Kui järjekordne Norfolki lõunaosa rong rööbastelt maha jookseb, vabandab tegevjuht Ohio linna laastanud vraki pärast

0

9. märts (UPI) – Norfolki lõunaosa tegevjuht Alan Shaw vabandas neljapäeval senati keskkonna- ja avalike tööde komitees toimunud kuulamisel Ohio osariigis Ida-Palestiinas veebruaris toimunud mürgiste kemikaalide rööbastelt mahasõidu eest, pidades silmas seadusandjate tugevat kriitikat.

Tema kommentaarid tulid samal päeval, kui Alabamas sõitis rööbastelt maha veel üks Norfolk Southern rong.

Shaw, kes on juhtinud kaubaveoettevõtet vähem kui aasta, ütles, et on pärast 3. veebruari õnnetust Ohio kaguosa kogukonda mitu korda reisinud, et mõista, mida on vaja teha pärast rööbastelt mahasõitu, mis on jätnud mõned kogukonnast lahkunud. kardavad koju naasta ja oma kaevuvett juua.

“Nad on jaganud oma lugusid ja muresid ning oma perede tervist ja kogukonna tulevikku, mida nad armastavad,” ütles Shaw oma avasõnas. “Olen otsustanud selle õigeks muuta. Norfolk Southern puhastab saidi ohutult, põhjalikult ja kiiresti. Teil on minu isiklik kohustus.”

Shaw seisis kohe pärast rööbastelt mahasõitu silmitsi senati komisjoniga, kes oli Norfolk Southerni tegevuse suhtes skeptiline. Tema tunnistus kongressile tuli samal päeval, kui teine ​​Norfolki lõunaosa rong sõitis Alabamas rööbastelt maha, paisates laiali 30 autot.

“Norfolk Southern saab töö tehtud ja aitab Ida-Palestiinal areneda,” ütles Shaw. „USA EPA, osariigi ja kohalike asutuste juhtimisel ja koostöös töötame välja ja viime ellu lähi- ja pikemaajalisi puhastustegevusi.

«Õhu- ja veeseire on olnud alates õnnetusest pidevalt. Siiani on see järjekindlalt näidanud, et õhk on hingamiseks ja vesi joomiseks ohutu. Oleme teatanud otseinvesteeringutest üle 21 miljoni dollari. Oleme toetanud üle 4400 perele.

Enne Shaw avaldusi süüdistas tunnistaja toolile asunud senaator Sherrod Brown, D-Ohio, Norfolk Southerni ärikultuuri selles, et see rikastab oma ülemusi ja aktsionäre, vähendades samal ajal kulusid mujal. Ta ütles, et just see kultuur jättis sellised kogukonnad nagu Ida-Palestiina sellise rööbastelt väljalangemise suhtes haavatavaks.

“10 aastaga kaotas Norfolk Southern 38% oma tööjõust,” ütles Brown, viidates sellele, et ettevõte maksis seejärel miljardeid aktsiate tagasiostmisi.

“Nad plaanivad sel aastal teha veelgi rohkem. See on raha, mis oleks võinud kuluda inspektorite palkamiseks, raudteeliinidele rohkem hotboxi andureid paigutamiseks, autode remondiks ja rööbasteede parandamiseks rohkem töötajaid,“ ütles ta.

Senaator JD Vance (R-Ohio) kritiseeris Bideni administratsiooni kui aeglast hädaolukorrale reageerimist, viidates sellele, et poliitikal on viivitusega rohkem pistmist kui Norfolk Southern.

“Tahan lihtsalt öelda, et arvan, et meie juhtkond, meie meedia ja meie poliitikud reageerisid sellele kriisile aeglaselt, osaliselt seetõttu, et teatud osa meie juhtkonnast tunneb, et Ida-Palestiina inimesed on veidi moest väljas. Neil on oma poliitika. Nad on natuke liiga maalähedased, võib-olla liiga valged,” ütles ta.

„Kõige olulisem sõnum Ida-Palestiina elanikele on see, et me ei unusta neid ka järgnevatel kuudel ja aastatel. See komisjoni kuulamine tugevdab seda sõnumit.

Vance süüdistas EPA-d Norfolk Southerni poolt puhastamise käigus kaevatud mürgise mustuse eemaldamise peatamises, mis jääb kohapeale. Samuti heitis ta mõnele vabariiklasele ette, et nad surusid vastu kaheparteilisele eelnõule, mille kallal ta on koos Browniga raudteeohutuse reguleerimise osas töötanud.

Vance ja Brown kutsusid oma kolleege üles panema kõrvale partisanitõkked ja toetama oma 2023. aasta raudteeohutuse seaduse vastuvõtmist, et nõuda mitmeid ohutusalaseid parandusi, et vältida katastroofilisi rööbastelt mahasõitu.

Senaator Jeff Merkley, D-Ore., ütles, et rööbastelt mahasõit Ida-Palestiinas oli katastroof, mis ootas juhtumist, kuna tööstust pole aastaid vastutusele võetud.

Ta koos sensaator Bernie Sandersiga (I-Vt. ja Ed Markey, D-Mass.) osutas ettevõtte ajaloole lobitööle ohutusmeetmete vastu ja hoolduskohtade vähendamisele, makstes samal ajal aktsionäridele miljardeid.

Komitee esimees senaator Tom Carper D-Del.-st ütles, et kuigi Norfolk Southern on nõustunud keskkonna puhastamise eest maksma, “võivad lõplikud kulud ületada kohese puhastusvajaduse.”

Ta kurtis ka raudtee-ettevõtte esialgse läbipaistvuse puudumise üle, mis tekitas muret ja pani kogukonnas inimesi vastuseid otsima.

Carper ütles, et näiteks Norfolk Southerni esialgne teave esmareageerijatele rööbastelt välja sõitnud autode arvu kohta sundis neid viivitama sündmuskohal vajalike ressursside hankimisega.

Edetabeli liige senaator Shelley Moore Capito (RW.Va.) kordas Carperi seisukohti läbipaistvuse kohta, öeldes, et hädaabipersonal ja kogukond vajavad Norfolk Southernilt teavet “palju varem”. Capito kritiseeris osaliselt Bideni administratsiooni, öeldes, et EPA riskistrateegia “jäänud alla”.

“Me peame teadma, miks kulus EPA-l nii kaua aega, et avalikkusele täpsed andmed saada,” ütles Capito. “See kehtib eriti siis, kui organisatsioonid, nagu Ohio EPA ja Ohio River Valley sanitaarkomisjon … suutsid avalikkusele andmeid ja ohutusteavet kiiremini edastada.”

Ta ütles, et teabe puudumise täitsid sotsiaalmeedia ja vandenõuteoreetikud, mis tekitasid segadust ja võimaldasid õnnetusjärgsetel päevadel desinformatsioonil kasvada.

EPA piirkondlik administraator Debra Shore kinnitas Capitole, et keemiliste jäätmete eemaldamise protsess toimub EPA standardite kohaselt, kuid senaatorid olid endiselt mures selle pärast, kuhu jäätmed lähevad, millele Shore ei suutnud selgelt vastata.

Senati ärakuulamine toimub siis, kui Bideni administratsioon avaldab Norfolk Southernile suuremat survet lekke kõrvaldamiseks.

Õhukvaliteedi testimine on olnud piirkonna üks peamisi keskkonnatoksilisuse mõõdikuid ja jääb ka pärast seda, kui EPA andis ettevõttele korralduse jätkata dioksiinitasemete sondeerimist õnnetuskoha ümbruses ja võrrelda neid proove proovidega, mis on võetud piirkondadest, mida rööbastelt mahajooksmine ei mõjuta.

Dioksiinid on EPA andmetel püsivad saasteained, mis on väga mürgised ja võivad põhjustada vähki ja muid olulisi füsioloogilisi probleeme.

Ametnike sõnul kaevati alalt pinnast, mida töödelda ja kõrvaldada.

Selle nädala alguses algatas riiklik transpordiohutusamet 22 idaosariigis tegutseva Norfolk Southerni ohutustavade uurimise.

Norfolk Southern peab lähinädalatel ja kuudel täitma mitmeid õiguslikult siduvaid nõudeid, et vältida föderaalseid trahve ja karistusi.

Ettevõte on öelnud, et järgib valitsuse direktiivi ja avaldas sel nädalal kontrollnimekirja uutest ohutusmeetmetest, sealhulgas rohkemate soojusandurite paigaldamist rööbastele, mis oleks võinud ära hoida rööbastelt mahajooksu Ida-Palestiinas.

Föderaalne korraldus segaduse koristamiseks anti välja samal päeval, kui Pennsylvania kuberner Josh Shapiro kutsus oma osariigi peaprokuröri üles esitama Norfolk Southerni vastu kriminaalsüüdistusi võimalike katastroofini viinud rikete pärast, samas kui Ohio kuberner Mike DeWine ütles, et tema administratsioon kaalus sarnast sammu.

Esmaspäeval teatas Shapiro, et võttis Norfolk Southernilt kohustuse maksta riigile 7,38 miljonit dollarit, et katta kõik puhastamisega seotud kulud.

Ettevõte seisab silmitsi ka mitmete ühishagidega, mis tulenevad vinüülkloriidi rööbastelt mahasõidust ja kontrollitud põlemisest, mis paiskas 6. veebruaril atmosfääri suure musta suitsusamba.

Viis päeva pärast leket koju naastes muutusid Ida-Palestiina elanikud üha närvilisemaks, kuna paljudel hakkasid ilmnema sellised sümptomid nagu silmade põletamine, hingamisraskused, peavalud, iiveldus ja ärritunud nahk.

Hoolimata ametnike jätkuvatest kinnitustest õhu ja vee ohutuse kohta, on paljud endiselt sügavalt mures, et lemmikloomad, põllukultuurid ja kariloomad puutusid vahetult pärast katastroofi kokku.

Neljapäeval sõitis Alabamas rööbastelt välja Norfolk Southerni rong, mis sõitis Atlantast Mississippisse.

Pärast ligikaudu 30 auto rööbastelt mahasõitmist vigastustest või ohtlikest leketest teateid ei olnud, teatas Calhouni maakonna hädaolukordade lahendamise agentuur NBC Newsi teatel.

“Norfolk Southern on vastanud ja teeb meiega tihedat koostööd,” ütles agentuuri pressiesindaja avalduses. “Norfolk Southernil on oma puhastusmeeskond kohapeal ja pole hinnanguid, kui kaua see aega võtab.”

Norfolk Southerni pressiesindaja Connor Spielmaker ütles, et rong oli enamasti segakaubaveoks ja kaks vagunit olid varem vedanud ohtlikke materjale, tõenäoliselt veepuhastuses kasutatud lahendust. Rööbastelt mahasõidu ajal olid need kaks autot tühjad.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply