Riyadh Air: Saudi Araabia lendab kõrgel uue riikliku lennufirmaga

0

Kuna maailm tõuseb pärast kolm aastat kestnud koroonaviiruse ärritust taevasse, soovib Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman ära kasutada rahvusvahelise reisitööstuse taastumist.

Selleks Reuters aruanded ta teatas pühapäeval uue riikliku lennufirma Riyadh Air loomisest, mille tegevjuhiks on tööstuse veteran Tony Douglas, kuna kuningriik hakkab konkureerima piirkondlike transpordi- ja reisikeskustega.

Uus rahvusvaheline lennufirma teenindab 2030. aastaks enam kui 100 sihtkohta üle maailma, kasutades ära kuningriigi asukohta Aasia, Aafrika ja Euroopa vahel, teatas riiklik uudisteagentuur SPA.

Arvatakse, et Riyadh Airi peakorter asub pealinnas Riyadhis King Khaledi rahvusvahelises lennujaamas.

Reisijad King Khaledi rahvusvahelises lennujaamas Saudi Araabia pealinnas Riyadhis 17. mail 2021. Arvatakse, et lennujaam on rahvusvahelise lennuettevõtja Riyadh Air (FAYEZ NURELDINE/AFP Getty kaudu) uueks koduks.

Reutersi raportis tuuakse välja, et Riyadh Air lisab Saudi Araabia mitte-naftapõhisele SKT kasvule 20 miljardit dollarit ja loob nii otseselt kui ka kaudselt rohkem kui 200 000 töökohta.

Teade võib kaasa tuua karmima lahingu reisijate pärast, pidades reisitööstuse pandeemiast taastudes vastamisi piirkondlike hiiglaste Emiratesi, Qatar Airwaysi ja Turkish Airlinesiga.

Riyadh Air kuulub täielikult Saudi Araabia riiklikule investeerimisfondile Public Investment Fund (PIF), mille varasid on üle 600 miljardi dollari ja mis on peamine tõukejõud kuningriigi püüdlustes mitmekesistada oma majandust ja võõrutada end naftast.

Jälgi Simon Kenti Twitteris: või e-posti aadressil: skent@breitbart.com

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply