Pariisi radikaalide kokkupõrge politseinikega, süüdata, kuna Macroni pensioniea tõstmine vabastas senati
Seitsmendal ametiühingute korraldatud üleriigilisel meeleavaldusel Prantsusmaal president Emmanuel Macroni kava vastu tõsta Prantsusmaa pensioniiga nähti Pariisis “vihaseid” vastasseise politseiga, kuna seadusandlus kõrvaldas senatis peamise takistuse.
Pärast teisipäeval toimunud suurimat taolist meeleavaldust toimus Tööjõu Konföderatsioon (CGT) korraldas kiiresti järjekordse meeleavalduse laupäeval kogu Prantsusmaal, et hoida survet valitsusele, püüdes peatada president Macroni teise ametiaja keskne tegevuskava tõsta pensioniiga 62-aastaselt 64-aastaseks, hoolimata töötajate ülekaalust. opositsioon.
Kaubanduskonföderatsiooni andmetel osales viimasel meeleavaldusel üle miljoni inimese – palju vähem kui 3,5 miljonit, mille nad väidetavalt teisipäeval kogunesid -, samas kui siseministeerium väitis, et laupäeval kogunes “vaid” umbes 368 000 inimest.
Kuigi arvude langust peeti Prantsusmaal laialdaselt pettumuseks, väitsid korraldajad, et mõlema protesti numbrid tuleks liita, et hinnata tõelist avalikkuse vastuseisu Macroni pensioniplaanidele.
🔴 Tensions en cours : la CGT est protégée par les gendarmes après quelques pinged.
Bousculade générale pour stopper la nasse du cortège de tête. #manif11mars pic.twitter.com/1IMkYQTYcz
– Clément Lanot (@ClementLanot) 11. märts 2023
Nagu nädala alguses, muutusid meeleavaldused Pariisis taas vägivaldseks Le Figaro ajaleht aruandlus et pealinnas nägi mitusada üleni musta riietatud “antifašistlikku” radikaali, kes karjusid kapitalismivastaseid loosungeid ja põrkasid kokku politseiga, loopisid ohvitseride pihta mürske ja hävitasid avalikku infrastruktuuri.
Vastuseks kasutas politsei vasakpoolsete agitaatorite laiali ajamiseks korduvalt pisargaasi ja arreteeris lõpuks 32 inimest.
Olukord on Pariisis. Affrontements en cours dans le cortège
Pildid @LibreQg #7 marsonarretetout #7marslaFRANCEalarrêt #Blocage7mars pic.twitter.com/8H85LA0CbJ
— QG le meedia libre (@LibreQg) 7. märts 2023
Protest tuli senatina kustutatud Peamine takistus pensioniseaduse vastuvõtmisel, mis võib saada seaduseks juba neljapäeval, hoolimata sotsialistide, roheliste ja kommunistlike rühmituste vasakpoolsete seadusandjate meeleheitlikest katsetest seadusandlik protsess rööpast välja lüüa.
Vasakpoolsed poliitikud tulid ükshaaval senati kõnetoolile, et lugeda samu täpseid sõnu, lootes seadusandluse tegelikku hääletust edasi lükata, sammuga, mida iseloomustatakse kui vasakpoolsete “melenhoniseerumise” demonstreerimist – viidet La France Insoumise (LFI) juht Jean-Luc Mélenchon, keda võrreldakse sageli sotsialistide Bernie Sandersi USA-s või Jeremy Corbyniga Ühendkuningriigis.
«Otsustasite parlamendifunktsiooni elustada, lisades sinna kõik määruse ja põhiseadusega teile pakutavad protseduurid. Ilmselt lootsite, et jätame reformi koalitsiooni parempoolsete kätesse, aga prantslased pole lolliks, meie ka mitte: me ei anna alla ega lase neil minna,” kordasid vasakpoolsed seadusandjad üksteise järel. tundideks.

Protestijad kogunesid 11. märtsil 2023 Pariisis meeleavaldusele osana üleriigilisest streigi- ja protestipäevast, mille kutsusid välja ametiühingud kavandatava pensioniremondi pärast. Valitsuse pakutud reform hõlmab pensioni vanuse alampiiri tõstmist 62. eluaastalt. 64 eluaastat ja aastate arvu suurenemist peavad inimesed tegema sissemakseid täispensioniks. Ametiühingud on lubanud jätkata survet valitsusele seitsmendat päeva kestvate massimeeleavaldustega ning mõned on isegi öelnud, et jätkavad tähtajatute streikidega. Meeleavalduse ajal on puhkenud kokkupõrked politsei ja musta bloki vahel. (Foto Adnan Farzat / NurPhoto Getty Images kaudu)
Kuid vaatamata sellisele halvustavale taktikale pandi õigusakt lõpuks hääletusele, mida valitsus võitis häältega 195 poolthäält 112 vastu.
Senatis seadusandluse eestvedajaks olnud peaminister Elizbeth Borne ütles: “Olen kindel, et parlamendis on enamus, et hääletada selle teksti üle, mis on meie riigi jaoks vajalik. Selle projekti hääletuse ajal võtavad kõik oma kohustused ja enamik parlamendiliikmeid on selle teksti taga.

Protestijad kogunesid 11. märtsil 2023 Pariisis meeleavaldusele osana üleriigilisest streigi- ja protestipäevast, mille kutsusid kokku ametiühingud kavandatava pensioniremondi pärast. (Foto Adnan Farzat/NurPhoto Getty Images kaudu)
Pensionireformide läbiminek ei ole aga a fait accompli, arvestades, et president Macroni En Marche! parteil ei ole rahvusassamblees enamust, mis valitseb vähemuskoalitsiooni positsioonilt, ning küsimus on selles, kui palju Les Républicainsi paremtsentristlikke liikmeid valitsust toetab.
Eelnõu saadetakse nüüd kolmapäeval rahvusassamblee liikmete ja senaatorite ühiskomisjonile, lootes jõuda kokkuleppele õigusakti tekstis.
Seejärel jõuab eelnõu neljapäeva hommikul tagasi senatisse ja pärastlõunal rahvusassambleesse lõpphääletusele.
VAATA: puhkevad rahutused, streikijad blokeerivad kütusetöötlemistehaseid, kuna miljonid protestivad Prantsusmaal pensionireformide vastuhttps://t.co/980wKw8JbU
— Breitbart London (@BreitbartLondon) 8. märts 2023
Jälgige Kurt Zindulkat Twitteris siin @KurtZindulka
Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.