President Joe Biden õhutab Nevada kõnes odavamaid retseptiravimeid ja ütleb, et “tulemas on rohkem”

0

15. märts (UPI) – president Joe Biden tutvustas oma plaani vähendada Nevada osariigis retseptiravimite kulusid enne uusi föderaalseid allahindlusi, lubades, et “tulemas on palju rohkem”.

Valge Maja teatas, et tuttava refräänina kutsus Biden üles laiendama Medicare’i volitusi, et pidada läbirääkimisi ravimite kulude üle, sealhulgas 2-dollariline igakuine ülempiir teatud geneerilistele ravimitele, mida kasutatakse krooniliste haiguste raviks, ja 35-dollarine insuliini hind.

Plaan võimaldab ka tasuta vaktsiine Medicare’i saajatele ja vähendab käitumis- ja vaimse tervise teenuste kulusid.

“See muudab inimeste elusid, mida me teeme ja mida te kõik toetate,” ütles Biden. “Kõik ameeriklased väärivad meelerahu, et kui haigus tabab, saavad nad endale lubada vajalikku hooldust.”

Eelmisel nädalal avalikustas Biden oma 2024. aasta föderaaleelarve ettepaneku, mis kutsub Kongressi üles laiendama Medicare’i ja sotsiaalkindlustust ning vähendama föderaalset puudujääki, tõstes jõukate ameeriklaste makse.

Valge Maja teatas varem, et Bideni reformidest saadav kokkuhoid valaks Medicare’i haiglakindlustuse sihtfondi järgmise kümnendi jooksul täiendavalt 200 miljardit dollarit ja aitaks hoida programmid maksejõulisena vähemalt järgmise 25 aasta jooksul.

Bideni plaan lisaks ka kaubanduslikud tervisekindlustusandjad nõude, mis sunnib ravimifirmasid maksma Medicare’ile allahindlusi, kui ravimite hinnad tõusevad kiiremini kui inflatsioon.

Medicare B osa alusel arstide manustatud ravimite allahindlused jõustusid 1. jaanuaril.

Presidenti tutvustanud eakas Nevada elanik David Berman ütles, et on aastakümneid II tüüpi diabeetik olnud ja tema retseptiinsuliini kulusid vähendati alates jaanuarist 50%.

Biden ütles, et kui 2020. aastal oleks kehtinud inflatsiooni vähendamise seadus, oleks umbes 11 000 Nevada pensionäri säästnud insuliini pealt keskmiselt 439 dollarit, viidates USA tervishoiu- ja inimteenuste ministeeriumi andmetele.

Inflatsiooni vähendamise seadus nõuab ka, et ravimifirmad, kes tõstavad hindu kiiremini kui inflatsioonimäär, peavad maksma vahe Medicare’ile, ütles Biden.

“Eile sain teada, et eelmisel kvartalil tõstsid ravimifirmad 27 turul oleva ravimi hinda üle uue piiri,” ütles ta. “Nüüd peavad need tootjad Medicare’ile vahe tagasi maksma. Selle tulemusena hindab tervishoiu- ja inimteenuste osakond, et see muudab eakatele nende ravimite eest kaastasud 390 dollarit odavamaks.

Biden ütles, et umbes 100 000 inimest Nevadas saavad tervishoiuteenust taskukohase hoolduse seaduse alusel. Ta hoiatab, et vabariiklased jätkavad katseid seadust muuta või tühistada pärast seda, kui nad on Kongressis 50 korda ebaõnnestunud. Ta rõhutas, et tegu on eriti oluline juba olemasolevate haigustega inimestele, tagades neile tervishoiu.

Koos tarbijate säästudega reklaamis Biden valitsuse sääste.

“Kui piirate rahasummat, mida ravimifirmad võivad küsida mõistlike hindadega, siis teate, kui palju säästate sel aastal – 160 miljardit dollarit,” ütles Biden. “See pole mitte ainult õige asi, vaid ka konservatiivne teguviis föderaaleelarve kärpimisel.”

“Vaata, ma olen kapitalist. Kui lähete välja ja teenite palju raha, makske lihtsalt oma õiglane osa, ”lisas ta. “Mul ei ole probleeme ettevõtetega, kes teenivad mõistlikku kasumit, kuid, mu isand, mitte töötavate perede ja pensionäride turjal.”

Biden ütles naljatamisi, et tema tervishoiupoliitika on palju populaarsem kui tema. Ta märkis, et paljud pensionärid on kõhelnud uskumast, et ravimikulude kärped on reaalsed, kuni nad ise tulemusi nägid.

“Tulemas on palju rohkem,” ütles ta.

Kolmapäeval teatas USA tervishoiu- ja inimteenuste osakond esimesest retseptiravimite komplektist, millele kohaldatakse allahindlusi, mis tähendab madalamat omatasu – alates aprillist – umbes 27 retseptiravimi eest, mille hinnad tõusid viimases kvartalis järsult. 2022. aastast.

Võrdluseks, 1200 retseptiravimit tõstsid 2021. aastal enne Bideni poliitika jõustumist oma hindu kiiremini kui inflatsioon, teatas Valge Maja.

Hiljem sel nädalal avaldavad Medicare’i ja Medicaidi teenuste keskused föderaalsed juhised selle kohta, kuidas valitud ravimite kulude üle peetakse läbirääkimisi, andes Medicare’ile võimaluse alustada läbirääkimisi selle aasta lõpus.

Presidendi visiit Nevadasse tuleb ka uute föderaalandmete taustal, mis näitavad, et inflatsiooni vähendamise seadus on alates seadusele allakirjutamisest möödunud augustis töötanud üldiste tervishoiukulude vähendamise nimel, teatas Valge Maja.

Administratsioon avaldas ka aruande, milles väideti, et Bideni inflatsiooni vähendamise seadus oleks säästnud Medicare’i saajatele eelmise aasta jooksul umbes 234 miljonit dollarit omavahenditest.

Ühes äärmuslikus näites suurtest kuludest maksid mõned ameeriklased 2021. aastal vöötohatise vaktsiini eest peaaegu 200 dollarit, ütles tervishoiu- ja inimteenuste sekretär Xavier Becerra teisipäevasel pressikõnel, et vaadata presidendi Nevada visiidi eelvaadet.

“Enam mitte,” ütles ta, tunnustades Bideni retseptiravimite seadust.

Valge Maja sisepoliitika direktor Susan Rice süüdistas vabariiklasi selles, et nad tahavad tervishoiuprogramme roogida, et anda Big Pharmale tõuge.

“Kongressi vabariiklased on kehtestanud õigusakte inflatsiooni vähendamise seaduse kehtetuks tunnistamiseks,” ütles ta. “See tähendab, et miljonid ameeriklased maksaksid kõrgemaid ravikindlustusmakseid ja kõrgemaid makse, miljonid ameeriklased maksaksid kõrgemaid ravimite hindu ja insuliini hindu ning miljonid pensionärid ei saaks tasuta soovitatud vaktsiine ja miljardid dollarid lähevad tagasi taskutesse. Big Pharmast, suurendades samal ajal puudujääki.

Mitmed ravimifirmad on kuulda võtnud Bideni üleskutset kulusid alandada.

Selle kuu alguses ütles Eli Lilly, et langetab oma insuliini hinda ja piirab diabeediravi kulude ülempiiri 35 dollarile kuus. Teisipäeval teatas ravimitootja Novo Nordisk plaanist langetada oma insuliini hinda 75%.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply