silicon Valley Banki 9,7 miljardi dollari suurune Briti tütarettevõte müüdi HSBC-le, et vältida riigi tehnoloogiasektori kriisi, teatasid Briti reguleerivad asutused esmaspäeval.

Müügi, mis toimus vähem kui 72 tundi pärast SVB sulgemist ja Californias pankrotti paigutamist, korraldas Inglismaa keskpank koostöös HM Treasury, Prudential Regulation Authority ja Financial Conduct Authorityga finantskriisi ajastu erakorraliste volituste alusel hädas olevate inimestega tegelemiseks. pangad ja kinnisvaraühiskonnad.

Tehing – väidetavalt 1,20 dollari eest – oli eramüük ning maksumaksjaid ega riiklikke vahendeid ei kaasatud.

Reedel SVB maksejõuetusest teatanud Inglismaa keskpank teatas, et esmaspäeval pangateenused ei katke ning kliendid saavad oma hoiustele ja pangateenustele tavapäraselt juurde pääseda.

“See tegevus on võetud selleks, et stabiliseerida SVBUK, tagades pangateenuste järjepidevuse, minimeerides häireid Ühendkuningriigi tehnoloogiasektoris ja toetades usaldust finantssüsteemi vastu,” teatas pank. „Pank ja HMT saavad kinnitada, et selle tehingu tulemusena on kogu SVBUK-is hoiustajate raha turvaline. SVBUKi äritegevust jätkab tavapäraselt SVBUK.

Samuti lisati, et kliendid saavad SVBUK-iga ühendust võtta ka edaspidi “tavaliste kanalite kaudu” ning laenuvõtjad peaksid kõik laenu tagasimaksed pangale tegema nagu tavaliselt.

Bank of England lisas, et töökohti ei kao ja SVB jääb PRA/FCA volitatud pangaks.

HSBC grupi tegevjuht Noel Quinn ütles, et ülevõtmine “tugevdab meie kommertspanganduse frantsiisi ja suurendab meie suutlikkust teenindada uuenduslikke ja kiiresti kasvavaid ettevõtteid, sealhulgas tehnoloogia- ja eluteaduse sektorites, Ühendkuningriigis ja rahvusvaheliselt.”

“SVBUK-i kliendid saavad jätkata pangandust nagu tavaliselt, teades, et nende hoiused on tagatud HSBC tugevuse, ohutuse ja turvalisusega.”

Londonis peakorteriga HSBC on Euroopa suurim pank ja üks maailma suurimaid pangandus- ja finantsteenuste institutsioone, mis teenindab 39 miljonit klienti kogu maailmas.

Kantsler Jeremy Hunt ütles, et Suurbritannia tehnoloogiasektor on “tõeliselt maailmas juhtiv ja Briti majanduse jaoks tohutu tähtsusega, toetades sadu tuhandeid töökohti”.

„Ütlesin eile, et hoolitseme oma tehnoloogiasektori eest ja oleme teinud kiiret tööd, et seda lubadust täita ja leida lahendus, mis pakub SVBUKi klientidele kindlustunnet. Mul on hea meel, et oleme nii lühikese aja jooksul otsusele jõudnud.

“HSBC on Euroopa suurim pank ja SVBUK-i kliendid peaksid tundma end kindla tugevuse, ohutuse ja turvalisuse üle, mis neile kaasa toob.”

California finantskaitseosakond sulges SVB reedel, tähistades suurimat panga pankrotti pärast Washingtoni vastastikust pankrotistumist 2008. aastal ja esimest FDIC-ga kindlustatud panka pärast Almena State Banki sulgemist 2020. aastal.

SVB päästmine toimus vaid mõni tund pärast seda, kui USA rahandusminister ütles, et USA-s SVB jaoks föderaalset päästepaketti ei toimu ja USA teine ​​pank suleti.

Reguleerivad asutused sulgesid pühapäeval New Yorgi Signature Bank ja president Joe Biden kavatses leevendada kartusi finantssüsteemi stabiilsuse pärast, lubades jätkata jõupingutusi järelevalve ja reguleerimise tugevdamiseks.

Signature Bank – osariigi nimekirja kantud, föderaalselt kindlustatud krüptotööstuse laenuandja, mis asub New Yorgis – suleti osariigi pankade regulaatorite poolt, püüdes “hoiustajaid kaitsta,” ütles New Yorgi finantsteenuste osakonna superintendent Adrienne Harris avalduses.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply