King Charlesi kroonimisõli ei sisalda kašelottide soolevaha ega tsiiveti sekretsiooni

0

Püha võidmisõli, mida kasutatakse kuningas Charlesi kroonimise kõige olulisema aspekti ajal, on loomade julmusest vaba.

Püha krismaõli on ümber formuleeritud ja see ei sisalda kašelottide soolestikust pärinevaid vahaseid aineid ega väikeste imetajate, näiteks tsiiveti, näärmete eritist, vahendas BBC. Selle asemel koosneb segu oliiviõlist, roosist, jasmiinist, kaneelist, apelsiniõiest ja seesamist.

Väljalaskekoha andmetel on kuningliku õli jaoks kasutatud oliivid korjatud Jeruusalemmas Maarja Magdaleena Oliivimäe kloostri juures puhkava kuninga vanaema printsess Alice’i matmispaigast. Kroonimise ajal õnnistatakse kuningat õliga, kui see puudutab tema pead, rinda ja käsi.

“Kuningas Charles on teadupärast keegi, kes hoolib sügavalt keskkonnast ja loodusest, seega pole üllatav, et tema võidmiseks kasutatud õli on valmistatud maksimaalselt austades loomi ja loodust,” ütles kuninglik kommentaator ja ringhäälingujuht Jonathan Sacerdoti Fox Newsile. Digitaalne.

KUNINGAS CHARLES, CAMILLA KORONERIMISEL KUNINGLIKU TRADITSIOONI MUURDE JULGE LIIKUMISEGA: TOHUTU AUS

Kuningas Charles III kroonimisel kasutatav püha õli koosneb oliiviõlist, roosist, jasmiinist, kaneelist, apelsiniõiest ja seesamist.

Kuningas Charles III kroonimisel kasutatav püha õli koosneb oliiviõlist, roosist, jasmiinist, kaneelist, apelsiniõiest ja seesamist. (Max Mumby/Indigo/Getty Images)

“Palee on öelnud, et kuninga kroonimiseks mõeldud õli põhineb valemil, mida on kasutatud sadu aastaid,” jagas Sacerdoti. “Samas on retsepti ka kaasajastatud, et selle loomisel ei kahjustataks loomi. Varasemad versioonid sisaldasid tsivetiõli, mida kasutatakse parfümeerias. [It] on seekord loomade julma kohtlemise osas retseptist välja jäetud.

“Teine loomne toode, mis on samuti välja jäetud, on ambra, tahke vahajas aine, mis pärineb kašelotti soolestikust,” lisas Sacerdoti. “Ida kultuurides on seda kasutatud ravimina või vürtsina. Läänes aga parfüümide lõhna stabiliseerimiseks.

MEELELAHUTUSE UUDISKIRJA SAAMISEKS LIITUMINEKS KLIKI SIIA

„Õli loodi Püha Haua kirikus, mida kristlased pidasid Jeesuse matmispaigaks, ning seda õnnistati tseremoonial, mida juhtis Jeruusalemma patriarh Theophilos III ja anglikaani peapiiskop. Hosam Naoum.”

Kuninglik ekspert Hilary Fordwich ütles Fox News Digitalile, et kuigi iga kroonimist on ajaga muudetud, on õli alati pühaks jäänud. Selle algne retsept pärineb Karl I kroonimisest 1626. aastal.

Kuninganna Elizabeth II oma kroonimistseremoonial Westminster Abbeys, Londonis, umbes 1953. Tema kroonimisel kasutatud õli valmistati muskushirvest, tsiivetkassist ja kašelottist.

Kuninganna Elizabeth II oma kroonimistseremoonial Westminster Abbeys, Londonis, umbes 1953. Tema kroonimisel kasutatud õli valmistati muskushirvest, tsiivetkassist ja kašelottist. (Hultoni arhiiv / Getty Images)

“Õli hoitakse pudelis ja Westminsteri kloostri dekaan hoiab seda traditsiooniliselt suures saladuses,” ütles ta. “Uue monarhi võidmine, pühitsemise toiming, on nii püha, et see toimub privaatselt varikatuse all, muutes hetke sügavalt isiklikuks kogemuseks ainult suverääni ja Jumala vahel.

“Ka Camillat võiditakse püha õliga ja kroonitakse.”

KING CHARLES, TEISED BRITI KUNINGLIKUD PERSONAALID REISIVAD SELLEL PÕHJUSEL VEREKOTIDEGA, ÜTLES ENDINE PRESSEKRETÄR

Veebruaris kinnitati, et kuninganna ei kasuta oma kroonimisel Koh-i-Noori teemanti. Selle asemel, et tellida uus kroon, nagu kombeks, muudab Camilla kuninganna Mary krooni, kasutades kuninganna Elizabeth II isiklikust kollektsioonist pärit teemante, öeldakse palee avalduses.

Mõned vaatlejad olid oletanud, et 75-aastane mees kannab 1937. aastal kuninganna emale valmistatud krooni, mille keskpunktiks oli Koh-i-Noori teemant. See tekitas väidetavalt mõne India inimese muret, kelle sõnul võib Koh-i-Noori kasutamine kroonimisel olla ebamugav meeldetuletus Suurbritannia rõhuvast minevikust.

Veebruaris kinnitati, et kuninganna kaaslane Camilla ei kasuta oma kroonimiskroonis Koh-i-Noori teemanti.

Veebruaris kinnitati, et kuninganna kaaslane Camilla ei kasuta oma kroonimiskroonis Koh-i-Noori teemanti. (Samir Hussein / WireImage)

Pärast võitu 1849. aasta teises anglo-sikhi sõjas haaras Ida-India Kompanii pärl, mis anti kuninganna Victoriale ja on sellest ajast saati jäänud kroonijuveelide hulka. Kuid riigid, sealhulgas India, Pakistan, Iraan ja Afganistan, on kõik nõudnud omandiõigust.

Christopher Andersen, autor “Kuningas,” ütles Fox News Digitalile, et otsus muuta püha õli oli “ennustatavalt äratav žest”. Kui kuningas aga tõesti tahaks teha “olulise sotsiaalse avalduse”, võiks ta Aafrika Suure tähe Lõuna-Aafrikale tagasi anda.

HARRY STYLES, ADELE, ELTON JOHN, KELLAS KINGAS KINGAS CHARLESI KROONIMISKONTSERDILE: EKSPERTID Avastavad, MIKS

“[It is] rusikasuurune 500-karaadine teemant, mis istub kuninglikus skeptris,” selgitas Andersen. “Maailma suurima vääriskivide kvaliteediga lihvitud teemant, Aafrika Suur Tähe, andis Lõuna-Aafrika koloniaalvalitsus Edward VII-le aastal. 1907. Paljud peavad seda “vereteemantiks”, mis varastati. Ja alates kuninganna Elizabethi surmast on taas nõudnud kuninglikku perekonda selle tagasi andmist.

“Nüüd oleks see muudatus kroonimistseremoonias, mis tõestaks kahtlemata, et Charles kavatses monarhiat moderniseerida.”

Edinburghi hertsogit, Suurbritannia kuninganna Elizabeth II abikaasat prints Philipit näidatakse taaskohtumisel oma ema, Kreeka printsess Alice'iga.  Kuningas Charlesi kroonimisõlis kasutatud oliivid kasvatati Maarja Magdaleena kloostri Õlimäel, kuhu on maetud tema vanaema.

Edinburghi hertsogit, Suurbritannia kuninganna Elizabeth II abikaasat prints Philipit näidatakse taaskohtumisel oma ema, Kreeka printsess Alice’iga. Kuningas Charlesi kroonimisõlis kasutatud oliivid kasvatati Maarja Magdaleena kloostri Õlimäel, kuhu on maetud tema vanaema. (Getty Images)

Siiski on monarhi võidmine tseremoonia ülioluline element, märkis Andersen ja seda jälgitakse hoolikalt.

“Monarhi võidmine on juurdunud iidses ja sügavalt juurdunud vaimses veendumuses, et kuningad ja kuningannad on Jumala poolt valitud,” selgitas ta. “See kehtib Suurbritannias kahekordselt, kus Charles ei valitse mitte ainult kuningana, vaid ka Inglismaa kiriku peana.

“Mõned võivad pidada seda tseremoonia püha aspekti veidi ebausaldusväärseks, kuna Charlesist saab nüüd esimene lahutatud mees, kes kunagi kuningaks krooniti – ja mitte vähem kui sama lahutatud naise kõrval, kellega ta oma naist pettis.”

Associated Press aitas selle raporti koostamisele kaasa.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply