Protestid haaravad Iisraeli pärast seda, kui Netanyahu valitsus tõrjus alternatiivse kohtuplaani

0

16. märts (UPI) – Tuhanded meeleavaldajad blokeerisid neljapäeval kogu Iisraelis tänavaid ja suuremaid kiirteid kolmandat päeva kestnud meeleavalduste ajal peaminister Benjamin Netanyahu kava üle riigi kohtusüsteemi ümber teha.

Hoolimata ulatuslikest rahutustest näis konservatiivne administratsioon olevat otsustanud liikuda edasi seadusandlusega, mis muudaks Iisraeli õigussüsteemi ümber, andes Netanyahu valitsusele täieliku kontrolli riigi kohtusüsteemi üle, kusjuures kaalul on ka ülemkohtu suveräänsus.

Ettepanek on viimastel nädalatel tekitanud Iisraelis sügavaid poliitilisi lahkhelisid ning avalik segadus on tõusnud üks päev pärast seda, kui Netanyahu ja tema parempoolse koalitsiooni liikmed tõrjusid president Isaac Herzogi ettepanekut, mida laialdaselt toetati kui elujõulist alternatiivi. vastuoluline raputus.

Herzog ja protestiliidrid on jätkuvalt hoiatanud, et riiki haarav poliitiline kaos võib sütitada kodusõja, kui ei suudeta peagi kompromissile jõuda.

“Nagu president eile hoiatas, oleme kodusõjast ühe sammu kaugusel,” ütlesid protestikorraldajad kolmapäevases avalduses. “See, kes kirgi kütab, on Benjamin Netanyahu – tema vastutab.”

Sajad tuhanded meeleavaldajad on kogu nädala jooksul riigis kubisenud, samal ajal kui riigiassamblees jätkub arutelu Netanyahu ettepaneku üle.

Viimased meeleavaldused algasid neljapäeval enne päikesetõusu, kui Jeruusalemma meeleavaldajad maalisid ülemkohtu juurde viivale teele helepunase joone, mis pidi sümboliseerima inimeste solidaarsust riigi kohtusüsteemiga.

Tel Avivis, Jeruusalemmas, Haifas ja Ben-Gurioni rahvusvahelises lennujaamas eeldati umbes 150 suurt meeleavaldust. Protestijad on teatanud ka plaanidest koguneda väljaspool seadusandjate, sealhulgas Knesseti spiikri Amir Ohana kodusid.

Ligi tosin inimest on vandalismi ja korrarikkumise süüdistuste alusel vahistatud, kuna kogu Jeruusalemmas ja Tel Avivis möllasid meeleavaldused ning massilised rahvahulgad blokeerisid Ayaloni maanteed.

Iisraeli politsei kasutas Briti saatkonna juures meeleavaldajate tõrjumiseks pisargaasi.

Hulk Iisraeli reservsõdureid ja mereväe veteranid sulgesid Haifa sadama ja tõmbusid ära linna peamise maantee.

Mobiilne stseen blokeeris ka peamise rannikuäärse maantee Beit Yanai lähedal, samal ajal kui aeglaselt liikuvad traktorid toetasid liiklust maanteel 4 mitme miili ulatuses.

Rahvahulgad kogunesid Tel Avivis Hayarkon tänavale mitme rahvusvahelise saatkonna juurde, enne kui marssisid mööda Kaplani tänavat südalinna ja täitsid Hashalomi ristmiku, kus politsei oli sunnitud liiklust mõlemas suunas blokeerima.

Meeleavaldajad ütlesid Rehovotis, et massid inimesed rivistasid magistraadikohtu ees liivakotte, et valmistuda “kurjategijate rünnakuteks, mis üritasid läbi viia riigipööret”.

Meeleavaldajad tulid tänavatele ka USA Tel Avivi konsulaadi juures, samal ajal kui vihased rahvahulgad piirasid Jeruusalemma peaministri bürood.

Üliõpilased kavatsesid korraldada meeleavaldusi Jeruusalemma Heebrea ülikoolis, Tel Avivi ülikoolis ja Bar-Ilani ülikoolis.

Ja neljapäeva õhtuks oli Habima väljakul planeeritud veel üks marss ja miiting.

“Praegu on tõehetk iisraellaste jaoks, et minna välja ja päästa Iisraeli demokraatia,” ütlesid korraldajad kolmapäeval.

“Oleme riiklikus hädaolukorras. Iisraeli valitsus surub kogu oma jõuga majandust langusesse ja eirab pidevalt tulevaid hoiatusi. … Peatame üheskoos hulluse ja võitleme demokraatia, oma riigi ja kodu eest.

Mujal ütlesid protestiliidrid, et Iisraeli võimud üritasid Bet Yehoshua ristmikul meeleavaldajale otsa sõita.

Päev varem kirjeldasid protestikorraldajad meeleavaldusi kui ainsat viisi “režiimipöörde peatamiseks”.

Netanyahu plaani kohaselt kaotaks ülemkohus võime tühistada Iisraeli parlamendis vastu võetud seadusi ja võimaldada riigiassamblee lihthäälteenamusega tühistada kõrgeima kohtu otsuseid.

Plaan võimaldaks ka poliitikutel kasutada kohtunike ametisse nimetamisel rohkem volitusi, kuna seadusandlus näeb ette, et Netanyahu koalitsioon saab üheksast kõrgema kohtu liikmest viis, kusjuures igasse Iisraeli kohtusse kohtunike määramiseks on vaja vaid lihthäälteenamust.

Administratsioon on nõudnud ka valitsuse juristide klassifitseerimist poliitiliste ametissenimetatud isikute hulka, mis võtaks peaprokurörilt järelevalvevolitused.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply