Mida kauem see kestab, seda hullemaks see pankadele ja keskpankadele läheb.
Credit Suisse ja Euroopa finantssaadused on täna ristis, sest (nagu tavaks) olenemata USA pankade pattudest, Euroopa on hullem.
Siin on kõnekas tsitaat sentimendi kohta:
“Credit Suisse on üksikjuhtum,” ütles Syz Banki investeerimisjuht Charles-Henry Monchau. “Kuid pangad Euroopas pidid regulatiivse surve tõttu negatiivse tootlusega võlakirju koormama halvimal ajal ja nüüd seisavad nad silmitsi suurte realiseerimata kahjudega.”
Olukorral on mugavuse huvides liiga palju sarnasusi finantskriisiga. Peamine erinevus seisneb aga selles, et eelmine kord oli tegemist USA eluasemevõla ja tuletisinstrumentidega, sel korral aga valitsuse tagatud võlaga – aluseks olev tagatis ei ole kahtluse all.
Näitena võib öelda, et praegu kaubeldakse USA 30-aastaste võlakirjadega 60-sendise hinnaga, kuna need emiteeriti 2020. aasta mais nii madala tootlusega. Seega on 1 miljard dollarit tinglikult väärt vaid 600 miljonit dollarit, kui neid täna müüakse. Asi on selles, et side tahe tähtaeg on 100, nii et 1 miljard dollarit on seal. Üldiselt on võlg lühem kui 30 aastat ja tavaliselt lühem kui 10 aastat, kuid probleem on näha.
Regulatiivsed eeskirjad on samuti selged, kapitali suhtarvude puhul võite hoida neid 100 juures.
Probleem on selles, et turg ei kohtle neid enam nii või vähemalt mitte täielikult. Pangajooksus pank vajadustele müüa need võlakirjad ja võtta kahjumi väljavoolu rahastamiseks. Need lähevad lunastustähtajani hoitavalt müügiks hoitavale ja see tähendab suurt tegelikku kahjumit. Just see murdis Silicon Valley panga tagaosa.
Mida sa investorina teed?
Kui käsitlete kõike turuväärtuse kaotusena, on probleem suur. Näiteks Bank of America auk on 50% aktsiatest. Ja kui BAC prooviks selle tühimiku täitmiseks omakapitali koguda, oleks see kiiresti 100% omakapitalist, kui mitte rohkem.
Praegu on kellelgi aken kapitali kaasata kitsas.
Samas, kuidas te nüüd lunastustähtajani hoitavat kahjumit ignoreerite?
Arvasin, et pärast SVB ja Föderaalreservi tegevust võib turg edasi liikuda, kuid nüüd vaatavad kõik panku üle maailma ja neil kõigil on sama probleem. Kindlustusandjad teevad samuti. Praegu on turg halastamatu ja selle parandamiseks võib olla vaja midagi muuta.
Järgmine samm on keskpankade karmistamise lõpetamine. Isegi Föderaalreservi ja EKP 25 bps karmistamine mängib tulega. Kui eeldame, et nad mõlemad hoiavad, kas sellest piisab?
Järgmine samm oleks Föderaalreservi kehtestatud programmi laiendamine ja heldemaks muutmine. Võlakirjade üheks aastaks nominaalväärtuse võtmiseks pankadelt repo intressimäära nõudmine – USA-s peaaegu 5% – ei lahenda tegelikult probleemi ja ajab panka lihtsalt aeglasemalt välja. Euroopas võivad TLTRO-d aidata, kuid USA-ga sarnane programm ei pruugi olla isegi juriidiliselt võimalik.
Siis vaatad ülejäänud maailmale otsa ja keegi ei saa teada, kus on kogu risk või keda järgmisena tabatakse.
Esimene kaitseliin peab olema hoiuste hoidmine seal, kus need on, kuid sotsiaalmeedia ajastul on hirme kerge õhutada. Seni tehtu ei tööta.
Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.