Mida saab ChatGPT tootja uus tehisintellekti mudel GPT-4 teha?

0

LONDON — ChatGPT vestlusroboti taga olev ettevõte on maailma tähelepanu pälvinud tehnoloogia järgmise sammuna kasutusele võtnud oma uusima tehisintellekti mudeli GPT-4.

Uus süsteem suudab välja mõelda maksude mahaarvamisi ja vastata küsimustele nagu näiteks Shakespeara piraat, kuid siiski “hallutsineerib” fakte ja teeb arutlusvigu.

Siin on ülevaade San Franciscos asuvast idufirmast OpenAI uusimast täiustusest generatiivsete AI mudelite osas, mis suudavad loetavat teksti ja unikaalseid pilte välja sülitada:

MIS ON UUT?

OpenAI ütleb, et GPT-4 “näitab inimese tasemel jõudlust”. See on palju töökindlam, loomingulisem ja saab hakkama “nüansirikkamate juhistega” kui selle eelkäija süsteem GPT-3.5, millele ChatGPT ehitati, teatas OpenAI oma teadaandes.

Teisipäeval veebipõhises demos läbis OpenAI president Greg Brockman mõned stsenaariumid, mis näitasid GPT-4 võimeid, mis näisid näitavat, et see on radikaalne edasiminek võrreldes eelmiste versioonidega.

Ta demonstreeris, kuidas süsteem saab kiiresti õige tulumaksu mahaarvamise pärast maksuseadustiku kättesaamist – midagi, mida ta ise aru ei saanud.

„See pole täiuslik, aga sina ka mitte. Ja koos on see võimendustööriist, mis võimaldab teil lihtsalt uusi kõrgusi saavutada, ”ütles Brockman.

MIKS SEE OLULINE ON?

Generatiivne AI-tehnoloogia, nagu GPT-4, võib olla Interneti tulevik, vähemalt Microsofti hinnangul, kes on OpenAI-sse investeerinud vähemalt 1 miljard dollarit ja teinud silmapaistvuse, integreerides AI-vestlusbotite tehnoloogia oma Bingi brauserisse.

See on osa uue põlvkonna masinõppesüsteemidest, mis suudavad vestelda, genereerida nõudmisel loetavat teksti ning toota uudseid pilte ja videoid selle põhjal, mida nad on õppinud tohutust digitaalsete raamatute ja veebitekstide andmebaasist.

Need uued tehisintellekti läbimurded võivad muuta Interneti-otsingu äri, mida on pikka aega domineerinud Google, mis püüab järele jõuda oma tehisintellekti vestlusbotile ja paljudele elukutsetele.

“GPT-4 abil oleme ühe sammu lähemal kunsti jäljendavale elule,” ütles Edinburghi ülikooli loomuliku keele töötlemise professor Mirella Lapata. Ta viitas telesaatele “Black Mirror”, mis keskendub tehnoloogia varjuküljele.

“Inimesi ei peta “Musta peegli” tehisintellekt, kuid nad taluvad seda,” ütles Lapata. “Samuti pole GPT-4 täiuslik, kuid sillutab teed tehisintellekti igapäevaseks kasutamiseks kaubatööriistana.”

MILLISED TÄIENDUSED TÄPSELT ON?

GPT-4 on “suur multimodaalne mudel”, mis tähendab, et sellele saab sisestada nii teksti kui ka pilte, mida ta kasutab vastuste leidmiseks.

Ühes OpenAI veebisaidile postitatud näites küsitakse GPT-4-lt: “Mis on selles pildis ebatavalist?” See on vastus: “Selle pildi ebatavaline asi on see, et mees triigib riideid liikuva takso katusele kinnitatud triikimislaual.”

GPT-4 on ka “juhitav”, mis tähendab, et ChatGPT “klassikalise” fikseeritud tooni ja paljusõnalisuse asemel saavad kasutajad seda kohandada, küsides vastuseid näiteks Shakespeare’i piraadi stiilis.

Brockman palus oma demos nii GPT-3.5 kui ka GPT-4 võtta ühe lausega kokku artikkel, mis selgitab nende kahe süsteemi erinevust. Konks oli selles, et iga sõna pidi algama G-tähega.

GPT-3.5 ei proovinudki, sülitas tavalise lause välja. Uuem versioon reageeris kiiresti: “GPT-4 loob murrangulisi, suurejoonelisi kasu, suurendades suuresti üldiste tehisintellekti eesmärkide saavutamist.”

KUI HÄSTI SEE TÖÖTAB?

ChatGPT võib kirjutada rumalaid luuletusi ja laule või kiiresti seletada peaaegu kõike, mida Internetis leidub. Samuti saavutas see kurikuulsa tulemuste poolest, mis võisid olla kaugel, nagu näiteks üksikasjalik, kuid vale ülevaade Super Bowli mängust mõni päev enne selle toimumist või isegi kasutajate halvustamine.

OpenAI tunnistas, et GPT-4-l on endiselt piiranguid, ja hoiatas kasutajaid ettevaatlikkusele. GPT-4 ei ole endiselt täiesti usaldusväärne, kuna see “hallutsineerib” fakte ja teeb arutlusvigu, ütles ta.

“Keelemudeli väljundite kasutamisel tuleks olla väga ettevaatlik, eriti suure panusega kontekstides,” ütles ettevõte, kuid lisas, et hallutsinatsioonid on järsult vähenenud.

Samuti soovitasid eksperdid olla ettevaatlikud.

“Peaksime meeles pidama, et keelemudelid nagu GPT-4 ei mõtle inimesele sarnaselt ja meid ei tohiks eksitada nende ladus keeleoskus,” ütles Bathi ülikooli tehisintellekti professor Nello Cristianini.

Teine probleem on see, et GPT-4 ei tea palju millestki, mis juhtus pärast 2021. aasta septembrit, kuna see oli andmete väljaõppe lõppkuupäev.

KAS ON KAITSEMEETMED?

OpenAI ütleb, et GPT-4 täiustatud võimalused “viivad uute riskipindadeni”, nii et see on parandanud ohutust, õpetades seda keelduma tundliku või “keelatud” teabe taotlustest.

Vähem on tõenäoline, et vastatakse küsimustele, mis puudutavad näiteks pommi ehitamist või odavate sigarettide ostmist.

Siiski hoiatab OpenAI, et kuigi GPT-st “halva käitumise esilekutsumine” on raskem, “on seda siiski võimalik teha”.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply