Lloyd Austin peab Venemaa reaktiivlennukite kokkupuudet USA drooniga riskantseks ja ebaturvaliseks

0

15. märts (UPI) – USA kaitseminister Lloyd Austin ütles kolmapäeval, et Ühendriigid jätkavad droonide lendamist rahvusvahelises õhuruumis Ukraina lähedal pärast kokkupõrget Venemaa hävitajatega, mille tagajärjel kaotas Ameerika Ühendriikide MQ-9 Reaper.

Austin tegi kommentaarid Ukraina kaitsekontaktrühma 10. kohtumise alguses, mis toimus virtuaalselt. Ta kordas, et Reaper tegutses rahvusvahelises õhuruumis, kui Venemaa reaktiivlennukid sellele kütust kallasid ja propelleri lõikasid.

“See ohtlik episood on osa Venemaa pilootide agressiivsest, riskantsest ja ebaturvalisest tegevusest rahvusvahelises õhuruumis,” ütles Austin. “Niisiis, ärge tehke viga; USA jätkab lendamist ja tegutsemist kõikjal, kus rahvusvaheline õigus lubab.

“Ja Venemaa on kohustatud oma sõjalennukeid ohutult ja professionaalselt kasutama,” lisas ta, öeldes, et Venemaa tegutses “ohtlikul, hoolimatult ja ebaprofessionaalselt”.

Austin arutas juhtunut kolmapäeval Venemaa kaitseministrile Sergei Šoigule helistades. Kõne ajal kordas Austin oma seisukohta, et Vene õhujõudude tegevus oli hoolimatu. Ta kinnitas Shoygule, et USA jätkab kaitseministeeriumi teatel tegutsemist rahvusvahelise õigusega lubatud kohtades.

“On oluline, et suurriigid oleksid läbipaistvuse ja suhtluse eeskujuks,” ütles Austin kolmapäeval pressibriifingul oma üleskutsest. “Venemaa kohuseks on käitada oma sõjalennukeid ohutult ja professionaalselt.”

Venemaa Julgeolekunõukogu sekretär Nikolai Patrušev ütles, et Venemaa püüab avariilise drooni kätte saada, et seda uurida, vahendas CNN.

Riikliku Julgeolekunõukogu pressiesindaja John Kirby ütles, et drooni jäänuseid ei pruugita leida, kuna see kukkus Musta mere “väga sügavasse vette”. Ta lisas, et Pentagon hindab endiselt võimalikku taastumist.

“Kindlasti ei saa ma rääkida Venemaa jõupingutuste või selle eest, mida nad võivad või mitte üritada veepinnalt tõusta,” ütles Kirby. “Võin teile lihtsalt öelda, et me alles hindame seda olukorda ise.”

Venemaa suursaadik USA-s andis kohtumisest erineva ülevaate, süüdistades Ühendriike drooni tahtlikus saatmises Venemaa territooriumile.

Anatoli Antonov ütles teisipäeval, et ta kutsuti USA välisministeeriumi, kus ta ütles ametnikele, et droon “liikub sihilikult ja provokatiivselt Venemaa territooriumi poole”, kui transponderid on välja lülitatud. Ta ütles, et see “rikkus sõjaliseks erioperatsiooniks kehtestatud ajutise õhuruumi režiimi piire”.

«Vene hävitajad püüdsid sissetungijat tuvastada [and] ei kasutanud pardarelvi ega puutunud UAV-ga kokku,” ütles ta. “USA sõjaväe vastuvõetamatu tegevus meie piiride vahetus läheduses on murettekitav.”

Antonov ütles, et lükkas kategooriliselt ümber USA sõjaväeametnike väited, et Vene hävitajad pidasid drooni rahvusvahelises õhuruumis kinni, kallasid sellele kütust, lendasid selle ette ebaprofessionaalselt ja põrkasid seejärel kokku selle propelleriga.

Antonov ütles, et USA tunnistab sarnaste droonilendude tegemist “igapäevaselt”, mida tema sõnul kasutatakse luureandmete kogumiseks, mida Ukraina väed Venemaa vastu kasutaksid.

“Oleme hästi teadlikud missioonidest, milleks selliseid luure- ja löögidroone kasutatakse,” ütles ta.

Antonov ütles, et Moskva tajub “mis tahes tegevust, mis hõlmab Ameerika relvade ja sõjavarustuse kasutamist” Ukrainas “avalikult vaenulikuna”.

“Leiame, et on oluline, et suhtlusliinid jääksid avatuks,” ütles Antonov. “Venemaa ei otsi vastasseisu ja seisab pragmaatilise koostöö eest meie riikide rahvaste huvides.”

Konflikt sai alguse pärast seda, kui Briti kuninglikud õhujõud teatasid, et Eestist Ämari lennubaasist opereerivad Briti ja Saksa hävitajad Typhoon püüdsid teisipäeval kinni Eesti õhuruumi lähedal lennanud Venemaa tankerlennuki Iljušin Il-78 Midas.

Britid ja sakslased lendasid pealtkuulamise ajal NATO nimel ühisel patrullmissioonil.

“Me peatame kinni kõik õhusõidukid, mis ei suhtle lennujuhtimisega ega järgi tunnustatud lennuplaani, tagamaks, et me teame, kes nad on, ja säilitame kõigi õhuruumi kasutajate lennuohutuse,” seisis kuninglike õhujõudude avalduses.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply