Jaemüük langes veebruaris 0,4%

0

USA jaemüük vähenes veebruaris veidi vähem kui poole protsendi võrra pärast seda, kui jaanuaris tõusis muudetud 3,2 protsenti.

Kaubandusministeerium teatas, et ameeriklased kulutasid jaekauplustes ja veebis 697,9 miljardit dollarit, mis on 0,4 protsenti vähem kui eelmisel kuul, kuid 5,4 protsenti rohkem kui 2022. aasta veebruaris. Andmed korrigeerisid ka eelmise kuu andmeid, et näidata, et ameeriklased kulutasid 2023. aasta jaanuaris 700,7 miljardit dollarit.

Müüginumbrid ei ole inflatsiooniga korrigeeritud, kuid kuude lõikes statistika on hooajaliselt korrigeeritud.

Tööministeerium teatas sel nädalal, et tarbijahinnad tõusid veebruaris 0,4 protsenti. Siiski on tarbijahinnad aastataguse ajaga võrreldes kuus protsenti kõrgemad, mis on madalam kui jaanuaris registreeritud 12 kuu 6,4 protsendiline tõus.

Baarid ja restoranid kasvasid 2022. aasta veebruariga võrreldes 15,3 protsenti. Samas on see 2,2 protsenti vähem kui 2023. aasta jaanuaris. Samal ajal on tavakaupade kauplused kasvanud 10,5 protsenti võrreldes eelmise aastaga, kuid langenud 0,5 protsenti alates jaanuarist.

Automüüjate müük langes kuutagusega võrreldes 1,8 protsenti ja aastatagusega võrreldes 0,2 protsenti.

Kui autosid välja arvata, langes müük eelmise kuuga võrreldes 0,1 protsenti ja majandusteadlased eeldasid, et see arv kasvab 0,2 protsenti. Nii autosid kui ka gaasi arvestamata jäi müük eelmise kuuga võrreldes samaks.

Mööblipoodide müük langes eelmise kuuga võrreldes 2,5 protsenti. Elektroonika- ja kodumasinate kauplustes kasvas müük 0,3 protsenti. Ehitusmaterjalide ja aianduskeskuste müük langes 0,1 protsenti. Toidupoodide müük kasvas 0,6 protsenti. Tervishoiu- ja isikliku hügieeni kaupluste müük kasvas 0,9 protsenti.

Rõivakaupluste müük langes 0,8 protsenti. Spordikaupade ja raamatupoodide müük langes 0,5 protsenti.

Kaubamajade müük kasvas neli protsenti ja tavakaupade kauplustes 0,5 protsenti.

Tanklate müük langes 0,6 protsenti.

Jacob Bliss on Breitbart Newsi reporter. Kirjuta talle aadressil jbliss@breitbart.com või jälgige teda Twitteris @JacobMBliss.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply