Linekeri rünnak Ühendkuningriigi sisserändajate poliitikale seab BBC segi

0

LONDON — Jalgpallurina oli Gary Lineker üks Inglismaa parimaid skooritegijaid. Briti valitsus arvab, et tema poliitilised arvamused lähevad märki mööda.

Ühendkuningriigi konservatiivsed seadusandjad kutsuvad BBC-d üles karistama Linekerit, kes on nüüdseks asjatundja ja võrgustiku kõrgeima palgaga staar, kuna ta võrdles valitsuse kõnepruuki migrantide kohta Natsi-Saksamaa keelega.

Teisipäevases säutsus kirjeldas endine Inglismaa koondise kapten valitsuse plaani paatidega saabuvad migrantide kinnipidamiseks ja väljasaatmiseks kui “mõõtmatult julma poliitikaga, mis on suunatud kõige haavatavamatele inimestele keeles, mis ei erine sellega, mida kasutas Saksamaa 30ndatel. ”

Siseminister Suella Braverman, Suurbritannia immigratsiooniminister, on nimetanud väikeste paatidega saabuvaid inimesi “invasiooniks” ja ütles, et “seaduskuulekas isamaaline enamus on öelnud: “Aitab”.

Konservatiivne valitsus nimetas Linekeri natside võrdlust kohatuks ja vastuvõetamatuks ning mõned seadusandjad ütlesid, et ta tuleks vallandada.

“Inimesena, kelle vanaema põgenes 1930. aastatel Natsi-Saksamaalt, on minu arvates tõesti pettumus ja kohatu võrrelda valitsuse immigratsioonipoliitikat sündmustega Saksamaal 1930. aastatel,” ütles kultuuri- ja meediasekretär Lucy Frazer neljapäeval.

“BBC jaoks on oluline säilitada erapooletus, kui ta tahab säilitada avalikkuse usaldust,” lisas ta.

Braverman ütles, et Linekeri “solvav” võrdlus “vähendab holokausti kirjeldamatut tragöödiat”.

Kui parempoolsed ajalehed – BBC-d kaua kriitilised – väljendasid nördimust, ütles ringhääling, et Lineker “tuletatakse tema kohustusi meelde”.

62-aastane Lineker on Suurbritannias levinud nimi, stiilne mängija, kellest sai vabalt ringhäälinguorganisatsioon. Ta oli 1986. aasta MM-il – kus ta lõi Inglismaa ainsa värava 2:1 veerandfinaalis Argentina vastu – ja lõpetas oma rahvusvahelise karjääri 48 väravaga 80 matšis Inglismaa koondises.

Pärast karjääri lõpetamist Leicester Citys, Barcelonas ja Tottenhamis on temast saanud üks Ühendkuningriigi mõjukamaid meediategelasi. Ta juhib BBC jalgpalli tippsaadet “Päeva matš” ja juhib ringhäälinguorganisatsiooni rahvusvaheliste turniiride kajastamist – kohustusi, mille eest maksti talle eelmisel aastal 1,35 miljonit naela (1,6 miljonit dollarit).

Entusiastlik sotsiaalmeedia kasutaja, kellel on 8,7 miljonit Twitteri jälgijat, on Lineker konservatiive pikka aega ärritanud oma liberaalsete vaadetega, sealhulgas kriitikaga Suurbritannia otsuse suhtes Euroopa Liidust lahkuda.

Viimane furoor peegeldab Ühendkuningriigi meedia eripära, kus ajalehed on suure arvamusega ja uudiste ringhäälinguorganisatsioonid peavad olema tasakaalus – eriti avalikult rahastatud BBC, mille kohustus on olla erapooletu.

BBC uudistetöötajatel on keelatud avaldada poliitilisi arvamusi. Kuid Lineker kui vabakutseline, kes ei tööta uudiste ega päevakajaliste küsimustega, ei ole seotud samade reeglitega. Sellegipoolest on ta mõnikord liiga kaugele läinud. Eelmisel aastal leidis BBC, et Lineker oli konservatiivide väidetavate Venemaa annetuste kohta säutsuga rikkunud erapooletuse reegleid.

100-aastane BBC, mida rahastatakse litsentsitasust, mida maksavad kõik televiisoriga majapidamised, on harjunud poliitilise survega. Mõned konservatiivide valitsuse liikmed näevad ringhäälingu uudistes vasakpoolset kallakut, samas kui mõned liberaalid süüdistavad seda konservatiivses eelarvamuses.

Selle neutraalsust on viimasel ajal kontrollitud paljastuste tõttu, mille kohaselt selle esimees, Konservatiivse Partei rahastaja Richard Sharp aitas korraldada laenu toonasele peaministrile Boris Johnsonile 2021. aastal, nädalaid enne tema määramist valitsuse soovitusel BBC ametikohale.

Endine BBC televisiooni uudistejuht Roger Mosey ütles, et tunneb Linekeri seisukohtadele kaasa, kuid arvas, et ta poleks tohtinud neid jagada.

“Mis siis, kui ta säutsuks: “Brexit töötab, Suella Bravermanil on õigus, pagulased peaksid Calais’sse tagasi minema”?” Mosey rääkis Times Radio’le. “Erapooletus … probleem on selles, et see võib mõnikord olla raske, kuid see on BBC jaoks parim poliitika rasketes oludes.”

Lineker ütles neljapäeval, et ta ei kahetse midagi ja jäi oma säutsu juurde. Ja ta vastas uudistele, et BBC öiste uudiste juhtlugu oli tema kommentaaride – mitte valitsuse rändepoliitika – üle.

“Maailm on hulluks läinud,” säutsus ta.

Hiljem säutsus ta Twitteris, et oli olnud “paar huvitavat päeva”, kuid ta ootas “väga” laupäeval “Päeva matši” esitlemist.

___

AP spordikirjanik Chris Lehourites andis oma panuse sellesse raportisse.

___

Jälgige AP migratsiooniprobleemide kajastamist aadressil https://apnews.com/hub/migration

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply