Professor väidab, et enesetsensuur on “akadeemia hävitamine”

0

Enesetsensuur rikub akadeemilist ringkonda, kuna ülikoolide professorid hoiduvad hirmust vabalt rääkimast, ütles Alabama ülikooli maateaduste professor esmaspäeval Fox Newsile.

Tasuta uurimine, teadmiste otsimine, status quo vaidlustamine ja ebamugavate küsimuste esitamine on ülikoolikogemuse keskmes ja peegeldavad kõrghariduse põhimõtteid, teatas dr Matthew Wielicki intervjuu.

“Me sõna otseses mõttes eemaldume akadeemilise ringkonna alustest,” ütles Wielicki. “Kui professorid kõhklevad oma kõnes, kui üliõpilased kõhklevad küsimuste esitamisel, kui dialoog väheneb kättemaksuhirmu tõttu – see on ülikoolide aluspõhimõtted.”

Wielicki teatas jaanuaris astus ta tagasi Alabama ülikoolist seoses mitmekesisuse, võrdõiguslikkuse ja kaasamise (DEI) eeskirjadega.

Viimase kümnendi jooksul, kuid eriti viimastel aastatel, ütles ta, et “kinnisidee ülikoolide ja stipendiumirahastavate institutsioonide suhtes õppejõudude ja üliõpilaste muutumatute omaduste osas ning tõuge teaduse võrdõiguslikkuse poole ennekõike on dramaatiliselt muutnud elukutset akadeemiline professor.”

Lisaks ütles ta, et “illiberalismi tõus DEI nimel on ülikoolide rajamise põhimõtete vastand”.

Wielicki ütles, et ta on “kindlasti kogenud” akadeemilist keskkonda, kus professorid ja üliõpilased kardavad oma arvamust avaldada, kuna nende mõtteid ja arvamusi võidakse nende vastu kasutada, kui need ei vasta poliitiliselt korrektsele konsensusele.

Poolas sündinud maateaduste professor on olnud kliimamuutuste ärevuse suhtes väga kriitiline, nõudes kliimateaduses pigem faktidel kui hirmul põhinevat lähenemist.

“Ma arvan, et kui hakkasin rääkima, sai mulle väga selgeks, et selle ütlemine, mida ma ütlesin, on väga tabu,” ütles Wielicki Fox Newsile. “Inimesed nimetasid mind kohe rassistiks, kui ma tegelikult rassist palju ei rääkinud.”

“Ma arvan, et kõik kõnnivad munakoorte peal,” ütles Wielicki.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply