“Õige ajaloolise narratiivi” loomiseks tuleb võib-olla hävitada vanade valgete meeste kujud – Walesi valitsus

0

Walesi valitsuse nõuanded ütlevad, et “vanade valgete meeste”, nagu Trafalgari kangelase admiral Nelsoni kujud tuleb võib-olla eemaldada või isegi hävitada, et luua “õige ajalooline narratiiv” üha multikultuursemaks muutuvas ühiskonnas.

Praegusel kujul hoolsalt äratatud juhend, mis peaks valmima märtsi lõpuks, kurdab tõsiasja, et “võimsaid, vanemaid, töövõimelisi valgeid mehi” kujutatakse sageli avalikel kujudel ja mälestusmärkidel ning see võib olla “solvav”. ” Suurbritannia üha mitmekesisemale elanikkonnale, vastavalt juurde Telegraaf.

Tööpartei juhitud Walesi detsentraliseeritud valitsus, mis on ligikaudu samaväärne USA osariigi valitsusega, seab George Orwelli nägemust meenutavate sammudega ette ambitsioonika raamistiku erinevate monumentide varjamiseks, eemaldamiseks või otseseks hävitamiseks ning erinevate tänavate ja hoonete ümbernimetamiseks. sisse Üheksateist kaheksakümmend neli vasakpoolsest kõvast düstoopiast, kus “Iga rekord on hävitatud või võltsitud, iga raamat on ümber kirjutatud, iga pilt on ümber maalitud, iga kuju ja tänavahoone on ümber nimetatud, iga kuupäeva on muudetud.”

Juhised, mille eesmärk on seada “õige ajalooline narratiiv” – nagu selle äratanud autorid on määratlenud – koos selliste meestega nagu Admiral Lord Nelson ja Wellingtoni hertsog, Trafalgari ja Waterloo lahingu kangelased, sõnastatud ümber kui “solvavaks tänapäeva inimestele, kes näevad neid teises valguses” ja “agressoriteks, kes vallutasid rahvaid Briti impeeriumi laiendamiseks”.

Niinimetatud parimate tavade dokument kurdab ka selle üle, et mitmekesisus on avalikel mälestusüritustel peaaegu üldse nähtav – see ei ole üllatav tulemus asjaolust, et Suurbritannias üldiselt ja eriti Walesis oli kuni selle aastani väga vähe mitmekesisust rääkida. massirände sõjaajastu – ja et see võib tekitada „arusaama, et ühiskond peab tähelepanuväärseks võimsate, vanemate, töövõimeliste valgete meeste saavutusi” ja põlistada „rassistlikke koloniaalmüüte valgete üleolekust”.

“Leboristid kavatsevad meie ajalugu siin Walesis ümber kirjutada,” ütles Andrew RT Davies, kes juhib Walesi konservatiivide (tooride) partei, väites, et nad “on vangistatud vasakpoolsete vasakpoolsete britivastaste jõugude poolt, kes ei taha midagi enamat kui kukutada meie kujud, lõhkuda klassikaliste autorite teoseid ja tühistada meie suurepärased oraatorid – seda kõike vooruslikkusest märku andmise nimel.

„Skulptuurid võivad mõnda inimest solvata, kuid see ei muuda neid vähem osaks Walesi rikkast ajaloost. Mis sai mineviku vigade meenutamisest ja õppetundidest õppimisest? küsis ta – nõustudes vaikivalt ausambapurustaja narratiiviga, et mõnda riigi mälestusmärkidel kujutatutest tuleks tõepoolest pidada kaabakateks, kuid siiski säilitama oma mälestusmärgid.

“Peaksime karistama ärganud vandaale meie ajaloo halvustamise ja meie monumentide kahjustamise eest, mitte aga ajama neid kujude varjamisega, nagu see dokument soovitab,” lisas ta, viidates juhendi osale, kus soovitatakse kujusid täielikult eemaldada. võib olla “diskreetselt kast[ed]” või „kaasa[d]… loominguliselt uutes kunstiteostes”.

Tegelikkus on aga see, et kuigi konservatiivide juhitud keskvalitsus, millel on Inglismaa riigijuhtimises peaaegu sama roll kui Walesi, Šotimaa ja Põhja-Iirimaa detsentraliseeritud valitsustel, on olnud kujude osas hea retoorika, pakub see väga vähe tegevustingimused.

Näiteks Londoni ärganud Metropolitan Police on suutnud Westminsteri valitsuse nina all koostada salajase nimekirja väidetavalt “vaimulikest” mälestusmärkidest, sealhulgas Sir Winston Churchilli kuju ja riigi sõjas hukkunuid mälestav kenotaaf, ilma ilmsete tagajärgedeta.

Vahepeal tegid Northumbrias kohalikud politseijõud korrakaitseülesannetes pausi, et aidata kelmikal omavalitsusüksust „läbi vaadata South Tyneside’i kujud ja maamärgid, et teha kindlaks, kas neil on seos orjuse või rõhuva käitumisega”. märgistatud maamärgid, sealhulgas kahe viikingi kuju kaubanduskeskuse juures, millel võib oletatavasti olla “sidemeid / assotsiatsioone paremäärmusliku sümboolika ja Põhjala mütoloogiaga”.

Jälgige Jack Montgomeryt Twitteris: @JackBMontgomery
Jälgi Breitbart Londonit Facebookis: Breitbart London

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply