Joe Biden kuulutas välja täidesaatva korralduse relvavägivalla ohjeldamiseks

0

14. märts (UPI) – President Joe Biden peaks teisipäeval teatama relvavägivalla ohjeldamise korraldusest, kuna aasta esimestel kuudel on riigis toimunud mitmeid kõrgetasemelisi tulistamisi.

Valge Maja teatas teisipäeva varajases avalduses, et president kuulutab Californias Monterey Parkis välja täidesaatva korralduse, kus leinatakse 11 inimest, kes tapeti ja veel üheksa inimest sai vigastada, kui tulistaja, kes avas Lunar Newi ajal tantsustuudios tule. Aasta pidustused 21. jaan.

Täitevkorraldusega püütakse suurendada enne tulirelvade müüki tehtavate taustakontrollide arvu, nihutades riiki “võimalikult lähedale universaalsele taustakontrollile ilma täiendavate õigusaktideta”, teatas Valge Maja.

Samuti eeldatakse, et see hõlmab meetmeid, mis suurendavad niinimetatud punase lipu seaduste tõhusust, tugevdavad jõupingutusi relvatööstuse vastutusele võtmiseks ja suurendavad õiguskaitseorganite suutlikkust tulistajaid tuvastada ja kinni pidada.

Biden sõidab Monterey Parki, et külastada perekondi ja kogukondi, keda massitulistamine mõjutas. See on üks paljudest USA-d sel aastal tabanud rahvastikust, kus demokraadid ja relvakontrolli pooldajad nõuavad rangemaid meetmeid.

California endine senaator asepresident Kamala Harris külastas Los Angelese lähedal asuvat umbes 60 000 elanikuga linna mõni päev pärast tulistamist ja kutsus kongressi üles võtma vastu “mõistlikud relvaohutuse seadused”.

“Kas nad saavad midagi teha? Jah,” ütles ta. „Kas nad peaksid midagi ette võtma? Jah. Kas nad teevad midagi? See on koht, kus me kõik peame sõna võtma ja rääkima oma valitud esindajatele sellest, mida meil on õigus eeldada, et nad teevad nende inimeste turvalisuse, turvalisuse ja heaolu huvides nagu need, kelle elu siin lõppes. ja inimesed üle kogu riigi.”

Valge Maja sõnul julgustab president ka Föderaalset Kaubanduskomisjoni koostama aruannet, milles analüüsitakse, kuidas relvatootjad alaealistele tulirelvi turustavad, ja muid sarnaseid turustustavasid, mida tööstus kasutab.

Biden on korduvalt nõudnud relvaseaduse reformi ja korraldanud selliste meetmete juurutamist, sealhulgas olemasolevate ründerelvade omamise reguleerimist ja lünkade sulgemist föderaalses taustakontrollisüsteemis.

Juunis allkirjastas ta kahepoolsete turvaliste kogukondade seaduse, mida on kirjeldatud kui kõige olulisemat seaduseelnõu, mille eesmärk on ohjeldada relvavägivalda, mis tuleb kolme aastakümne jooksul vastu võtta.

Relvavägivalla arhiivi andmetel on sel aastal seni toimunud 85 massitulistamist, sealhulgas 17 märtsi kahe esimese nädala jooksul.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply