Pettusejuhtumite puhul on kiusatud Ozy Media näitlik

0

NEW YORK — Ozy Media nimetas end “uueks ja järgmiseks”, kuna selle karismaatiline kaasasutaja, endine MSNBC ja CNNi saatejuht Carlos Watson meelitas investoritelt miljoneid dollareid, lubades meelitada ligi noori ja kogenud publikut.

Kuid kolmapäeval ei olnud kunagi elaval ettevõttel isegi kohtus esindatust, kuna teda süüdistati väärtpaberipettuses ja pangapettuses.

Tekkis segadus, kui ettevõtte esindajad ei ilmunud kohale Brooklyni föderaalses kohtumajas. Kohtunik pidi selle nimel sisestama väite, et ta ei ole süüdi.

Väljaspool kohtusaali püüdis kiiruga kohtuistungil ettevõtet esindama määratud riigikaitsja asjale kiiresti mõtet anda. Ta küsis ajakirjanikult, mida Ozy tegi ja millega juhtum oli.

Hiljem vabastati ta eeldatavalt keerulisest ja laiaulatuslikust juhtumist, mis hõlmas sadu tuhandeid dokumente ja väiteid, et ettevõtte juhid esitasid valesti ettevõtte finantsseisundit ja vaatajaskonna suurust.

2013. aastal Californias Silicon Valleys asutatud Ozy turundas end progressiivse digitaalse platvormina, pakkudes kohta värsketele vaatenurkadele uudiste, kultuurilise meelelahutuse, äri ja tehnoloogia vallas.

See avaldas veebisaidil lugusid, koostas taskuhäälingusaateid ja telesaateid ning korraldas New Yorgi Central Parkis iga-aastase festivali, mis oli segu nimekate muusikaettekannetest ja avaliku elu tegelaste kõnedest.

Kuid prokurörid ütlesid, et kuigi ettevõte kogus algselt edukalt kümneid miljoneid dollareid oma kasvu rahastamiseks, läks see meeleheitesse, kui hakkas raha välja tõmbama.

Prokuröride sõnul valetasid Ozy ja selle asutajad aastatel 2018–2021 investoritele ettevõtte võlgade ja muu asjakohase finantsteabe kohta. SEC väidab, et Watson ja tema ettevõte petsid investoritelt välja umbes 50 miljonit dollarit.

Ettevõte suleti 2021. aastal, nädal pärast seda, kui New York Timesi raport kirjeldas üksikasjalikult episoodi, kus ettevõtte tegevjuht esines YouTube’i juhina Goldman Sachsile peetud esitlusel, mis oli kaalunud meediaettevõttesse raha sisestamist.

Föderaalprokurörid esitasid veebruari lõpus kriminaalsüüdistuse, süüdistades Watsonit ja ettevõtet investorite sikutamises. Watsonile esitati ka süüdistus identiteedivarguses seoses väidetava esinemisega mitme meediajuhina. Ta on end süüdi tunnistamata.

Ettevõtte endine operatiivjuht Samir Rao tunnistas end eelmisel kuul süüdi, nagu ka Ozy endine personaliülem Suzee Han. Mõlemad vabastati kautsjoni vastu karistuse ootamiseks.

Oli ebaselge, miks ettevõte ei ole suutnud advokaati palgata. Watsoni advokaadilt ei õnnestunud kommentaari saada. Ettevõte lõpetas äritegevuse eelmisel nädalal.

USA advokaadi abi Jonathan Siegel ütles kohtunikule, et prokurörid soovivad asjaga edasi minna ja palusid kohtunikul määrata ettevõttele advokaat, kuni ettevõte leiab oma advokaadi.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply