Iroonia: Biden veedab nädalavahetusel säutsudes Ameerika päästeplaanist, mitte pankadest

0

President Joe Biden veetis nädalavahetuse säutsus Ameerika päästeplaanist – tema 1,9 triljoni dollari suurusest kuluplaanist, mida paljud majandusteadlased süüdistavad inflatsiooni vallandamises, mis on osaliselt viinud praeguse panganduskriisini.

Biden postitas vähemalt kümme säutsu Ameerika päästeplaani kohta, mis võeti vastu kaks aastat tagasi, märtsis 2021. Selle vastu olid kõik kongressi vabariiklased, kuna see kulutas tunduvalt rohkem, kui oli juba COVID-i leevendamiseks eraldatud, ja kuna tundus, et see põhjustab tõenäoliselt inflatsiooni – mida see ka tegi.

Paljud majandusteadlased ja eksperdid – sealhulgas endine Obama administratsiooni nõunik Stuart Rattner – on märkinud, et inflatsioon sai hoogu alles pärast Ameerika päästeplaani vastuvõtmist. Kongress oli just nädalaid enne Bideni ametisseastumist läbinud järjekordse koroonaviiruse leevendamise vooru ja osa varasematele abikulupakettidele eraldatud rahast ei olnud veel kulutatud, kui Ameerika päästeplaan sai seaduseks.

Sellele järgnenud inflatsioon on pannud Föderaalreservi panga intressimäärasid tõstma, mis omakorda põhjustas erinevate varade, sealhulgas võlakirjade väärtuse kannatamist. See tekitas ettevõtetes ka suuremat ebakindlust, eriti tehnoloogiasektoris, mis oli pandeemia ajal märkimisväärselt kasvanud, kuid seisab nüüd silmitsi ebakindla tulevikuga.

Bideni plaan näis olevat korduv tuttav muster, mille kohaselt demokraadid langetasid vahetult pärast presidendivalimiste võitu tohutuid kulutusi, osaliselt toetajate ja erihuvirühmade premeerimiseks.

Ei Biden ega Valge Maja ei säutsus sel nädalavahetusel üldse Silicon Valley panga kokkuvarisemisest, mis tekitas hirmu kogu majanduses. Föderaalvalitsus teatas pühapäeva õhtul, et kaitseb hoiustajaid pangas, lootes ära hoida samalaadsete pankade kokkuvarisemise kogu riigis, mis võib omakorda vallandada uue finantskriisi. Reedel oli Valge Maja püüdnud muret pisendada.

Joel B. Pollak on Breitbart Newsi vanemtoimetaja ja saatejuht Breitbarti uudised pühapäeval saates Sirius XM Patriot pühapäeva õhtuti kell 19.00-22.00 ET (16.00-19.00 PT). Ta on uue eluloo autor, Rhoda: “Seltsimees Kadalie, sa oled korrast ära”. Ta on ka hiljutise e-raamatu autor, Ei vaba ega õiglane: 2020. aasta USA presidendivalimised. Ta on 2018. aasta Robert Novaki ajakirjanduse vilistlasstipendiumi võitja. Jälgige teda Twitteris aadressil @joelpollak.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply