Kellele on Oscarite jagamise ajaloos kõige rohkem Oscareid?

0

Filmikunsti ja -teaduste akadeemia auhinnad on peaaegu sajandi jooksul pakkunud meelelahutustööstuses töötavatele professionaalidele kõrgeimaid saavutusi.

Igal aastal korraldab Akadeemia auhinnatseremooniat, mida vaatavad miljonid ameeriklased, et austada parimaid filme ja näitlejaid/näitlejaid. Üle 9000 valdkonnaeksperdi Hollywoodis on organisatsiooni liikmed ja aitavad valida erinevate kategooriate nominente.

Mõned Hollywoodi suurimad nimed on kogu oma karjääri jooksul saanud Oscareid, sealhulgas Marlon Brando, Leonardo DiCaprio ja Meryl Streep.

Kes on Oscarite jagamise ajaloos võitnud kõige rohkem Oscareid?

Lisaks näitlemisele pakuvad Akadeemia auhinnad laia valikut kõrgetasemelisi auhindu ka teistele filmi- ja meelelahutustööstuse elukutsetele. Organisatsiooni ajaloos enim auhindu võitnud isik oli Disney asutaja ja animatsiooni pioneer Walt Disney. Aastakümnete jooksul laienenud karjääri jooksul võitis Disney 26 Oscarit ja pälvis 59 nominatsiooni.

2023. aasta OSCARS TÖÖTAB PÄRAST WILL SMITH LAPSU “KRIISIMEESKOND”: VAADAKE, KES VEEL ON AKADEEMIAst KEELD

Animatsiooniikoonil Walt Disneyl on organisatsiooni ajaloos kõige rohkem Oscareid.

Animatsiooniikoonil Walt Disneyl on organisatsiooni ajaloos kõige rohkem Oscareid. (AP Photo / Ted Shaffrey, fail)

Ajavahemik, mil Disney pälvis Akadeemia tunnustused, toimus aastatel 1932–1969 parima lühianimatsiooni kategoorias filmide “Kolm põrsakest”, “Inetu pardipoeg”, “Karupoeg Puhh” ja “The Blustery Day” eest. Disney jätkas akadeemia auhindade saamist ka pärast tema surma 1967. aastal ning tänapäeval peetakse teda laialdaselt meedia- ja meelelahutusuuendajaks.

Tema surma ajaks oli Disney muutnud tema ettevõtte USA suurimaks animatsioonistuudioks ja asutanud miljonite inimeste meelelahutuseks Disneylandi teemapargi. Teda peetakse laialdaselt filmianimatsiooni ajaloo tähtsaimaks tegelaseks ja kultuuriikooniks.

Kes on kõigi aegade enim auhinnatud näitleja või näitlejanna?

Enne Katherine Hepburni surma 2003. aastal kinnitas ta oma Hollywoodi pärandit nelja parima naisnäitleja auhinnaga Oscarite jagamisel ja 12 nominatsiooni. Ta oli omal ajal filmitööstuses naismeelelahutajate teerajaja ja pälvis tunnustusi erinevates näitlemisžanrites, sealhulgas draama, komöödia ja gooti müsteeriumides.

Neli filmi, mille eest ta sai parima naisnäitleja auhinna, olid 1933. aasta “Morning Glory”, 1967. aasta “Arvake ära, kes tuleb õhtusöögile”, 1968. aasta “Lõvi talvel” ja 1981. aasta “Kuldtiigil”. Oma elu ja karjääri hämarusaastatel autasustas Hepburni ka Ameerika Filmiinstituut Hollywoodi klassikalise kino suurima naisstaari auhinnaga.

MEELELAHUTUSE UUDISKIRJA SAAMISEKS LIITUMINEKS KLIKI SIIA

Enim Oscari auhindu on võitnud Katherine Hepburn ja Daniel Day-Lewis.

Enim Oscari auhindu on võitnud Katherine Hepburn ja Daniel Day-Lewis. (AP)

Pensionil olev näitleja Daniel Day-Lewis seisab Hepburni taga oma karjääri jooksul kolme parima näitleja auhinna ja kuue nominatsiooniga. Ta võitis parima meesnäitleja 1989. aasta filmis “Minu vasak jalg”, 2008. aastal “There Will Be Blood” ja 2013. aastal “Lincoln”.

Millistel filmidel on kõige rohkem Oscareid?

Oscarite jagamise ajaloos on enamiku Oscarite tiitli saanud kolm filmi: 1997. aasta “Titanic”, 1959. aasta “Ben-Hur” ja 2003. aasta “Sõrmuste isand: Kuninga tagasitulek”.

RAKENDUSE FOX NEWS HAKKAMISEKS klõpsake SIIA

Kõik need ikoonilised Hollywoodi kassahitid kogusid nominatsiooniaastate jooksul 11 ​​Oscarit. Veelgi enam, nii “Sõrmuste isand” kui ka “Titanic” tõid väljalaskeaasta jooksul kassadesse üle miljardi dollari.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply