Nicaragua diktaator Daniel Ortega katkestas diplomaatilised sidemed Vatikaniga

0

ROOMA – Nicaragua diktaator Daniel Ortega katkestas diplomaatilised suhted Püha Tooliga pärast seda, kui paavst Franciscus kirjeldas Ortega režiimi kui “hitleri diktatuuri”.

Vatikan kinnitatud Pühapäeval teatas Nicaragua sandinistide valitsus suuliselt diplomaatiliste suhete peatamisest, viidates selgesõnaliselt paavsti hiljutistele deklaratsioonidele.

Ortega oli juba varem välja saatnud Vatikani nuntsiuse Nicaraguasse peapiiskop Waldemar Stanislaw Sommertagi ja alates 2022. aasta märtsist on Senegali monsignor Marcel Mbaye Diouf juhtinud Vatikani diplomaatilist esindust Nicaraguas asjade ajutisena. Väidetavalt on talle antud nädal aega riigist lahkumiseks.

Nuntsiuse väljasaatmine 2022. aastal tähistas intensiivistunud vaenulikkuse, tagakiusamise ja ahistamise perioodi algust Nicaragua katoliku kiriku vastu. Valitsus on sulgenud katoliku raadiojaamad, sulgenud kaks ülikooli, rüvetanud kirikuid, saatnud riigist välja Heategevuse misjonäride õed, keelustanud suure nädala rongkäigud, vangistanud piiskopi ja pagendanud kaheksa preestrit, võttes neilt kodakondsuse.

Reedel avaldas Miami veebipõhine uudisteväljaanne infobae pika väljaande intervjuu paavstiga, milles ta kommenteeris esimest korda olukorda Nicaraguas ja režiimi agressiooni katoliku kiriku vastu.

“Suure austusega ei saa ma jätta mõtlemata juhi tasakaalustamatusest,” ütles ta Daniel Ortega kohta. “Seal on meil vanglas piiskop, väga tõsine mees, väga võimekas. Ta tahtis anda oma tunnistust ega võtnud pagendust vastu.

“See on täiesti kohatu, nagu tooks tagasi 1917. aasta kommunistliku diktatuuri või 1935. aasta hitlerliku diktatuuri, tuues sama siia,” nentis ta. “Nad on jõhkra tüüpi diktatuurid. Või kui kasutada Argentina kohalikku žargooni, siis „guarangas” [tacky].

Ortega on sageli katoliku kiriku vastu sõimanud ja kirjeldas eelmisel aastal kiriku juhtimist kui “maffiat” ja “täiuslikku diktatuuri”, mis ei esinda Jumala ega Jeesuse Kristuse põhimõtteid.

“Mis ajast on neil õigus rääkida demokraatiast?” Ortega ütles mullu septembris. „Kes valib preestrid, piiskopid, paavsti, kardinalid? Mitu häält? Kes need neile annab?”

Kui katoliku kirik tahab rääkida demokraatiast, peaks ta alustama „paavsti, kardinalide, piiskopide, preestrite valimisega katoliiklaste häältega, muidu on kõik peale surutud, see on diktatuur, täiuslik diktatuur, türannia. , täiuslik türannia,” kuulutas ta.

Nicaragua viimane diplomaatiline esindaja Püha Tooli juures on Yara Suhyén Pérez Calero, kes töötas kuni selle nädalavahetuseni Vatikanis nõunikuna.

Daniel Ortega ja Rosario Murillo režiim teeb seega lõpu vähemalt 115 aastat kestnud diplomaatilisele suhtele alates Nicaragua ja Püha Tooli suhete algusest 1908. aastal.

Sel moel siseneb Nicaragua väikesesse rühma, mis koosneb kolmeteistkümnest riigist, mis ei säilita diplomaatilisi suhteid Püha Tooliga, kellest neljal on kommunistlikud valitsused – Vietnam, Põhja-Korea, Hiina ja Laos – ning kaheksal islamivalitsused – Somaalia, Omaan, Mauritaania, Maldiivid, Komoori saared, Brunei, Afganistan ja Saudi Araabia. Teine on Bhutan, budistlik kuningriik Lõuna-Aasias.

86-aastane paavst Franciscus tähistab oma kümne aasta juubelit maailma katoliiklaste juhina, kuna ta valiti paavstiks 13. märtsil 2013.

Thomas D. Williams on Breitbart Rooma büroo juht ja raamatu autor Tulev kristlaste tagakiusamine.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply