Railroadi tegevjuht “vabandust”, kuid väldib senati kuulamisel üksikasju

0

WASHINGTON – Norfolk Southerni tegevjuht vabandas neljapäeval kongressi ees siiralt Ohio-Pennsylvania piiril toimunud tulise ohtlike materjalide rongi rööbastelt mahasõidu eest ja lubas miljoneid dollareid, et aidata kohalikul linnal taastuda. Kuid ta ei nõustunud täielikult rangemate ohutuseeskirjade ega konkreetsete kohustustega maksta pikaajalise tervise- ja majanduskahju eest.

Senati täiskogu istungil ütles tegevjuht Alan Shaw, et tema raudtee toetab kindlalt raudteeohutuse parandamise eesmärki, kuid ta kaitses ka oma ettevõtte rekordit.

Nii demokraadid kui ka vabariiklased küsitlesid teda tähelepanelikult konkreetsete kohustuste kohta maksta pikaajalise tervise- ja majanduskahju eest – ja otsuste tegemise kohta, mis viisid mürgise vinüülkloriidi vabastamiseni ja põlemiseni viiest paakautost –, samuti ettevõtte kohustuste kohta. Ohio osariigis Ida-Palestiina elanike turvalisusele ja abistamisele.

“Mul on kohutavalt kahju selle mõju pärast, mida see rööbastelt mahasõit selle kogukonna inimestele avaldas,” ütles Shaw senati keskkonna- ja avalike tööde komiteele. “Oleme seal nii kaua, kui on vaja, et aidata Ida-Palestiinal areneda ja taastuda.”

Kuid kaastundeavaldus ja 20 miljoni dollari suurune abi andmine on vaevalt rahuldanud seadusandjaid ega mitmeid Ida-Palestiina elanikke, kes sõitsid kuulamisele Washingtoni.

“Kuidas me usaldame sellele mehele oma tervist ja oma laste tervist, kui ta ei vasta isegi küsimustele, millele me vastuseid vajame,” ütles Jami Cozza ja lisas, et tema perekond kannatab haiguste all üle kuu pärast rööbastelt mahasõit.

Ettevõte on teatanud mitmest vabatahtlikust ohutusuuendusest. Senaatorid aga soovivad ise tegutseda, kui nad uurivad rööbastelt mahasõitu, Bideni administratsiooni reageeringut ja ettevõtte ohutustavasid pärast 38 mootorvagunit, millest 11 vedasid ohtlikke materjale.

Norfolk Southern on ka föderaalregulaatorite surve all. Riiklik transpordiohutusamet ja föderaalne raudteeadministratsioon teatasid sel nädalal Ida-Palestiina rööbastelt mahajooksu ja muude õnnetuste uurimisest, sealhulgas teisipäeval rongijuhi surmast.

Just neljapäeval sõitis Alabamas rööbastelt maha Norfolk Southern rong. Ettevõtte ja kohalikud ametnikud ütlesid, et avalikkust ei ähvardanud.

Ida-Palestiina õnnetuses keegi viga ei saanud, kuid pooled umbes 5000 kohalikust elanikust evakueeriti. Stseenid linna kohal lainevast suitsust koos elanike kaebustega, et nad põevad endiselt haigusi, on pööranud riikliku tähelepanu raudteeohutusele ja ohtlike materjalide transpordiviisidele.

See kõik on tekitanud senatis kaheparteilisuse. Komitee kuulas neljapäeval ära ka Ohio ja Pennsylvania senaatorid – vabariiklasest JD Vance’i ning demokraadid Sherrod Browni ja Bob Casey -, kes tegid 2023. aasta raudteeohutuse seaduse alusel ettepaneku uute ohutuseeskirjade kohta.

Rongide rööbastelt mahajooksmised on muutunud harvemaks, kuid eelmisel aastal oli neid Föderaalse Raudteeameti andmetel siiski üle 1000. Ja nagu Ida-Palestiina näitab, võib isegi üks ohtlike materjalidega rongi rööbastelt mahasõit olla katastroofiline.

Ohtlike materjalide saadetised moodustavad 7–8% ligikaudu 30 miljonist saadetisest, mida raudteed igal aastal USA-s kohale toimetavad. Kuid raudteed segavad sageli saadetisi ja peaaegu igas rongis võib olla üks või kaks vagunit ohtlike materjalidega. Ameerika raudteede assotsiatsiooni kaubandusgrupi sõnul jõuab 99,9% ohtlike materjalide saadetistest ohutult sihtkohta.

Senati kaubanduskomitee kuulab ära ka Norfolk Southern’s Shaw’d ja NTSB esimehe Jennifer Homendy järgmisel kuul toimuval kuulamisel. Eeldatakse, et see komisjon kaalub kavandatud ohutusnõudeid.

Shaw toetab ettepanekuid karmistada standardeid paakvagunitele, mida raudteed ei oma, laiendada ohtlike materjalide koolitust esmareageerijatele ja kehtestada standardid raudteeäärsetele detektoritele, mida raudteed probleemide tuvastamiseks kasutavad. Ettevõte on ka öelnud, et lisab oma võrku “umbes 200 kuumalaagridetektorit”. NTSB teatas, et detektor hoiatas 3. veebruaril väljaspool Ida-Palestiina rööbastelt maha sõitnud rongi meeskonda, kuid nad ei suutnud rongi peatada enne, kui enam kui kolm tosinat autot rööbastelt maha tulid ja põlema süttis.

Mõned seadusandjad soovivad vabatahtlikest ohutusarenditest kaugemale jõuda. 2023. aasta raudteeohutuse seadus, mida toetas senati enamusjuht Chuck Schumer (DN.Y.), nõuaks rohkem kuumalaagriandurite paigaldamist, rongi pikkuse piirangute kehtestamist ja selle tagamist, et raudteed teavitaksid riike ohtlikest materjalidest, mida nad on. transportimine.

Mõned vabariiklased on kõhklenud ettepanekut toetada, seistes vastu jõupingutustele kehtestada uusi määrusi.

Eelmise aasta novembris esimest korda valimised võitnud Ohio senaator Vance kritiseeris oma partei liikmeid, kes tema seaduseelnõu tagasi lükkasid, öeldes, et nad eiravad valitsusvägede nihet apelleerida sinikraede valijatele.

“Meil on valik: kas me oleme suurte ettevõtete ja suurte valitsuste poolt või oleme Ida-Palestiina inimeste jaoks?” ta ütles.

Vabariiklased on samal ajal innukamad süvenema Ida-Palestiina rööbastelt mahasõidu hädaabisse.

Neljapäevasel kuulamisel osalesid ka föderaal-, osariigi ja kohaliku tasandi keskkonnakaitseametnikud. Nad tunnistasid sideprobleeme päevadel vahetult pärast rööbastelt mahasõitu, sealhulgas otsust vinüülkloriid vabastada ja põletada.

Vabariiklased on kritiseerinud president Joe Bidenit selle eest, et ta ei külastanud kogukonda pärast rööbastelt mahasõitu. Demokraatlik president on öelnud, et külastab mingil hetkel ja Valge Maja märgib, et transpordiminister Pete Buttigieg läks Ida-Palestiinasse ja on nõudnud rongide ohutusprotokollide suurendamist.

Senati eelnõu puudutab ka erimeelsusi raudteetöötajate ametiühingute ja operaatorite vahel, nõudes, et rongimeeskondadel oleks jätkuvalt kaks inimest. Ametiühingud väidavad, et raudteed on riskantsemad, kuna selles valdkonnas on viimase kuue aasta jooksul töökohti kärpinud. Peaaegu kolmandik kõigist raudteetöökohtadest kaotati ja rongimeeskonnad peavad nende sõnul hakkama väsimusega, sest nad on valves ööd ja päevad.

Shaw ütles, et Norfolk Southern on viimase aasta jooksul käinud “tööreisil”, kuid ta ei toetanud nõuet hoida kaubaraudteedel kaheliikmelisi meeskondi.

Ta osutas, et ettevõte kulutas eelmisel aastal ohutusele üle 1 miljardi dollari, kuid tunnistas, et Norfolk Southern kulutas ka rohkem kui 3 miljardit dollarit oma aktsiate tagasiostmiseks ja teenis 2022. aastal 3,3 miljardit dollarit kasumit.

“Olen pühendunud Norfolk Southerni ohutuskultuuri muutmisele selles valdkonnas parimaks,” ütles ta senati paneelile.

Massachusettsi demokraatlik senaator Ed Markey lükkas tagasi Shaw jutud ohutusest pärast hiljutist rida intsidente, sealhulgas järjekordne rööbastelt mahasõit eelmisel laupäeval Ohio osariigis Springfieldi lähedal ja konduktor hukkus sel nädalal Clevelandi terasetehases.

“Tundub, et iga nädal juhtub meie riigis veel üks õnnetus, mille osaliseks Norfolk Southern on. Nii et võite arvata, et olete panustanud piisavalt, kuid faktid räägivad vastupidist,” ütles Markey.

Senaator survestas ka Shawi võtma konkreetseid kohustusi, sealhulgas maksma Ida-Palestiinas koduväärtuste kaotamise eest. Shaw kordas seda refrääni: “Ma olen pühendunud tegema seda, mis on õige.”

Markey vastas: „See, mis on kogukonnale õige, tasakaalustatakse siis – mida me näeme aktsiate tagasiostudest – sellega, mis on õige Norfolk Southernilt, ja selleks on kohtusse kaevamine, võitlus, nende kogukondade täieliku hüvitamise vastu seismine. .”

Ida-Palestiina elanik Misti Allison ütles, et ta oli samuti pettunud Shaw spetsiifika puudumise pärast. Ta valmistus lendama tagasi oma koju, kus võimud saastunud pinnast eemaldavad endiselt kemikaalide lõhna.

“See on südantlõhestav, sest inimestel on praegu tõsised mured. Inimesed on haiged,” ütles Allison. “See saastunud pinnas, millest nad rääkisid – see on ikka veel alles. Nad juhivad seda meie teedel.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply