Mis on värv, mis muudab Chicago jõe smaragdroheliseks?

0

Kuulus Chicago traditsioon, mis pärineb peaaegu seitse aastakümmet, leidis aset laupäeva hommikul, kui Chicago jõgi värviti Püha Patricku päeva tähistamisel roheliseks.

Kui sajad inimesed seisid jõe ääres, et näha jõe vapustavat muutumist ere smaragdroheliseks, võivad mõned küsida, mis on värvaines ja kes värvib jõge igal aastal laialt äratuntava traditsiooni järgi.

Chicago torulukkseppade liit, Chicago Journeymeni torulukkseppade kohalik 130ütleb, et see värvib Chicago jõge roheliseks linna Püha Patricku päeva pidustuste auks peaaegu 68 aastat.

Ja konkreetne roheline värv on ametiühingu sõnul “identne Iirimaa rohelistega, kust see sai oma nime, Emerald Isle”.

Chicago jõgi värviti fännide lemmiküritusel püha Patricku päeva laupäeval roheliseks. See video näitab, kuidas see kõik juhtus – vähem kui 30 sekundiga.

Kuidas nad seda roheliseks värvivad?

Nüüd, igal aastal Püha Patricku päeva paiku, lähevad Chicago torulukkseppade ametiühingu liikmed paatidele, mis sõidavad üle Chicago jõe üsna uudishimuliku seguga, mis pritsib värvi väljavoolutorudest ja tilapumpadest.

Kuid salapärane segu ei tule roheline.

“Kui vaataksite seda esimest korda, arvate, et see on viga või halb nali,” jätkab postitus. “Näete, et värvaine on oranž ja selle algvärv jõepinnal on oranž, ja te arvate, et mis” paganad midagi sellist teeksid.”

Kuid kui värvaine on mõjunud, muutub värv õnnehoos roheliseks ja “tõeline värv ilmub võluväel”, ütleb ametiühing.

VAATA: Kulisside taga: Chicago ikoonilise Green River Dye’i loomine

Local 130 andmetel on teised linnad proovinud sarnaseid tegusid, kuid pole kunagi edu saavutanud. Ametiühing ütleb, et just see ja maagiline värvimuutus, mille puhul võis torumeestel olla täiendavat abi.

“Usume, et Leprechaun tuleb just sinna,” ütleb Local 130.

“Nagu surnud Stephen Bailey on öelnud, on tee Chicagost Iirimaale tähistatud rohelisega,” avaldab postitus. “Chicago jõest Illinoisi jõeni, seejärel Mississippini, Golfi hoovust mööda üles ja üle Atlandi ookeani näete ilusat rohelust sisenemas Iiri merre, tähistades selgelt teed Chicagost Iirimaale.”

Mis on värvaines?

Me ei saa kunagi teada.

Torulukkseppade ametiühing, Choose Chicago ütleb: “Jõe värvimine on täna endiselt au sees.” Kuid te ei leia nende retsepti kuskilt. “Nende keskkonnasõbralik värvainevalem jääb hoolikalt hoitud saladuseks, ” ütleb Choose Chicago.

Miks nad värvivad jõe roheliseks?

Lugu räägib, et 1961. aastal pöördus Stephen Bailey – torulukkseppade ametiühingu ärijuhi – mehe poole “üks tema torumeestest, kes kandis valget kombinesooni”. Local 130 postitus ütleb. Just siis märkas ametiühing, et tunked olid määrdunud või värvitud “täiusliku rohelise varjundiga” või “Iiri rohelisega, et seda paremini kirjeldada”.

Kui mõeldes, kuidas kombinesoonid võisid sellise tooni saada, siis lugu jätkub, Bailey ja tema torumehed avastasid, et see oli alates kuni värvini, mida kasutatakse jões lekete tuvastamiseks.

Ikooniline traditsioon, Chicago jõgi värvitakse roheliseks laupäeval enne iga Püha Patricku päeva.

“See oli siis, kui härra Bailey hüüdis,” teatab liit, “helistage linnapeale … me värvime Chicago jõe roheliseks!”

Ja see on käes.

Vaadake uuesti hetke, mil Chicago jõgi värviti iga-aastase traditsiooni kohaselt püha Patricku päevaks roheliseks.

Chicago Püha Patricku päeva paraad

Kui Chicago linna Püha Patricku päeva paraad toimub laupäeval, siis sel nädalavahetusel toimub käputäis muid paraade ja üritusi. Siin on jaotus:

South Side’i iiri paraad:

  • Millal: 12.03.2023 kell 12-15
  • Kus: 103. ja Western Ave. kuni 115. ja Western Ave.

Loodekülje Iiri paraad:

  • Millal: 12. märts 2023 kell 12.00
  • Kus: Neola avenüüst Loode maanteeni

Püha Patricku festival:

  • Millal: 11. märts 2023 kell 13-23
  • Kus: Iiri Ameerika kultuuripärandi keskus

Shamrock’n The Block:

  • Millal: 11. märts 2023 kell 11.30–17.30
  • Kus: Vana Püha Patricku kirik

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply