Kevadise pööripäevani on jäänud vaid 2 päeva ametlik kevade algus

0

Kuigi laupäevased temperatuurid on Chicago piirkonnast kesktalvises jaheduses lahkunud, on kevade ametlik algus alles kahe päeva pärast, sest kevadine pööripäev saabub esmaspäeva pärastlõunal.

Kui meteoroloogilisi hooaegu määratletakse üldiselt kolmekuuliste perioodidena, mis algavad iga kolmanda kuu alguses, siis astronoomilised aastaajad on joondatud kaks korda aastas toimuvate pööripäevade ja pööripäevadega.

Kevadine ja sügisene pööripäev tähistavad kevade ja sügise algust ning talvine ja suvine pööripäev määratlevad vastavalt nende aastaaegade astronoomilise alguse.

Kevade esimesel päeval, ka kevadisel pööripäeval, on päeva- ja öötunnid ligikaudu võrdsed, nagu ka sügisesel pööripäeval septembri lõpus. Adleri planetaarium.

Tänavune kevadine pööripäev saabub esmaspäeval, 20. märtsil kell 16.24, mis tähistab astronoomilist kevade algust.

Alates kevadisest pööripäevast kuni suvise pööripäevani suureneb päevavalgustundide arv pimeda taeva tundide vähenedes. Suvise pööripäeva kuupäev tähistab kalendriaasta kõige suurema päevavalgusega päeva.

Ehkki temperatuur ei tõuse laupäeval tõenäoliselt 20 kraadist kõrgemale, hakkab kevadise pööripäeva ajaks tunduma veidi rohkem kevade moodi.

Pärast päikeselist pühapäeva, mille temperatuur on tõenäoliselt madalam 40 kraadi, on taevas valdavalt pilves, esmaspäeval ulatub maksimumtemperatuur 50 kraadi lähedale.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply