Musk tõi Interneti Brasiilia Amazoni. Kurjategijad armastavad seda.

0

ATALAIA DO NORTE, Brasiilia — Brasiilia föderaalagendid kolme helikopteri pardal laskusid teisipäeval Amazonase vihmametsas ebaseaduslikule kaevandusalale. Neile vastati tulistades ja tulistajad põgenesid, jättes endast maha võimudele üha tuttavama leiu: Starlinki internetiüksused.

Elon Muski SpaceX-i divisjonil Starlinkil on üle taeva rivistatud peaaegu 4000 madala orbiidiga satelliiti, mis ühendavad inimesi Amazonase kaugemates nurkades ja annavad Ukraina vägedele lahinguväljal üliolulise eelise. Kerge ja kiire Interneti-süsteem on osutunud uueks ja väärtuslikuks tööriistaks ka Brasiilia illegaalsete kaevurite jaoks, pakkudes usaldusväärset teenust logistika koordineerimiseks, eelhoiatuse saamiseks korrakaitsjate haarangute eest ja maksete tegemiseks ilma linna tagasi lendamata.

Brasiilia keskkonnaagentuuri erikontrollirühma ja föderaalse maanteepolitsei kiirreageerimisgrupi agendid leidsid teisipäeval ühe Starlinki terminali, mis töötab kaevandi kõrval, ütles reidil osalenud ohvitser ajalehele Associated Press. Ta rääkis anonüümsust soovinud murest oma isikliku turvalisuse pärast.

Samuti konfiskeeriti 600 grammi elavhõbedat (21 untsi), 15 grammi (0,5 untsi) kulda, 508 erineva kaliibriga padrunit laskemoona ja isiklikke dokumente. Nad hävitasid 3250 liitrit (848 gallonit) kütust, neli kaevanduspraami, 12 generaatorit, 23 matka- ja hoiuseadet ning seitse päramootorit.

Ouro Milina tuntud kaevanduspiirkonda kontrollib föderaaljuurdluste kohaselt Brasiilia kardetum kuritegelik organisatsioon, mida tuntakse pealinna esimese väejuhatusena.

Alates ametisse asumisest sel aastal on president Luiz Inácio Lula da Silva andnud võimudele volitused keskkonnarikkumiste, eriti Brasiilia suurimal põlisrahvaste territooriumil Yanomami maal toimuva ebaseadusliku kaevandamise vastu. Viimastel aastatel on hinnanguliselt 20 000 maaotsijat saastanud elutähtsaid veeteid kulla eraldamiseks kasutatava elavhõbedaga. Nad on seganud põlisrahvaste traditsioonilist elu, toonud kaasa haigusi ja põhjustanud laialdast näljahäda.

Keskkonnaagentuur, tuntud kui Ibama, on viimase viie nädala jooksul konfiskeerinud seitse Starlinki terminali Yanomami maal, sealhulgas kaks sel teisipäeval, teatas agentuuri pressibüroo e-kirjas saadetud avalduses. Ütlemata palju väga kaasaskantavaid Starlinki terminale võidi kaevuritega kaasa võtta, kui nad paikadest vihmametsa põgenesid.

Ebaseaduslikud kaevurid on pikka aega kasutanud Internetti suhtlemiseks ja koordineerimiseks, kuid siiani tähendas see tehniku ​​saatmist, tavaliselt lennukiga, paigaldama rasket fikseeritud antenni, mida ei saa kaevandusalade kolimisel või haarangutel maha kanda. Sellest hoolimata oli ühendus aeglane ja ebastabiilne, eriti vihmastel päevadel. Ühendus Amazonase väikeste ja keskmise suurusega linnades pole olnud parem.

Starlink – mis sai esmakordselt Brasiilias kättesaadavaks eelmisel aastal ja on kiiresti levinud – lahendas need probleemid. Paigaldamine käib ise, seadmed töötavad ka liikvel olles, kiirus on sama kiire kui Brasiilia suurlinnades ja töötab isegi tormi ajal.

Starlink on Amazoni pikka aega vaadanud võimalusena. Seda rõhutas Muski visiit Brasiiliasse mullu mais. Ta kohtus tollase presidendi Jair Bolsonaroga ja piirkond oli nende vestluse keskmes.

“Olen väga põnevil, et saab Brasiilias Starlinki käivitada 19 000 maapiirkondade koolide jaoks. ja Amazoni keskkonnaseire,” säutsus Musk toona.

See projekt Brasiilia valitsusega ei ole aga edenenud. SpaceX ja kommunikatsiooniministeerium pole lepingut sõlminud ning Amazoni koolidesse paigaldati 12-kuuliseks prooviperioodiks vaid kolm terminali, teatas ministeeriumi pressibüroo e-posti teel saadetud vastuses küsimustele.

Sellegipoolest on Starlink piirkonnas hoo sisse saanud ja hakanud muutusi sisse juhatama.

Atalaia do Nortes, Brasiilia Amazonase lääneosas Peruu ja Colombia piiri lähedal, paigaldas Rubeney de Castro Alves detsembris Starlinki oma hotelli. Nüüd saab ta teha pangaülekandeid ja pidada videokõnesid. Ta hakkas isegi Netflixi pakkuma.

“Seal on nii palju uusi asju, mida vaadata, et ma isegi ei maga,” ütles Alves naerdes.

Tema poeg lendas kord 1140 kilomeetri (708 miili) kaugusel asuva osariigi pealinna Manausesse, et pidada konverentskõne kaudu turistide rühmaga läbirääkimisi. Täna on Internet tema 11-toalises hotellis Atalaia do Nortes usaldusväärsem kui Manauses, ütles Alves.

Ta ostis oma reisilaeva jaoks teise terminali. Seni on reisijad isegi tema 10-päevastel reisidel pidanud hakkama saama ilma igasuguse sideta. Kui midagi oleks valesti, ei tea keegi enne, kui paat õigeks ajaks kohale ei jõudnud.

Kuna nõudlus Interneti järele on suur, tormab Alvese hotelli iga päev kümneid jõeäärse linna 21 000 elanikku. Selle rõdu on kohtumispaigaks teismelistele, kes veedavad tunde oma telefonis võrgumänge mängides.

“See tegi meie linnas revolutsiooni,” ütles Alves.

Maailm eemal, Ukrainas, on Starlink andnud oma sõjas Venemaaga lahinguväljal eeliseid.

Ukraina on saanud juba umbes 24 000 Starlinki terminali. Keset Venemaa käimasolevat tsiviilinfrastruktuuri pommitamist võimaldavad need Interneti-ühenduse jätkumist riigi kaguosa kõige haavatavamates piirkondades. Kõigis suurtes Ukraina linnades on ametivõimud loonud vastupidavuspunktid, mis pakuvad tasuta internetti koos kuumade jookidega.

Ühenduvuse eelised olid Amazonase halbadele tegijatele kohe selged, ütles Brasiilia keskkonnaagentuuri operatsioonide koordinaator Hugo Loss telefoniintervjuus AP-le. See võimaldab koordineerida varustust, kaevureid, toitu ja kütust.

“See tehnoloogia on ülikiire ja parandab tõesti ebaseadusliku kaevanduse haldamise võimet,” ütles Loss. “Saate hallata sadu kaevanduskohti, ilma et peaksite kunagi oma jalga tõstma.”

Teine keskkonnaagentuuri ametnik ütles AP-le, et ta on alles alustamas kaevurite väljasaatmist Yanomami territooriumilt ja Starlinki levik on illegaalsete kaevurite seas palavik, mis muudab selle missiooni keerulisemaks. Ametnik soovis jääda anonüümseks, kuna oli mures isikliku turvalisuse pärast.

Starlinki volitamata edasimüüja Boa Vistas, Roraima osariigi pealinnas, mis on Yanomami territooriumile reisimise värav, on turustanud illegaalsete kaevurite jaoks mõeldud WhatsAppi grupi üksusi ja lubanud tarnimist samal päeval.

Tema terminali hind on 1600 dollarit, igakuised osamaksed on 360 dollarit – kuus korda suurem kui Alves oma väikeses Atalaia do Norte hotellis teenuse eest maksab.

Kuna seaduserikkujad on saanud juurdepääsu suurepärasele Interneti-teenusele, on ametiasutused hakanud Starlinki ise kasutama. Föderaalagendid paigaldasid terminali uude Uraricoera jõe kontrollpunkti – Yanomami territooriumile sisenevate kaevurite jaoks olulisesse koridori. Teisipäevasest haarangust AP-d teavitanud ametnik kasutas Starlinki oma tegevusest fotode ja isegi raskete videofailide saatmiseks WeTransferi kaudu.

Brasiilia keskkonnaagentuur teatas AP-le e-posti teel, et ta uurib koos teiste föderaalorganitega, kuidas blokeerida Starlinki signaal ebaseaduslikes kaevanduspiirkondades.

“See meede on põlisrahvaste territooriumidel ebaseaduslikku kaevandamist toetava logistika lammutamiseks ülioluline,” teatas pressibüroo.

AP saatis SpaceX-i kommunikatsioonidirektorile James Gleesonile meili küsimused Starlinki Brasiilias viibimise ja selle kasutamise kohta illegaalsete kaevurite poolt kaugemates piirkondades, kuid vastust ei saanud.

___

AP ajakirjanik Yuras Karmanau tegi kaastööd Tallinnast, Eestist.

__

Associated Pressi kliima- ja keskkonnakajastus saab toetust mitmelt erafondilt. Vaata lähemalt AP kliimaalgatuse kohta siit. AP vastutab ainuisikuliselt kogu sisu eest.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply