Kas püha Patricku päeval saab liha süüa? Siin on see, mida Illinoisi katoliiklased peavad teadma

0

See on Püha Patricku päev, kuid on ka reede, mis tähendab, et paljud mõtlevad, kas nad saavad paastuajale langeva püha tähistamiseks liha süüa.

Vastus sõltub peamiselt elukohast, kuna piiskopid kogu Illinoisis on näidanud end selles küsimuses eriarvamusel.

Paast on iga-aastane kristliku pühade periood, mis eelneb ülestõusmispühadele. Paastuajal hoiduvad paljud liha söömisest kindlatel päevadel, sealhulgas reedeti.

Kas Illinoisi katoliiklased saavad süüa soolaliha ja muid traditsioonilisi Püha Patricku päeva toite?

Chicagos on vastus eitav, kuid on üks alternatiiv.

Chicago peapiiskopkond, mis esindab katoliiklasi Lake’i ja Cooki maakondades, teatas oma teates, et ei anna üldist vabastust Püha Patricku memoriaali jaoks, mis tähendab, et katoliiklased peaksid jätkama paastuaja reedel lihast hoidumist.

Peapiiskopkond märkis aga ka, et katoliiklased, kes satuvad üritusele, kus serveeritakse liha, võivad “hea südametunnistuse korral asendada üldise karskusereegli mõne muu patukahetsusvormi või olulise heategevusega, millest saavad kasu vaesed”.

“Oluline on võtta tõsiselt kohustust pidada paastuaja reedeid, et ühendada end Jeesusega, kes suri suurel reedel,” seisis peapiiskopkonna avalduses.

Kardinal Blase Cupich andis 2017. aastal Püha Patricku päevaks üldise dispensatsiooni, Chicago katoliku järgikuid palus neil, kes otsustavad liha süüa, „asendada meeleparanduse muu vormiga”.

Illinois jaguneb kuueks piiskopkonnaks, sealhulgas Chicago, Rockford, Peoria, Joliet, Springfield ja Belleville.

Rockfordi piiskop David Malloy, kelle piiskopkond hõlmab McHenry, DeKalbi ja Kane’i maakondade elanikke, antud vabastus süüa püha Patricku päeval liha, paludes järgijatel “sellel päeval sooritada mõni muu patukahetsus- või heategevustegevus meie Issanda ja Päästja paasamüsteeriumi auks ja austamiseks”.

Katoliiklastele Joliet piiskopkonnas, kuhu kuuluvad Kendalli, Grundy, DuPage’i, Willi ja Kankakee maakond, antakse ka püha Patricku päevaks vabastus.

Vabastuse on andnud Piiskop Louis Tylka Peoria piiskopkonna nimel, mis hõlmab LaSalle maakonda. Ta palub järgijatel “paastuaja kolmandal nädalal mõnel muul korral ette võtta heategevustöö, vagaduse harjutus või samalaadne patukahetsus”.

Springfieldis katoliiklastele seda dispensatsiooni ei pakuta, kuid pastorid võivad neile anda “individuaalselt õiglasel põhjusel”. Riigi Teataja-registrisse.

Piiskop Michael McGovern on andnud vabastuse Belleville’i puhkuseks, esindab enamikku Illinoisi lõunaosast.

Ameerika Ühendriikide katoliku piiskoppide konverentsi andmetel peavad 14-aastased ja vanemad katoliiklased hoiduma liha söömisest reedeti paastuajal.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply