Kauaaegne Guantanamo Bay kinnipeetav repatrieeriti Saudi Araabiasse

0

9. märts (UPI) – Kauaaegne Guantanamo Bay kinnipeetav, kes väidetavalt oli al-Qaida pommitootja, toimetati tagasi Saudi Araabiasse, teatasid Pentagoni ametnikud, olles vähemalt neljas isik, kes on sel aastal vastuolulisest Kuuba kinnipidamisasutusest vabastatud. aastal.

Kaitseministeerium teatas kolmapäeval, et 48-aastane Ghassan Al Sharbi saadeti oma kodumaale tagasi pärast seda, kui selle kuu alguses toimunud perioodilise läbivaatamise nõukogu protsess tegi kindlaks, et tema jätkuv sõjavangistuse seadus “pole enam vajalik kaitseks jätkuva olulise ohu eest Ameerika Ühendriikide riiklik julgeolek.”

Juhatus soovitas tema üleviimist tingimusel, et rakendatakse turvameetmeid, mis hõlmavad jälgimist, reisipiiranguid ja jätkuvat teabe jagamist, teatas ta.

“USA hindab Saudi Araabia Kuningriigi ja teiste partnerite valmisolekut toetada USA käimasolevaid jõupingutusi tahtliku ja põhjaliku protsessi suunas, mis keskendub kinnipeetavate arvu vastutustundlikule vähendamisele ja lõpuks Guantanamo Bay rajatise sulgemisele,” ütles Pentagon. avaldus.

Al Sharbi repatrieerimisega jääb Guantanamo lahte 31 kinnipeetavat, kellest 17 on kõlblikud üleandmiseks, üheksa on seotud sõjaliste komisjonide protsessiga, kolm on kõlblikud perioodilise läbivaatamise nõukogusse ja kaks on sõjaväekomisjonides süüdi mõistetud.

Guantanamo Bay vangilaager avati 2002. aasta jaanuaris, et olla avamererajatis, kus hoitakse kinni Ameerika Ühendriikide terrorismivastase sõja ajal tabatud isikud, mille käivitas tollane president George W. Bush vastusena 11. septembril 2001. a. Qaida ründas Maailma Kaubanduskeskust New Yorgis.

Selles on kinni peetud 779 kinnipeetavat, Al Sharbi saabus rajatisse 2002. aasta juunis.

Tema kinnipeetava profiili kohaselt lõpetas Al Sharbi 2000. aastal Arizona Embry-Riddle’i lennundusülikooli ja osales USA lennukoolis, kus ta suhtles kahe 11. septembri kaaperdajaga, kes olid seal tunde võtnud.

Raportis süüdistatakse teda Pakistanis viibimises pärast rünnakuid, kus ta treenis kaugjuhtimispuldiga isevalmistatud lõhkeseadeldisi valmistama, eesmärgiga teisi koolitada.

Ta tabati 28. märtsil 2002 al-Qaida kõrgema vahendaja Pakistani turvamajas, öeldakse seal.

Sõjaväeprokurörid on Al Sharbile süüdistuse esitanud vähemalt kolm korda, kuigi iga kord süüdistusest loobuti, teatas organisatsioon Human Rights First.

Bideni administratsioon soovib rajatist sulgeda ning eelmisel kuul vabastati kolm kinnipeetavat – Majid Khan ning vennad Abdul Rahim Ghulam Rabbani ja Mohammed Ahmed Ghulam Rabbani.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply