Putini troll? Venemaa nõuab sanktsioone, mis tähendab, et ta on lääne panganduskriisi vastu kindlustatud

0

Kreml väitis, et Lääne sanktsioonid, mis Ukraina vastu Moskvale kehtestati, on isoleerinud Venemaa finantssüsteemi võimaliku panganduskriisi võimaliku mõju eest.

Pärast 2008. aasta kriisist suurima kokkuvarisenud panga Silicon Valley panga (SVB) ebaõnnestumist hoiatatakse järjekordse ülemaailmse finantskriisi eest. Venemaa ütleb, et usub USA, Ühendkuningriigi ja Euroopa Liidu kehtestatud sanktsioone. muuhulgas on Venemaa majandust tõhusalt kindlustanud puhkeva panganduskriisi negatiivsete mõjude eest.

Olenemata sellest, kas need põhinevad faktidel või mitte, meenutavad kommentaarid kindlasti lääne vaimustamist või “trollimist”, kuna ärevus kasvab pangandussüsteemi üle.

Kremli kõrgeim pressiesindaja Dmitri Peskov ütles teisipäeval, vastavalt Venemaa riiklikule uudisteagentuurile TASS: “Meie pangandussüsteemil on teatud seosed mõne rahvusvahelise finantssüsteemi segmendiga, kuid see on enamasti kollektiivse Lääne ebaseaduslike piirangute all.”

Kuid Peskov lisas: “Oleme teatud määral kindlustatud praegu välismaal areneva kriisi negatiivse mõju vastu,” viitab tema hinnangule, et Venemaa käitub paremini kui teised lääne pangandussüsteemiga seotud riigid.

Vaid mõni päev pärast sissetungi Ukrainasse eelmise aasta veebruaris teatas Euroopa Liit koostöös Ameerika Ühendriikidega sanktsioonidest, millega keelustatakse suurematel Venemaa pankadel Belgias asuvas finantsteenuses SWIFT, The Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication, mis võimaldab pankadel üle kogu maailma. maailmas, et teha tehinguid kiiresti ja usaldusväärselt, kusjuures igal aastal kantakse süsteemis üle triljoneid.

Keeld põhjustas esialgu kaose Venemaa majanduses ja pangandussüsteemis, kuna rubla valuuta kukkus kokku, kuna miljonid murelikud venelased üritasid oma raha Venemaa pankadest välja võtta. Vaatamata varasele segadusele tõusis Vene valuuta lõpuks sõjaeelse tasemega samale tasemele, kusjuures valuutat toetas osaliselt Moskva võime müüa oma energiat – ehkki allahindlusega – sellistele soovijatele ostjatele. nagu India ja kommunistlik Hiina.

Kreml on aidanud kaasa ka katsetes kasutada tärkava majandusega riikide (Brasiilia, Venemaa, India, Hiina ja Lõuna-Aafrika) BRIC-riikide liitu alternatiivse valuuta loomiseks, et vaidlustada USA dollar, mis on olnud domineeriv ülemaailmne valuuta alates teisest maailmast. Maailmasõda.

Selle strateegia põhiosa näib olevat kibedate peamiste rivaalide Saudi Araabia ja Iraani meelitamine alliansiga ühinema, mis ohustaks USA valuuta võimet toimida nn naftadollarina.

Kui BRIC-riigid ühendavad jõud Saudi Araabia ja võib-olla ka Iraaniga ning ähvardavad naftadollariga, võib see kujutada ohtu USA majandusele, kuna maailmaturgudel võib dollarite dumping põhjustada kõrge inflatsiooni.

Jälgige Kurt Zindulkat Twitteris siin @KurtZindulka

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply