HONGKONG — USA ja Kanada andsid sel nädalal välja korraldused TikToki kasutamise keelustamiseks valitsuse väljastatud mobiilseadmetes, kuna videote jagamise rakendusega seotud privaatsus- ja küberjulgeolekuprobleemid kasvavad.
Hiina ettevõttele Bytedance kuuluv TikTok on pikka aega väitnud, et ta ei jaga andmeid Hiina valitsusega ja tema andmeid Hiinas ei hoita. Samuti vaidlustab ta süüdistused, et ta kogub rohkem kasutajaandmeid kui teised sotsiaalmeediaettevõtted, ja nõuab, et seda juhiks sõltumatult tema enda juhtkond.
Kuid paljud riigid on platvormi ja selle sidemete suhtes Hiinaga ettevaatlikud. Siin on riigid ja piirkonnad, mis on TikTokis osalised või täielikud keelud rakendanud:
INDIA
India kehtestas 2020. aastal privaatsus- ja turvaprobleemide tõttu keelu TikTokile ja kümnetele teistele Hiina rakendustele, sealhulgas sõnumsiderakendusele WeChat. Keeld kehtestati vahetult pärast kokkupõrget India ja Hiina vägede vahel vaidlusalusel Himaalaja piiril, milles hukkus 20 India sõdurit ja sai vigastada kümneid.
Ettevõtetele anti võimalus vastata küsimustele privaatsus- ja turvanõuete kohta, kuid keeld muudeti 2021. aasta jaanuaris püsivaks.
TAIWAN
2022. aasta detsembris kehtestas Taiwan TikTokile avaliku sektori keelu pärast seda, kui FBI hoiatas, et TikTok kujutab endast riiklikku julgeolekuriski. Valitsusseadmetel, sealhulgas mobiiltelefonidel, tahvelarvutitel ja lauaarvutitel, ei ole lubatud kasutada Hiinas valmistatud tarkvara, mis hõlmab selliseid rakendusi nagu TikTok, selle Hiina vaste Douyin või Xiaohongshu, Hiina elustiili sisurakendus.
ÜHENDRIIGID
Sel nädalal teatas USA, et valitsusasutustel on andmeturbeprobleemide tõttu 30 päeva aega TikToki föderaalsetest seadmetest ja süsteemidest kustutada. Keeld kehtib ainult valitsuse seadmetele, kuigi mõned USA seadusandjad pooldavad täielikku keelustamist. Hiina sõimas USA-d TikToki keelustamise eest, kirjeldades keeldu riigivõimu kuritarvitamisena ja teiste riikide ettevõtete mahasurumist. Rohkem kui pooled 50 USA osariigist on keelanud ka rakenduse valitsusseadmetes.
KANADA
Pärast USA teadet teatas Kanada esmaspäeval, et valitsuse väljastatud seadmed ei tohi TikToki kasutada, öeldes, et see kujutab endast “vastuvõetamatut” ohtu privaatsusele ja turvalisusele. Samuti blokeeritakse töötajatel edaspidi rakenduse allalaadimine.
EUROOPA LIIT
Euroopa Parlament, Euroopa Komisjon ja ELi nõukogu, kolm ELi kõrgeimat organit, on kehtestanud TikTokile töötajate seadmete kasutamise keelud. Euroopa Parlamendi teisipäeval välja kuulutatud keeld jõustub 20. märtsil. Parlament on soovitanud seadusandjatel ja töötajatel rakendus oma isiklikest seadmetest eemaldada.
PAKISTAN
Pakistani võimud on alates 2020. aasta oktoobrist TikToki ajutiselt keelustanud vähemalt neli korda, viidates murele, et rakendus reklaamib ebamoraalset sisu.
AFGANISTAN
Afganistani Talibani juhtkond keelustas TikToki ja Hiina mängu PUBG 2022. aastal, põhjendusega kaitsta noori “eksitamise eest”.
Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.