Maja enamus toetab Iraani režiimivastaste meeleavaldajate toetamist: “Teokraatlikud pätid” rõhusid “liiga kaua”

0

Maja kaheparteiline enamus kiitis neljapäeval heaks resolutsiooni H.Res.100, väljendades Kongressi toetust Iraani demokraatlikule Vabariigile, nõudes samal ajal uut Iraani poliitikat, pidades silmas Iraani rahva jätkuvaid proteste ja rõhumist avaldanud teokraatlike pättide kasvavat repressiooni. neid liiga kauaks.”

223 USA esindajatekoja liiget toetav resolutsioon toetab Iraani ülestõusu ilmaliku vabariigi nimel. Selles märgitakse, et Iraani opositsioonilise MEK-i (Mujahadin-e Khalq) poliitiline liider ja Iraani Rahvusliku Vastupanunõukogu (NCRI) presidendiks valitud Maryam Rajavi „kümnepunktiline plaan” tagada iraanlaste sõna- ja kogunemisvabadus, samuti Õigus valida endale valitud liidrid on “tee vaba, ilmaliku, demokraatliku ja tuumavaba Iraani poole”.

Olles pälvinud toetuse 11 komisjoni esimehelt, 60 allkomisjoni esimehelt ning 28 väliskomisjoni liikmelt ja järjestatud liikmelt, tunnistab meede ka seda, et Iraani rahvas „tõrjub monarhilist diktatuuri ja religioosset türanniat” ning otsustab „luua demokraatliku, ilmaliku ja mittetuuma” olek selle asemel.

Lisaks kutsutakse resolutsioonis USA-d tungivalt üles osalema tuhandete poliitvangide Iraanis 1988. aastal toimunud kohtuvälise tapmise rahvusvahelise uurimise korraldamises. Selles kutsutakse USA vastavaid valitsusasutusi üles tegema koostööd Euroopa liitlastega, sealhulgas nendega Balkanil, kus Iraan on oma kohalolekut laiendanud, võtma Iraani vastutusele diplomaatiliste privileegide rikkumise eest ja kutsuma riike üles takistama Iraani režiimi diplomaatilist pahatahtlikku tegevust. missioonid, eesmärgiga need sulgeda ja nende agendid välja saata.

Rep Tom McClintocki (R-CA) juhtimisel Iraani 1979. aasta “diktatuurivastase” revolutsiooni aastapäeval tutvustasid esindajatekoja seadusandjad eelmisel kuul laiaulatuslikku kahepoolset resolutsiooni vaba, demokraatliku, ilmaliku ja tuumavaba vabariigi toetuseks Iraanis. , kus osales üle 160 toetaja, enne kui sai eelmisel nädalal enamuse.

McClintock kinnitas, et see “väljendab meie ühtset toetust Iraani rahvale nende võitluses demokraatliku, ilmaliku ja tuumavaba Iraani Vabariigi eest”, mõistis samas hukka islamirežiimi “inimõiguste rikkumised ja riiklikult toetatud terrorismi”.

«Mul on väga hea meel teatada, et H.Res. 100 – väljendades Kongressi toetust Iraani rahva õigusele demokraatlikule, ilmalikule ja tuumavaba Iraani Vabariigile – toetab nüüd Esindajatekoja absoluutne enamus,” ütles ta kongressi briifingul. neljapäeval.

“435-liikmelise parlamendi 222 liiget, nii vabariiklased kui ka demokraadid, seisavad nüüd kõrvuti Iraani rahvaga, kes võitleb vabanemise eest teokraatlikest pättidest, kes on neid liiga kaua rõhunud,” lisas ta.

Rep Nancy Mace (R-SC) märkis, et “kui Ameerika on tugev, on maailm tugev”, väljendades samas toetust “demokraatlikule protsessile Iraanis”.

„Me toetame teie vabadust; toetame teie võitlust. Olete selle vabaduse nimel sõna otseses mõttes oma eluga riskinud. Ja me seisame teiega,” ütles ta.

Rep Don Bacon (R-NE) väitis, et “seiske praegu mässuliste inimestega”, et “kristlasena palvetan, et ühel päeval Iraan saaks vabaks [and] et inimestel oleks valitsus, mis kaitseb neid – mis teenib neid – ja mitte vastupidi.

Märkides režiimi “jõhkrust” oma kodanike suhtes, ütles Rep Randy Weber (R-TX), et nüüd on aeg “revolutsiooniks”.

“See on päev. See on põhjus. USA on teiega. Maailm vaatab. Oleme kõik teiega,“ ütles ta, kutsudes üles võtma Iraani tagasi – Iraani rahva jaoks [and] tõepoolest maailma jaoks.”

Iraani Rahvusliku Vastupanunõukogu (NCRI-USA) Washingtoni büroo tervitas heakskiitu, samas kui selle valitud president Maryam Rajavi tunnustas kongresmeni McClintocki ja Shermani „juhtiva rolli eest kahepoolses parlamendi resolutsioonis 100” ning tunnustas „koja enamust”. liikmed, kes seisid Iraani rahva poolel, et pakkuda Iraani suhtes mõistlikku poliitikat.

Ta lubas, et “Iraan saab vabaks”, tänas ta “kõiki USA Esindajatekoja kaheparteiliseid liikmeid ajaloo õigel poolel seismise eest, toetades vabaduse ja demokraatia õiglast põhjust vabas vabariigis Iraanis.”

Asi tuleb siis, kui massilised protestid jätkuvad pühkima Iraan pärast 22-aastase Mahsa Amini surma septembris, kui ta oli islamiteokraatia kurikuulsa moraalipolitsei vahi all, kuna rikkus naistele seatud rangeid nõudeid hoida avalikus kohas oma pead kinni.

Väidetavalt rööviti ja tapeti Amini, kuna ta paljastas mõned juuksed oma kohustusliku islami pearäti alt.

Iraani ametnikud on ebaveenvalt väitnud, et ta suri loomulikul põhjusel pärast seda, kui patrull toppis ta kaubikusse ja toimetas ta süngesse kinnipidamiskeskusesse.

Tema perekond aga väidab, et tal ei olnud eluohtlikke terviseprobleeme.

Sellest ajast alates on protestide mahasurumise taustal dokumenteeritud hulk juhtumeid, mis hõlmavad režiimi kuritarvitamist ja isegi surmajuhtumeid, kusjuures ringlevad klipid, mis näitavad, kuidas Iraani režiimi ohvitserid ründasid meeleavaldajaid julmalt.

Oktoobris osalesid Iraani eksiilis oleva parlamendi, Iraani Rahvusliku Vastupanunõukogu (NCRI) esindajad. väitis Iraan – maailma suurim terrorismi toetav riik – on praegu tunnistajaks „tegemisjärgus olevale“ revolutsioonile, kusjuures Islamivabariik ei suuda enam praegust ülestõusu ohjeldada.

Jälgige Joshua Kleini Twitteris @JoshuaKlein.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply