Pfizer ostab Seageni 43 miljardi dollari eest ja suurendab juurdepääsu vähiravimitele

0

Pfizer kulutab umbes 43 miljardit dollarit, et jõuda sügavamale uutesse vähiravidesse, mis on suunatud kasvajarakkudele, säästes samal ajal ümbritsevaid terveid kudesid.

Farmaatsiahiiglane teatas esmaspäeval, et maksab iga Seagen Inc. aktsia eest 229 dollarit sularahas. Seejärel kavatseb Pfizer lasta biotehnoloogiliste ravimite arendajal “innovatsiooni jätkata”, välja arvatud juhul, kui tal on rohkem ressursse, kui tal üksi oleks, ütles Pfizeri esimees ja tegevjuht Albert Bourla analüütikutele. .

“Me ei osta kuldmune,” ütles ta. “Ostame hane, kes muneb kuldmune.”

Bothell, Washingtonis asuv Seagen Inc. on spetsialiseerunud antikeha-ravimi konjugaadi ehk ADC tehnoloogiale. Selle võtmetooted kasutavad laboris valmistatud valke, mida nimetatakse monoklonaalseteks antikehadeks ja mis otsivad vähirakke, et aidata tarnida vähki hävitavat ravimit, säästes samal ajal ümbritsevaid kudesid.

Vähiravi on Pfizeri prioriteet. Eelmisel aastal tõid nad ravimitootjale tulu 12 miljardit dollarit. Kuid Pfizer on turustanud vaid paari esimese põlvkonna ADC-ravi, ütles pressiesindaja.

Seagenil on turul neli ravi. Samuti on väljatöötamisel ravimite torustik, mis hõlmab võimalikke ravimeetodeid kopsuvähi vormi ja kaugelearenenud rinnavähi raviks.

“Me arvame, et see muudab Pfizeri onkoloogia kohalolekut dramaatiliselt ja muudab selle ainulaadseks,” ütles Bourla.

Seageni tippmüüja Adcetris ravib lümfisüsteemi vähki. Eelmisel aastal tõi see müüki 839 miljonit dollarit, mis on 19% rohkem kui eelmisel aastal.

Seagenil on ka leping Pfizeri Array BioPharmaga, et arendada, toota ja müüa rinna- ja kolorektaalvähi ravi Tukysa. Eelmisel aastal tõi see Seagenile sisse 353 miljonit dollarit.

2020. aastal Seattle Geneticsist nime muutnud ettevõtte kogutulu kasvas eelmisel aastal ligikaudu 25% peaaegu 2 miljardi dollarini. Seagen vähendas ka oma kahjumit 2021. aasta 674 miljonilt dollarilt 610 miljonile dollarile.

Ravimiarendaja prognoosib tänavuseks müügiks umbes 2,2 miljardit dollarit.

Pfizer teenis eelmisel aastal ligikaudu 100 miljardit dollarit kogutulu ning tänu COVID-19 vaktsiini ja ravi, Comirnaty ja Paxlovid müügile on tal raha täis.

Bourla ütles selle aasta alguses, et ettevõte kavatseb kasutada oma “erakordset tulejõudu”, et osta tooteid, mis toovad 2030. aastaks 25 miljardi dollari suuruse lisatulu.

Esmaspäeval välja kuulutatud tehing ja mõned varasemad omandamised aitavad Pfizeril suurema osa sellest arvestada. Kuid Bourla rõhutas esmaspäeval, et ettevõte eeldab, et Seageni panus ulatub kümnendi lõpust kaugemale.

New Yorgis asuv Pfizer Inc on migreeniravi arendajale Biohaven Pharmaceuticalile kulutanud juba 11,6 miljardit dollarit. Samuti kulutas ta 5,4 miljardit dollarit sirprakulise haiguse ravi tootjale Global Blood Therapeutics ja ostis Arena Pharmaceuticalsi veel 6,7 miljardi dollari eest.

Ravimitootja vajab osaliselt rohkem tuluallikaid, kuna teda ootavad ees patentide aegumine, mis kaitsevad selliseid ravimeid nagu rinnavähiravi Ibrance lähiaastatel odavama konkurentsi eest.

Pfizer ütles esmaspäeval, et maksab Seageni eest peamiselt 31 miljardi dollari suuruse uue pikaajalise võla kaudu.

Mõlema ettevõtte juhatused on tehingu ühehäälselt heaks kiitnud. Kuid reguleerivad asutused peavad seda siiski vaatama ja Seageni aktsionärid peavad selle heaks kiitma.

Ettevõtted loodavad tehingu lõpule viia 2023. aasta lõpus või 2024. aasta alguses.

Pfizeri aktsia tõusis esmaspäeval pärast turgude avamist 2%, 40,26 dollarini, samas kui Seageni aktsia tõusis enam kui 15% ligi 200 dollarini. Laiemad indeksid tõusid veidi.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply