Kas uus elektrifitseerimine? Proovige esmalt pistikhübriidi

0

Olgem ausad: elektrisõidukid võivad saada halva räpi.

Võib-olla on see vahemiku ärevus. Või avalike laadimisjaamade nappus ja ebakindlus. Mõlemad on mõjuvad põhjused, miks mõned ameeriklased kahtlevad elektrisõidukites.

Rohkem tööstuse jälgijaid väidavad nüüd, et pistikhübriid (PHEV) võib olla “ideaalne” jõuallikas neile, kes soovivad EV-sid proovida. Pistikhübriididel on bensiinimootor, vähemalt üks elektrimootor ja aku, mida saab laadida regeneratiivpidurduse või pistiku abil. Mõned PHEV-id võivad isegi elektrirežiimis sõita kuni 60 miili.

Kunagi peeti neid ajutiseks lahenduseks EV kasutuselevõtule. Enam mitte.

“Reaalsus on see, et elektrisõidukid ei tööta kõigi jaoks – mitte praegu, mitte järgmise viie või isegi mitte 15 aasta jooksul,” ütles AutoPacificu analüütik Robby DeGraff ABC Newsile. “Korterites või kodudes elab alati inimesi, kellel pole kohta, kuhu ühendada. Me ei tohiks elektriautosid inimestele peale suruda.”

DeGraff ütles, et elektrisõidukite laadimise infrastruktuur jääb Wisconsinis Milwaukees maha, kus ta elab. Ta oskab kokku lugeda 3. taseme laadijaid linnas, lisades, et paljud on sageli katki või võrguühenduseta. Ta omistab elektrisõidukitega seotud põnevuse USA enimmüüdud elektriautode tootjale Teslale, märkides, et “Tesla buzz” ei ole lakanud isegi suurenenud konkurentsiga.

“Kui olete tarbija, kes mängib elektrisõiduki ideega, siis vaadake Tesla laadimisvõrku, mis on fantastiline,” ütles ta. “Teslad on endiselt väga ihaldusväärsed ja kuumad.”

Eelmisel aastal müüdi USA-s 186 400 PHEV-i, võrreldes 774 000 akuga elektrisõidukiga (BEV). AutoPacific ennustab, et tänavu jõuab pistikprogrammide müük 305 000-ni ja 2024. aastal 425 900-ni. Praegu on turul 51 PHEV-d (sealhulgas autod, maasturid, crossoverid ja üks mahtuniversaal) ja 61 BEV-i. DeGraff ütles, et tarbijad ostaksid rohkem PHEV-sid, kui nad oleksid teadlikud nende omamise eelistest.

“Need on soodsamad kui tavaline elektrisõiduk ja töötavad nagu traditsiooniline hübriid, kui elektriline sõiduulatus on väljas,” ütles ta. “Neil on rohkem paindlikkust… Ma arvan, et nad on täiuslikud.”

USA-s PHEV-i müüv number 1 on Jeep Wrangler 4xe, mis toodi turule 2021. aastal. Wrangler 4xe moodustab praegu 24% kogu Wrangleri müügist ja 2022. aastal müüdi rohkem kui 43 100 ühikut. (4xe on saadaval Willyses, Sahara, High Altitude ja Rubicon mudelid.) Seejärel debüteeris Jeep 2022. aasta lõpus Grand Cherokee 4xe.

FOTO: Jeep Grand Cherokee Trailhawk 4xe ja Wrangler Rubicon 4xe.

Jeep Grand Cherokee Trailhawk 4xe ja Wrangler Rubicon 4xe.

Stellantis

Wrangler 4xe elektriline sõiduulatus on 21 miili; Grand Cherokee 4xe ületab 25 miili. Stellantise autotööstuse konglomeraati kuuluv Jeep toob 2025. aastaks kasutusele veelgi rohkem elektrifitseeritud mudeleid.

“2030. aastaks on enam kui 50% Jeepi kaubamärgi müügist Ameerika Ühendriikides täielikult elektrilised,” ütles pressiesindaja ABC Newsile.

Jaapani autotootja Toyota lisab oma Prius Prime’i uusima põlvkonna sel kevadel pärast sportliku tarbesõiduki RAV4 Prime edu, mille EPA hinnanguline elektriline sõiduulatus on 42 miili.

“Nõudlus meie Prime-sõidukite järele ületab meie võime neid toota,” ütles Toyota pressiesindaja ABC Newsile. “Peaaegu iga RAV4 Prime on eelmüügis, enne kui need müügile jõuavad. Meie täiesti uue 2023. aasta Prius Prime’i disaini ja funktsioonide tõttu ootame klientidelt samasugust nõudlust, kui see müügile jõuab.”

FOTO: Toyota RAV4 Prime'i elektriline sõiduulatus on 42 miili.

Toyota RAV4 Prime’i elektriline sõiduulatus on 42 miili.

Toyota

Hübriidtehnoloogia teerajaja Toyota ütles hiljuti, et seda teeb pöörata rohkem tähelepanu BEV-dele, mis on ettevõtte jaoks oluline nihe. Pistikhübriidid on aga neid eelistavatele juhtidele endiselt saadaval.

“Meie strateegia areneb edasi, kui töötame klientide nõudmiste rahuldamiseks, kuid PHEV-id jäävad selle strateegia osaks,” ütles pressiesindaja.

Aadressi iSeeCars.com tegevanalüütik Karl Brauer ütles, et pistikhübriididel pole omanike jaoks “null negatiivne külg”, eriti kuna neid saab hõlpsasti laadida tavalise 110 V pistikupesaga – kulukat välist laadijat pole vaja.

“PHEV-iga ei ole te avaliku laadimisinfrastruktuuri meelevallas, mis on endiselt üsna puudulik,” ütles ta ABC Newsile. “Teil ei teki kunagi probleeme ega tegele mittetöötavate laadijatega.”

Paljud PHEV-id võivad saada ka osariigi ja föderaalseid maksukrediite. PHEV-id võivad kaaluda rohkem kui mittehübriidid, kuid elektrimootori kohene pöördemoment rahuldab juhte kohe, ütles Brauer.

“PHEV-id on kõige keerulisem autotüüp ja tehnika läheb aina paremaks ja paremaks,” ütles ta. “Akud muutuvad tõhusamaks ja kergemaks. Uusimad versioonid ei kannata kaalutrahvi nagu varasemad mudelid.”

Mitsubishi Motors on tootnud oma Outlanderi pistikprogrammiga versiooni juba kümme aastat. Elektrifitseeritud linnamaastur oli ülemaailmne hitt ja jõudis USA-sse 2018. aastal. Nišiautotootja avalikustas hiljuti uuendatud Outlander PHEV-i, millel on suurendatud elektriline sõiduulatus (38 miili), kolmas rida ning täiustatud stiil ja juhitavus.

“Meie sisuliselt leiutasime selle segmendi,” ütles Mitsubishi Motorsi Põhja-Ameerika tooteplaneerimise direktor Cason Grover ABC Newsile. “Outlander oli meie jaoks tohutu edu, üllatades paljusid inimesi. See pani meid väga heale teele.”

FOTO: Porsche Panamera 4 E-Hybrid.

Porsche Panamera 4 E-hübriid.

Porsche

Grover mainis PHEV-de “üllatavat kiirendust”, lisades, et elektrifitseerimine “toob palju kasu”. Ta nõustus, et bensiinimootori ja elektrimootori sidumine välistab juhtide hirmud elektrisõidukite suhtes.

«On tore, et meil on sisepõlemismootoriga pikki vahemaid sõita,» sõnas ta.

Luksusautotootjad nagu BMW, Porsche ja Bentley on samuti PHEV-sid valmistanud aastaid. BMW lisas hiljuti XM-i, suure jõudlusega pistikühendusega hübriidmaasturi, mis toodab kahe turboga V8 mootori ja elektrimootori kombineeritud võimsust 644 hobujõudu ja 590 naela pöördemomenti.

Moodne linnamaastur suudab sõita elektriautona 30 miili, enne kui 4,4-liitrine mootor tööle hakkab. Lisaks laeb aku nullist 100%-ni 3,25 tunniga, ütleb BMW.

Bentley ühendab oma pistikühendusega hübriidi Bentayga ja Flying Spur turboülelaaduriga V6 mootori elektrimootoriga. Sõidukite toiteallikaks on 18,0 kWh liitiumioonaku, mida saab laadida kõigest kahe ja poole tunniga. Bentayga hübriidil on ainult elektrisõiduki sõiduulatus vähemalt 28 miili; Flying Spur hübriid läbib EV Drive režiimis 25 miili.

Saksa autotootja Porsche müüb välismaal rohkem pistikprogramme, kuid ettevõtte täiselektriline Taycan on pressiesindaja sõnul suurendanud USA-s huvi ettevõtte hübriidide vastu. Porsche tõi 2013. aastal turule Panamera E-Hybridi, millele järgnes aasta hiljem Cayenne E-Hybrid.

“Taycan on toiminud tuletornina ja juhtinud ebatraditsiooniliste Porsche klientide tähelepanu PHEV mudelivaliku saadavusele,” ütles pressiesindaja ABC Newsile.

E-hübriididel on EPA testitud sõiduulatus 15 ja 14 miili.

“Reaalses maailmas leidsid juhid, et nad saavad 20% suurema sõiduulatuse kui loetletud,” ütles pressiesindaja.

FOTO: Seitsme reisijaga 2023 Outlander PHEV pakub kuni 38 miili täiselektrilise sõiduulatust.

Seitsme reisijaga 2023 Outlander PHEV pakub kuni 38 miili täiselektrilise sõiduulatust.

Mitsubishi mootorid

Pistikprogrammid hakkavad ka superautode maailmas revolutsiooni tegema. Ferrari SF90 Stradale ühendab kahe turboülelaaduriga V8 kolme elektrimootoriga, pakkudes autole afrodisiaakumilisi omadusi ja hämmastavat kiirendust.

McLareni Artura, Briti uus pistikhübriid, pakub elegantset stiili, sädelevat jõudlust ja meeletut kiirust minimaalse või ilma heitgaasideta. Omanikud saavad sõita vaikuses 19 miili, enne kui kahe turboga V6 mootor ärkab.

McLaren the Americas president Nicolas Brown ütles, et kliendid ei nõua veel puhast EV-d.

“Meie fookuses on suure jõudlusega hübriidid,” ütles ta ABC Newsile. “See hübriid märgib kõik kastid ja juhikogemus ei ole ohus. Akutehnoloogia pole veel olemas, et saada tõelist täielikult elektrilist rada.”

Brauer loodab, et PHEV-de elektriline sõiduulatus lähiaastatel suureneb ning 100 miili on reaalne võimalus. Nüüd peavad autotootjad rohkem tegema, et autojuhte nende sõidukite kohta harida, väitis ta.

“On kahetsusväärne, et tavatarbija pole pistikprogrammidest teadlikum,” ütles ta. “Kui vaadata kõiki jõuülekande plusse ja miinuseid, oleksid PHEV-id palju populaarsemad.”

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply