Silicon Valley panga kokkuvarisemine: riigikassa, Fed ja FDIC teatavad sammudest, et tagada hoiuste täielik väljamaksmine

0

Föderaalreserv, rahandusosakond ja föderaalne hoiuste kindlustamise korporatsioon teatasid pühapäeval, et teevad kättesaadavaks täiendava rahastamise tagamaks, et kõik Silicon Valley panga hoiused, nii kindlustatud kui ka kindlustamata, makstakse täielikult välja.

“Pärast FDIC-i ja Föderaalreservi nõukogult soovituse saamist ja presidendiga konsulteerimist [Janet] Yellen kiitis heaks meetmed, mis võimaldavad FDIC-l viia lõpule Californias Santa Claras asuva Silicon Valley panga kriisilahendus viisil, mis kaitseb täielikult kõiki hoiustajaid,” seisis ühisavalduses. “Hoiustajatel on alates esmaspäevast juurdepääs kogu oma rahale. 13. märts. Maksumaksja ei kanna Silicon Valley panga lahendamisega seotud kahjusid.”

FOTO: rahandusminister Janet Yellen osaleb 10. märtsil 2023 Washingtonis USA esindajatekoja meetmete ja vahendite komitee kuulamisel.

Rahandusminister Janet Yellen osaleb 10. märtsil 2023 Washingtonis USA esindajatekoja meetmete ja vahendite komitee kuulamisel.

Evelyn Hockstein / Reuters

Fed samuti teatas see teeb täiendava rahastamise kättesaadavaks “kõlblikele depoopankadele, et aidata pankadel tagada kõigi hoiustajate vajaduste rahuldamine”.

Riigi suuruselt 16. pank Silicon Valley Bank kukkus reedel pankrotti ja FDIC võttis selle üle pärast kolmapäevast pankrotti ning kliendid võtsid neljapäeva lõpuks välja 42 miljardi dollari väärtuses hoiuseid.

SVB teenindas peamiselt tehnoloogiatöötajaid ja idufirmasid, sealhulgas mõningaid Silicon Valley suurimaid nimesid, nagu Roku.

FOTO: esimees Mark Warner kõneleb 8. märtsil 2023 USA kapitooliumis Washingtonis senati luurekomitee kuulamisel, et uurida ülemaailmseid ohte.

Esimees Mark Warner kõneleb 8. märtsil 2023 USA kapitooliumis Washingtonis senati luurekomitee kuulamisel, et uurida ülemaailmseid ohte.

Amanda Andrade-Rhoades/AP

Kolmik kuulutas pühapäeval välja ka “sarnase süsteemse riski erandi” New Yorgis asuva Signature Banki jaoks, “mille osariigi prahtimisasutus täna sulges”, öeldakse ühisavalduses. “Kõik selle asutuse hoiustajad muudetakse terveks. Nagu Silicon Valley panga otsuse puhul, ei kanna maksumaksja kahju.”

“Aktsionärid ja teatud tagatiseta võlaomanikud ei ole kaitstud,” seisis avalduses. “Eemaldati ka kõrgem juhtkond. Hoiuste kindlustamise fondi võimalikud kahjud kindlustamata hoiustajate toetamiseks kaetakse sisse pankade erihinnanguga vastavalt seadusele.”

“Olen tänulik, et föderaalregulaatorid on astunud samme just selleks, ja ma loodan, et need tegevused suurendavad usaldust meie pangandussüsteemi stabiilsuse vastu,” ütles New Yorgi kuberner Kathy Hochul avalduses. “Paljud nende pankade hoiustajad on väikeettevõtted, sealhulgas need, mis juhivad innovatsioonimajandust, ja nende edu on New Yorgi tugeva majanduse võtmeks.”

Senaator Mark Warner (D-Va.) ütles varem pühapäeval saates “This Week” kaasankur Martha Raddatzile: “Vaatame, mis täna juhtub”, muutes võimaliku SVB päästepaketi katkestused.

“Ma tean, et olen vestelnud reguleerivate asutuste, administratsiooni ja keskpangaga; parim tulemus on see, kas nad leiavad sellele SVB pangale ostja täna enne, kui Aasia turud hiljem sel päeval avanevad. See oleks parim Hoiustajad – pidage meeles, et panga aktsionärid jäävad oma rahast ilma, olgu see selge –, aga hoiustajate eest saab hoolitseda. Ja parim tulemus on SVB omandamine,” sõnas ta.

“Lubage mul öelda, et finantskriisi ajal olid investorid ja süsteemsete suurpankade omanikud, kes päästeti, ja me kindlasti ei otsi. Ja ellu viidud reformid tähendavad, et me ei kavatse seda teha. tehke seda uuesti. Kuid me oleme hoiustajate pärast mures ja keskendume nende vajaduste rahuldamisele,” ütles rahandusminister Janet Yellen CBSi pühapäeval saates “Nägu rahvale”.

ABC Newsi Zunaira Zaki ja Tal Axelrod andsid oma panuse sellesse raportisse.

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply