Ohio esitas Norfolk Southerni vastu kohtuasja Ida-Palestiina rongikatastroofi tõttu

0

Ohio peaprokurör Dave Yost (R) esitas teisipäeval Norfolk Southerni vastu 106-leheküljelise föderaalse hagi seoses eelmisel kuul Ida-Palestiinas toimunud rongi rööbastelt mahajooksuga, mis paiskas keskkonda mürgiseid kemikaale, jättes väikelinna ja selle elanikud segadusse.

The kohtuasi püüab pidada Norfolk Southerni vastutavaks kõigi rahaliste kahjude eest, mis tulenevad “üle miljoni galloni ohtlike materjalide” ja muude kahjulike saasteainete sattumisest Ohio õhku, vette ja pinnasesse.

FAIL – sellel drooniga tehtud fotol on osad Norfolki lõunaosa kaubarongist, mis sõitis reede õhtul rööbastelt välja Ohios Ida-Palestiinas, laupäeva, 4. veebruari 2023 keskpäeval, endiselt leekides. Reedel, 24. veebruaril, Associated Press teatasid Internetis levivatest lugudest, milles väidetakse, et fotol on näha linde, kes

Sellel drooniga tehtud fotol on kujutatud osi Ohios Ida-Palestiinas rööbastelt välja sõitnud Norfolk Southern kaubarongist. (AP foto / Gene J. Puskar)

Lisaks tappis rööbastelt mahasõit „kümneid tuhandeid kalu ja muid loomi ning ohustas hoolimatult[ed] Ohio elanike tervisele kogu piirkonnas,“ väidetakse kohtuasjas.

Hagi esitati Ohio põhjaosas föderaalkohtule ja selles märgitakse, et “Norfolk Southern oleks pidanud võtma asjakohaseid meetmeid, kuid ei teinud seda, et vältida rööbastelt mahasõitu ja sellest tulenevat kahju osariigile.”

HEPACO töötajad jälgivad neljapäeval, 9. veebruaril 2023 Ohio osariigis Ida-Palestiinas voolu, kui koristustööd jätkuvad pärast reedel Norfolki lõunaosa kaubarongi rööbastelt mahasõitu. (Gene J. Puskar/AP)

“Ja vähemalt Norfolk Southern oleks pidanud olema valmis adekvaatselt reageerima rööbastelt mahasõidule ja leevendama kahju kohe pärast rööbastelt mahasõitu,” lisatakse hagis.

“Rööbastelt mahasõit on põhjustanud olulist kahju Ohio osariigi piirkondlikule majandusele, selle kodanikele ja ettevõtetele,” seisab kaebuses. “Piirkonna kodanikud on ümberasustatud, nende elu on katkestatud ja nende ettevõtted on suletud.”

Vaade sündmuskohale reedel, 24. veebruaril 2023, kui koristustööd jätkuvad Norfolki lõunaosa kaubarongi rööbastelt mahajooksmise kohas, mis juhtus 3. veebruaril Ida-Palestiinas Ohios.  (AP Photo / Matt Freed)

Vaade sündmuskohale reedel, 24. veebruaril 2023, kui koristustööd jätkuvad Norfolki lõunaosas asuva kaubarongi rööbastelt mahajooksmise kohas, mis juhtus 3. veebruaril Ida-Palestiinas Ohios. (AP Photo / Matt Freed)

Seetõttu taotleb Ohio nüüd tsiviilkaristusi, kompenseerivaid ja karistuslikke kahjutasusid, samuti “deklaratiivse ja ettekirjutuse hüvitamist, et heastada kostjate seaduserikkumisi”.

“Ohio ei peaks kandma Norfolk Southerni silmatorkavast hooletusest tingitud tohutut rahalist koormust,” ütles Yost Pressiteade. “Selle väga ennetatava intsidendi sademed võivad jätkuda veel aastaid ja me ei tea veel nii palju pikaajalisi mõjusid meie õhule, veele ja pinnasele.”

Kokku tõstatab Ohio 58-ne kohtuasi Norfolk Southerni vastu hulga nõudeid, alates föderaal- ja osariigi keskkonnaseadustest kuni Ohio tavaõiguse rikkumisteni, nagu rikkumine ja hooletus.

Juhtum on Ohio endine rel. Yost vs. Norfolk Southern Corp.nr 4:23-cv-517 USA Ohio Põhja ringkonna ringkonnakohtus.

Ohio vabariiklane senaator JD Vance küsitleb USA Föderaalreservi nõukogu esimeest Jerome Powelli senati pangandus-, elamu- ja linnaasjade komitee kuulamisel teemal. "Poolaasta rahapoliitika aruanne kongressile," Harti senati büroohoones Capitol Hillil Washingtonis 7. märtsil 2023. (Foto Mandel NGAN / AFP) (Foto MANDEL NGAN/AFP Getty Images kaudu)

Senaator JD Vance (R-OH). (MANDEL NGAN/AFP Getty Images kaudu)

Samal ajal muudab Bideni administratsioon Ida-Palestiina piirkonna puhastamise keerulisemaks, ütles senaator JD Vance (R-OH) laupäeval Breitbart Newsile.

“Need raudtee-ettevõtted on suure valitsusega täielikult voodisse sattunud,” ütles Vance. “Viimati päästis valitsus neid nii, et föderatsioonid tulid sisse, Joe Biden ja teised tulid ning lahendasid raudteede ametiühingute probleemi.”

Mis puudutab Ida-Palestiina elanikke, siis mõned on teatanud sarnastest ja ebatavalistest sümptomitest, nagu põletustunne hingamisel, lööbed ja üldine nõrkustunne, mida üks tervishoiutöötaja nimetas “keemiliseks bronhiidiks”.

Sa saad järgige Alana Mastrangelot Facebook ja Twitter aadressil @ARmastrangeloja edasi Instagram.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply