Majandus on andnud häid uudiseid. Kas majanduslanguse hirmud on möödas?

0

Selle aasta alguses kasvav majanduslanguse häire hoiatas eelseisva äritegevuse aeglustumise ja märkimisväärse töökohtade kadumise eest – kuni valitsuse eelmise kuu aruanne näitas, et tööpuudus on enam kui 50 aasta madalaimal tasemel.

Paar nädalat hiljem, veebruari keskel, ületasid värsked jaemüügiandmed majandusteadlaste ootustest, mis viitab vastupidavatele tarbimiskulutustele, mis on USA majanduse elujõud.

Hiljuti saavutanud majandustulemused suurendasid lootust, et majandus majanduslangust täielikult väldib.

Rahandusminister Janet Yellen lükkas eelmisel kuul saates “Good Morning America” ​​rääkides muret languse pärast, öeldes, et majandus on endiselt “tugev ja vastupidav”. Goldman Sachs vähendas järgmise 12 kuu majanduslanguse tõenäosust 25% peale.

USA majandus on vähemalt mõne põhinäitaja osas sumisemas, kuid enamik majandusteadlasi väidab, et riik on järgmise aasta jooksul endiselt kursil, mis viib tõenäoliselt majanduslanguse suunas. A uuring Eelmisel kuul läbi viidud National Association for Business Economics leidis, et 58% majandusteadlastest ootab 2023. aastal majanduslangust.

Föderaalreservi intressimäärade agressiivne tõstmine jätkab majanduse jahutamist, ütlesid majandusteadlased ABC Newsile, märkides isiklike säästude vähenemist, mis varem pandeemia taastumist soodustas.

Kindlasti eksivad majandusteadlased oma prognoosides sageli ja mõned ütlesid ABC Newsile, et languse ärahoidmise tee on siiski võimalik.

LPL Financiali peaökonomist Jeffrey Roach nimetas tugevate majandusandmete ja püsivate majanduslanguse hirmude kooseksisteerimist “mõistatuseks”.

“Turul on nii palju voogusid,” lisas ta, tunnistades viimastel nädalatel majanduse saadetud segaseid signaale. “Majandus on endiselt pandeemiast tohutus ümberkorraldamises.”

Majandust koormavad kõrged hinnad tulenevad pandeemiast tingitud tarnekitsastustest, mis raskendasid juurdepääsu suurele hulgale kaupadele, sealhulgas hädavajalikele asjadele, nagu gaas ja toit.

Samal ajal sundis COVID miljardeid kogu maailmas siseruumidesse, nihutades nõudluse kontserdipiletitelt ja restoranitoitudelt konkreetsete defitsiitsete kaupade poole. Venemaa-Ukraina sõda on defitsiiti süvendanud ja hinnad veelgi kõrgemale viinud.

Föderaalreserv on alates eelmisest aastast kehtestanud rea agressiivseid intressimäärade tõstmisi, mille eesmärk on alandada inflatsiooni, jahutades majandust ja pidurdades nõudlust. See lähenemisviis võib aga viia USA majanduslangusse ja jätta miljonid tööta.

Fedi intressimäärade tõstmine on aidanud inflatsiooni suvisest kõrgpunktist märkimisväärselt langetada. Siiski ei ole poliitika suutnud üldist majandust aeglustada, nagu näitavad hiljutised tugevad majandusandmed, ütlesid majandusteadlased ABC Newsile.

Inflatsiooni leevenemise ja püsiva majanduskasvu kombinatsioon on tekitanud lootust “pehmele maandumisele”, mille käigus Fed aeglustab majandust ja vähendab inflatsiooni, takistades samal ajal USA-d langemast majanduslangusse.

Kuid Föderaalreservi põhjustatud aeglustumine jääb tavaliselt teatud intressitõusust kuude taha, ütles Piper Sandleri globaalne peaökonomist Nancy Lazar ABC Newsile.

“See, et majandusel läheb täna hästi, ei tähenda, et majandus langeks,” ütles ta. “See toimub aeglaselt.”

FOTO: Föderaalreservi esimees Jerome Powell pöördub 1. veebruaril 2023 Washingtonis pressikonverentsil ajakirjanike poole.

Föderaalreservi esimees Jerome Powell pöördub 1. veebruaril 2023 Washingtonis pressikonverentsil ajakirjanike poole.

Jonathan Ernst/Reuters, FAIL

Mõned majanduse osad on näidanud aeglustumise märke. Riikliku kinnisvaramaaklerite liidu andmetel langes kodude müük jaanuaris 12. kuud järjest, saavutades madalaima taseme alates 2010. aasta novembrist.

Isikliku säästumäär langes detsembris kõigi aegade madalaimale tasemele, mis viitab sellele, et USA tarbijad on kulutanud suure osa oma pandeemiareservidest.

Las Vegase globaalse majandusliidu president ja tegevjuht Tina Quigley, grupi Las Vegas Global Economic Alliance, mille ülesandeks on majandustegevuse meelitamine ja edendamine, ütles, et linn õitses eelmisel aastal, kuna vaba aja veetmine ja reisimine taastusid pandeemia tuulevaikusest.

Ta ütles, et eelmise aasta lõpuks oli Las Vegase hotellitoa keskmine ööhind 165 dollarit, mis on tunduvalt kõrgem pandeemiaeelsest kõrgeimast 127 dollarist. Las Vegase lennujaama ustest astus eelmisel aastal sisse 52,6 miljonit reisijat; hüppeliselt 51,5 miljonilt 2019. aastal.

“Ma ei taha maalida pilti sellest, et kõik on päikesepaiste ja vikerkaar, kuid kindlasti oli 2022. aasta väga hea aasta,” ütles ta.

Sellegipoolest aitas organisatsioon eelmisel aastal palju vähem ettevõtteid Las Vegases asukohtade loomisel võrreldes eelmise aastaga, mis viitab sellele, et majanduslanguse kartused olid äriplaane kärpinud ja võib ennustada edasist aeglustumist, ütles Quigley. Kontsern aitas eelmisel aastal Las Vegases asuda 11 ettevõttel, mis on järsk langus võrreldes 39-ga aasta varem, teatas ettevõte.

“See torujuhe on aeglustunud,” ütles Quigley. “Me valmistume majanduslanguseks, kuid ei reageeri sellele üle.”

Roach LPL Financialist ütles, et ootab majanduslangust, kuid hiljutised tugevad majandusnäitajad suurendavad kerge languse tõenäosust.

“Maanused on sageli vajalikud, et inflatsiooni tagasi murda,” ütles Roach. “Kuid arvestades tõsiasja, et majanduses on nii palju fundamentaalset stabiilsust, ei ole see majanduslangus nii hull kui teie keskmine majanduslangus.”

Põhja-Carolina osariigis Durhamis asuva kolme Zimbabwe restorani kett Zweli’s on viimastel kuudel tõusuteel, ütles kaasomanik Leonardo Willliams, kes juhib ettevõtet koos oma naisega.

Arvestades, et eelmisel aastal oli restoranis korraga umbes üks või kaks lauda hõivatud; nüüd on neli-viis, ütles ta. Ettevõte plaanib järgmise kuu jooksul palgata 10 töötajat, suurendades oma tööjõudu 40%, lisas ta.

“Äri hiilib aeglaselt tagasi,” ütles ta.

Kasvavad kulud on aga ettevõtte kasumi ära söönud, kuna suuremad toidutarnijad nõuavad mõne toote eest kaks korda rohkem kui enne pandeemiat, ütles ta. Ja kardab, et majanduslangus sunniks ärikliente kärpima toitlustamist, mis moodustab 70% ettevõtte tuludest.

“See on hirmus,” ütles ta. “Väikeettevõtetena oleme võimelised olema probleemide lahendajad, kuid kui palju kulub?”

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply