Sportlased kaebavad Ivy League’i stipendiumivaba poliitika pärast kohtusse

0

HARTFORD, Ühendkuningriik — Paar Browni korvpallurit väidavad föderaalses kohtuasjas, et Ivy League’i poliitika mitte pakkuda spordistipendiume võrdub hinnakokkuleppega, mis keelab sportlastelt nõuetekohast rahalist abi ja nende teenuste eest tasumist.

Hagi esitasid teisipäeval USA Connecticuti ringkonnakohtus advokaadid, kes esindasid Browni naiskonna liiget Grace Kirki ja Tamenang Chohi, kes mängis meestekoondises aastatel 2017–2022. Nad taotlevad ühishagi staatust, et esindada kõiki praegusi naiskonda. ja endised sportlased kaheksas Ivy League koolis alates 2019. aasta märtsist värvatutest.

Hagis väidetakse, et Ivy League’i koolid pidasid ebaseaduslikult vandenõu, et piirata rahalist abi ja mitte hüvitada sportlastele nende teenuste eest.

“Mõlemal juhul on Ivy League’i leping iseenesest ebaseaduslik, olenemata sellest, kas seda peetakse hariduse hinna, rahalise abi väärtuse, sporditeenuste hinna või Ivy League’i sportlastele makstava hüvitise piiramiseks.” hagis seisab.

Harvard, Yale, Brown, Princeton, Dartmouth, Cornell, Columbia ja Penn ei paku teenete stipendiume, sealhulgas spordistipendiume. 1954. aastast pärit poliitika muudab Ivy League’i ainsaks I divisjoni spordikonverentsiks, mis keelab liikmeskoolidel spordistipendiume pakkuda.

Ivy League’i tegevdirektor Robin Harris kaitses seda poliitikat oma avalduses, milles reageeris kohtumenetlusele, märkides, et kolledžitasemel sportlastele pakutavate võimaluste osas on palju erinevaid võimalusi.

“Ivy League’i kergejõustikumudel on üles ehitatud aluspõhimõttele, et üliõpilassportlased peaksid esindama laiemat üliõpilaskonda, sealhulgas võimalusel saada vajaduspõhist rahalist abi,” ütles ta. “Selle põhimõtte valimine ja omaks võtmine annab omakorda igale Ivy League’i üliõpilassportlasele teekonna, mis tasakaalustab maailmatasemel akadeemilise kogemuse ja võimaluse võistelda kergejõustiku I divisjonis ja sillutab lõpuks tee elukestva edu saavutamiseks.”

Kuid Browni sportlaste advokaadid märgivad, et teised akadeemilised eliitkoolid, nagu Stanford ja Duke, pakuvad spordistipendiume.

“Need koolid ei kuulu Ivy League’i, kuid nad näitavad, et suudavad suurepäraste sportlaste nimel võisteldes säilitada suurepärased akadeemilised standardid ja ilma kokkulepitud hinnapiiranguteta,” seisis kohtuasjas.

Kostüüm väidab ka, et Ivy League koolidel on suur mõju sellele, kuidas väike hulk inimesi, kes on nii eliitüliõpilased kui ka eliitsportlased, võivad minna, nii et spordistipendiume mittepakkudes surub liiga kunstlikult alla nende õpilaste turgu.

“Ivy League’i lepingu loomulik, ettenähtav ja kavandatud tulemus on see, et Ivy League’i sportlased on maksnud oma hariduse eest rohkem ja teeninud vähem hüvitist või hüvitist, kui neil oleks olnud lepingu puudumisel,” seisis kohtuasjas.

___

AP sport: https://apnews.com/hub/sports ja https://twitter.com/AP_Sports

Denial of responsibility! shaychurch.com is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply